Strona główna / Aktualności / Egzamin ósmoklasisty w Luboniu

Egzamin ósmoklasisty w Luboniu

Tegoroczne egzaminy ósmoklasisty odbyły się w dniach 14, 15 i 16 maja. Pierwszy raz uczniowie zmierzyli się z nimi w 2019 r. po reformie edukacji, która usunęła gimnazja, przywracając jednocześnie 8-klasową szkołę podstawową. W tym roku zatem egzaminy zostały przeprowadzone po raz szósty.

Ósmoklasiści pisali egzaminy z trzech przedmiotów – języka polskiego, matematyki oraz wybranego języka nowożytnego (w znaczącej większości jest to język angielski). Warto wiedzieć, że wynik tego egzaminu przekłada się niejako na pomyślną rekrutację do szkoły średniej – dobry wynik egzaminu pozwala na uzyskanie połowy punktów potrzebnych, aby dostać się do liceum, technikum czy szkoły branżowej. Na drugą połowę punktów składają się oceny końcowe oraz aktywność dodatkowa ucznia.

Ilu mamy tegorocznych ósmoklasistów w Luboniu? Zobaczmy, jak wygląda to w poszczególnych placówkach: SP1 – 34 osoby, SP2 – 48 osób, SP3 – 53 osoby, SP4 – 13 osób, SP5 – 17 osób, KSP6 – 18 osób. Łącznie do egzaminu klas ósmych przystąpiło w Luboniu ponad 180 uczniów! Trzymamy kciuki i razem z Wami czekamy na wyniki, które podane zostaną do wiadomości już 3 lipca.

Małgorzata Wojsz

Ósmoklasiści z SP2 w Luboniu fot. Zb. SP2

Rafał Wojtyniak

Sprawdź również

Bezpłatna mammografia 

Profesjonalni elektroradiolodzy, nowoczesny sprzęt cyfrowy i komfortowe mammobusy już od czerwca będą dostępne dla pań …

70-lecie Miasta Luboń – fotorelacja

W sobotę  22 czerwca na ogrodzie Dziennego Domu „Senior-Wigor” świętowaliśmy siedemdziesiąte urodziny miasta. Pełna relacja …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *