Ogródki w Starym Browarze w Poznaniu

Berdychowski Volkswagen - Tiguan

Strona główna / Aktualności / „MUZYKA TWOJE IMIĘ MA”

„MUZYKA TWOJE IMIĘ MA”

Pierwszy, październikowy weekend był lubońskim świętem polskiej muzyki, które, jak co roku objęliśmy medialnym patronatem. W te dni nasze miasto przybrało miano stolicy polskiej piosenki.

W sobotę, 2 października, w hali widowiskowo-sportowej Lubońskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (LOSiR) odbył się koncert XIII edycji ogólnopolskiej imprezy, która od pięciu lat nosi nazwę „Festiwal Polskiej Piosenki im. Janusza Kondratowicza”. Warto przypomnieć, że wybór patrona imprezy nie był przypadkowy. Mianowicie dyrektor artystyczny festiwalu – Michał Kosiński zabiegał, aby bohaterem muzycznego wydarzenia stał się wybitny autor tekstów, ikona historii polskiej piosenki – Janusz Kondratowicz. Tak też się stało, po wyrażeniu zgody przez żonę nieżyjącego poety.

W sobotni wieczór usłyszeliśmy m.in. największe przeboje Anny Jantar, Lady Pank, Perfectu, Lombardu i Izabeli Trojanowskiej, w wyjątkowych, ciekawych aranżacjach. Koncert uświetnili Wanda Kwietniewska z zespołu Wanda i Banda, związany z Budką Suflera Mietek Jurecki i wokalista zespołu Turbo – Grzegorz Kupczyk (szerzej czytaj w listopadowym, papierowym wydaniu „GL”).

tekst i foto: Paweł Wolniewicz

Paweł Wolniewicz

Sprawdź również

Echa Dni Lubonia w obiektywie Mateusza Waneckiego

Foto. Mateusz Wanecki

Finał konkursu Miss Polonia 2023

Znamy już datę i miejsce, gdzie odbędzie się tegoroczny finał konkursu Miss Polonia, którego jedną …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *