O nas

Z początkiem lipca br. ukazało się na terenie Lubonia pierwsze wydanie nowego pisma pod nazwą: „Gazeta Lubońska”. Tytuł powstał dzięki inicjatywie osób do tej pory oddanych czasopismu „Wieści Lubońskie” (miesięcznikowi utrzymującemu się na lubońskim rynku przez 30 lat) oraz osób współtworzących Gazetę Mosińsko–Puszczykowską. I chociaż sama nazwa gazety wydaje się być nowa, to pełen zapału do pracy zespół redakcyjny tworzą osoby z wieloletnim doświadczeniem, które pełne pasji realizują tematy związane z ich najbliższym otoczeniem. W nowej „Gazecie Lubońskiej” znajdziemy sporo publicystyki na najwyższym poziomie. Na łamach czasopisma poruszamy kwestie dotyczące samorządu, kultury, historii, oświaty czy sportu. Staramy się, analizując tematy społeczne zastanawiać się, jak może wyglądać przyszłość naszego regionu.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że początki nigdy nie są łatwe. Mimo to, uwielbiamy stawiać sobie nowe wyzwania, gdyż sukcesy dodają nam skrzydeł, a porażki wzmacniają. Wspólnie więc pragniemy zapełnić pustkę informacyjną, jaka powstała w styczniu br. w momencie kiedy znany i szanowany przez czytelników miesięcznik „Wieści Lubońskie” przestał ukazywać się w druku.

Za cel obieramy sobie również integrację mieszkańców regionu Mosiny, Puszczykowa i Lubonia oraz mieszkańców aglomeracji poznańskiej. Mamy świadomość tego, że zapewnienie sprawnego przepływu informacji jest w obecnych czasach kluczowe. To towar bardzo cenny, lecz posiadający krótką datę ważności, dlatego musi być dostarczany sprawnie. Takim pasem transmisyjnym była zawsze rzeka Warta, którą przemieszczały się towary, i która to do dnia dzisiejszego jest łącznikiem spajającym ze sobą Mosinę, Puszczykowo i Luboń. Dołożymy wszelkich starań, aby świeże i rzetelne informacje płynęły szeroką rzeką zarówno z prądem, jak i pod prąd.