Strona główna / Aktualności / Na Koncercie Świątecznym zapachniało świętami…

Na Koncercie Świątecznym zapachniało świętami…

Nie ma w kalendarzu dni bardziej uroczystych, kiedy to tradycja łączy się ze współczesnością, gdy w pamięci odżywają zapamiętane z dzieciństwa świąteczne zwyczaje, rośnie pragnienie, by znowu cieszyć się blaskiem choinki… Nastrojowe piosenki świąteczne, piękne głosy, klimatyczne wiersze i wspaniała publiczność. „Wieczór taki jak ten” z wyjątkowymi aranżacjami znanych piosenek świątecznych odbył się w niepowtarzalnej atmosferze, z masą świątecznego ciepła.

Tego wieczoru wypełniony publicznością hol Szkoły Podstawowej nr 5 przy ul. Kołłątaja przybrał świąteczną szatę, zamieniając się w salę koncertową. W sobotę, 17 grudnia odbył się przedświąteczny koncert, na który zaprosili lubonian Biblioteka Miejska i Stowarzyszenie Pozytywny Luboń. Podczas okolicznościowego wydarzenia, które objęliśmy patronatem medialnym, zapachniało wigilią i Świętami Bożego Narodzenia. Ci, którzy w nim uczestniczyli, przeżyli piękne chwile.

„Już pięć lat spotykamy się w grudniowy wieczór i zapraszamy Państwa do wspólnego kolędowania. Od wielu lat poznajemy zwyczaje związane z obchodzeniem świąt w krajach anglojęzycznych. Jednym z nich jest śpiewanie kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych. Jak wskazał Mikołaj Rej – „A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają” – dlatego dzisiaj usłyszą Państwo kolędy i piosenki świąteczne z różnych stron świata, wyłącznie w języku polskim. Utwory te z pewnością wprowadzą nas w radosny nastrój nadchodzących świąt Bożego Narodzenia” – powiedziała prowadzącą koncert dyrektor Biblioteki Miejskiej – Agnieszka Begier.

Był to miły, muzyczny prezent dla lubonian – na święta, pachnący okazałą choinką podarowaną przez Zbigniewa Jurgę i brzmiący pięknymi polskimi kolędami oraz innymi kompozycjami o tematyce bożonarodzeniowej. Kolędy śpiewane przez: Magdalenę Dolską-Domek, Katarzynę Banaszak, Gabrielę Bartnik, Alicję Bartnik, Julię Galin, Aleksandrę Śliwińską, Natalię Domek i Macieja Kujawę były przeplatane okolicznościowymi wierszami. Na koniec wspólnie wykonano lubońską piosenkę świąteczną „Razem na Święta” napisaną i skomponowaną przez Przemysława Urbaniaka, który młodszemu pokoleniu znany jest jako „Wujek Ogórek”. W przedświąteczny czas uczestnicy koncertu wrócili do domów pełni dźwięków i pozytywnej, gwiazdkowej energii, określali go jako „magiczny”.

Produkcją dźwięku i światła zajęła się firma Audiolight, natomiast transmisją, produkcją i montażem koncertu Przemysław Dachtera fotodeka.pl. Koncert był dofinansowany przez Miasto Luboń. Biblioteka Miejska i Stowarzyszenie Pozytywny Luboń dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania świątecznego koncertu.

Oto LINK do transmisji z koncertu na YouTube: https://youtu.be/kkeljvECsA8

(PAW)

 

Foto. Zb. Biblioteki Miejskiej

Rafał Wojtyniak

Sprawdź również

Rekrutacja do lubońskich przedszkoli publicznych

  Szanowni Państwo, od 26 lutego do 8 marca 2024 roku będzie trwała elektroniczna rekrutacja …

Nabór do klas I szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Luboń

Szanowni Państwo, od 26 lutego do 8 marca 2024 roku będzie trwało elektroniczne zgłoszenie do klas I …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *