Strona główna / Aktualności / Luboński Klub Tenisa Stołowego

Luboński Klub Tenisa Stołowego

W sobotę 25 marca w Czempiniu rozegrane zostało II Grand Prix Wielkopolski Skrzatów. Jan Jasiak debiutował w turnieju wojewódzkim w kategorii skrzatów na poprzednim Grand Prix, w którym zajął 13. miejsce. Turniej trzeba zaliczyć do bardzo udanych, gdyż Jan zajął bardzo wysokie 3. miejsce.

Jan Jasiak na 3. miejscu podczas II Grand Prix Wielkopolski Skrzatów   fot. Zb. LKTS

W dniach od 24 do 26 marca w Płocku rozegrane zostały 91 Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorek i Seniorów. Rekordowa pula nagród wynosiła 145 tysięcy złotych. W turnieju mistrzowskim startowały najlepsze zawodniczki i zawodnicy. W najważniejszym turnieju w Polsce startowała Julia Gładysz. Juniorka w hali widowiskowo-sportowej Orlen Arena zaprezentowała się z bardzo dobrej strony. W grze pojedynczej zajęła bardzo dobre 17. miejsce po wygraniu w pierwszej rundzie z Kamilą Gryko z UKS Dojlidy Białystok 4 do 2. W kolejnej rundzie juniorka przegrała 4 do 0 z drugą zawodniczką ostatniego Grand Prix Polski Juniorek Zuzanną Wielgos z Politechniki Rzeszów. W grze podwójnej wspólnie z mistrzynią Wielkopolski Seniorek Katarzyną Palacz z KS Stella Gniezno uległy minimalnie w decydującym piątym secie 15 do 13. W grze podwójnej grając z Arturem Lemieszką z Griffin’s Spin Szczecin, także zabrakło do zwycięstwa niewiele, gdyż mecz zakończył się minimalną przegraną 3 do 2.

26 marca w Świdwinie w hali sportowej Zespołu Szkół Rolniczych rozegrane zostały Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek i Młodzików. Organizatorem turnieju był Zachodniopomorski Związek Tenisa Stołowego w Koszalinie i Zachodniopomorska Federacja Sportu w Szczecinie. Celem imprezy było wyłonienie najlepszych młodziczek i młodzików z województw: zachodniopomorskiego i wielkopolskiego w grach pojedynczych i podwójnych w 2023 roku. Uzyskanie punktów do współzawodnictwa w systemie Sportu Młodzieżowego w 2023 r.

W turnieju startowało po 12 chłopców i 12 dziewcząt. LKTS Luvena Luboń reprezentowało czterech zawodników: Natasza Adamczyk, Piotr Matkowski, Tymoteusz Karwat i Ignacy Pluskota. Najlepiej zaprezentowali się Natasza Adamczyk i Piotr Matkowski. Natasza zajęła drugie miejsce w grze pojedynczej, a wspólnie ze zwyciężczynią MMM Aleksandrą Nawrocką z Orzeł Wysocko Wielkie triumfowały w grze podwójnej. Piotr Matkowski zajął bardzo dobre 4. miejsce w grze pojedynczej, a wspólnie ze zwycięzcą MMM Hubertem Kwiecińskim z Wicher Lisiec Wielki zwyciężyli w grze deblowej. Tymoteusz Karwat i Ignacy Pluskota zajęli 17. miejsce w grze pojedynczej i wspólnie w grze podwójnej 9. miejsce. LKTS Luvena Luboń okazał się najlepszym klubem w klasyfikacji współzawodnictwa MMM 2023. Najlepszym Trenerem został wybrany Adam Adamczyk z LKTS Luvena Luboń.

Reprezentacja LKTS Luvena Luboń podczas MMM, od lewej: Natasza Adamczyk, Adam Adamczyk (trener), Igancy Pluskota, Piotr Matkowski i Tymoteusz Karwat   fot. Zb. LKTS

1 kwietnia w Raszkowie rozegrane zostały Mistrzostwa Wielkopolski Kadetów pod patronatem Starosty Ostrowskiego. W turnieju startował Kacper Zrol, zajmując w turnieju eliminacyjnym 2. miejsce, a w grze o medale Mistrzostw Wielkopolski wywalczył brązowy medal. Wywalczył tym samym awans na Mistrzostwa Polski Kadetów (Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w sportach halowych), które rozegrane zostaną w Świdwinie od 11 do 14 maja.

MW Kadetów Adam Adamczyk i Kacper Zrol   fot. Zb. LKTS

2 kwietnia w Raszkowie rozegrane zostały Mistrzostwa Wielkopolski LZS w tenisie stołowym. Głównym celem było wyłonienie najlepszego powiatu w tenisie stołowym oraz wyłonienie reprezentacji Wielkopolskiego Zrzeszenia LZS na Mistrzostwa Polski. W każdej kategorii powiat reprezentuje 1 zawodnik plus 4 startujących dowolnie. Mistrzostwa rozegrane były w następujących kategoriach kobiet i mężczyzn: Młodzik, Kadet, Junior i Senior. Do klasyfikacji drużynowej powiatów brane były punkty uzyskane przez wszystkich reprezentantów powiatu w każdej kategorii wiekowej. W turnieju startowało 149 zawodników, którzy reprezentowali 14 powiatów województwa wielkopolskiego. Powiat poznański reprezentowali: Seniorki Anita Chudy i Natalia Piechota, Seniorzy Dariusz Sałamaszek i Jakub Lamperski, Juniorka Julia Gładysz, Junior Maciej Wernicki, Kadetka Lena Kawicka, Kadet Paweł Gniza, Młodziczka Natasza Adamczyk i Młodzik Piotr Matkowski. Złote medale wywalczyli: Anita Chudy, Dariusz Sałamaszek, Julia Gładysz, Paweł Gniza i Natasza Adamczyk. Srebrne medale zdobyli: Natalia Piechota i Maciej Wernicki. Tuż za podium uplasował się Piotr Matkowski, a na 5. pozycji zakończyli zawody Lena Kawicka i Jakub Lamperski. Powiat poznański zdecydowanie okazał się najlepszy wyprzedzając powiaty: ostrowski, kościański, koniński, czarnkowsko-trzcianiecki i krotoszyński. Reprezentanci LKTS Luvena Luboń występowali także w innych powiatach. Powiat gnieźniński reprezentował Artiom Hrytsenko, który był drugi w kategorii młodzików, a powiat kościański reprezentował Kamil Kostyk, który uplasował się na 3. miejscu. Awans na Mistrzostwa Polski LZS wywalczyło pięciu reprezentantów LKTS Luvena Luboń: Maciej Wernicki, Kamil Kostyk, Julia Gładysz, Natasza Adamczyk i Piotr Matkowski.

Reprezentacja powiatu poznańskiego na najwyższym stopniu podium na MW LZS   fot. Zb. LKTS

16 kwietnia w Czempiniu rozegrane zostały Mistrzostwa Wielkopolski Juniorek i Juniorów. W turnieju startowali reprezentanci LKTS Luvena Luboń w sześcioosobowym składzie. W turnieju eliminacyjnym juniorek rywalizowała Wiktoria Serafin, a Julia Gładysz w turnieju indywidualnym grała o medale Mistrzostw Wielkopolski z racji limitu imiennego uprawniającego do startu w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorek. W kategorii juniorów startowali Kamil Kostyk, Maciej Wernicki, Damian Pyśk i Krzysztof Matkowski. Mistrzynią Wielkopolski została Julia Gładysz, a brązową medalistką Wiktoria Serafin, tym samym dołączyła do Julii i także zagra w Mistrzostwach Polski. W turnieju drużynowym juniorki LKTS Luvena Luboń wygrały w finale po emocjonującym meczu z KS Polonia Śmigiel i wywalczyły awans do Mistrzostw Polski Juniorek w drużynie. W turnieju juniorów tytuł z ubiegłego roku obronił Kamil Kostyk i tym samym awansował na Indywidualne Mistrzostwa Polski juniorów. Maciej Wernicki zajął dobre 5. miejsce, 9. był Damian Pyśk, a 13. Krzysztof Matkowski. W drużynie juniorzy LKTS Luvena Luboń okazali się zdecydowanie najlepsi i pewnie zdobyli złote medale, wywalczyli także awans do Mistrzostw Polski Juniorów w drużynie. Wszyscy startujący w turnieju zawodnicy, także w kolejnym sezonie będą startować w kategorii juniorów.

LKTS Luvena Luboń po dekoracji MW Juniorek i Juniorów   fot. Zb. LKTS

LKTS Luvena Luboń walczy o 2 ligę! 15 kwietnia zakończyły się rozgrywki rundy zasadniczej w 3 lidze. Zawodnicy LKTS Luvena II Luboń wywalczyli 2. miejsce ustępując jedynie KTS Grześkowiak Kórnik. Ostatni mecz z SKTS Rataje 50 Poznań zakończył się zwycięstwem 8 do 6. Punkty dla LKTS-u zdobyli: Marcin Pawlak 3,5, Mateusz Kowal 2,5 i Maciej Wernicki 2. Rywalem w decydującym starciu o awans do 2 ligi będzie zwycięzca 3 ligi grupy południowej PKS Piast Poniec, który odniósł w sezonie zasadniczym komplet zwycięstw. Zespół LKTS Luvena I Luboń zajął 11. miejsce i będzie walczył o utrzymanie w turnieju barażowym, a rywalami lubonian będą: Dżentelmeni Poznań, KS Krotosz Krotoszyn i KS Polonia II Śmigiel. Tylko zwycięzca turnieju barażowego utrzyma się w 3 lidze. W ostatnim meczu zawodnicy LKTS Luvena II Luboń przegrali we własnej hali z PKS Michał Krostkowo 10 do 4. Punkty dla LKTS-u zdobyli: Krzysztof Matkowski 2, Piotr Matkowski 1,5 i Artyom Hrytsenko 0.5.

Piotr Ciszak

LKTS Luvena Luboń – 1 liga kobiet

15 kwietnia w Luboniu nasze zawodniczki podejmowały w spotkaniu przedostatniej kolejki 1 ligi kobiet grupy północnej czwarty zespół w tabeli MRKS Gdańsk.

Spotkanie z czołowym zespołem 1 ligi było bardzo wyrównane, podobnie jak w pierwszej rundzie w Gdańsku, gdzie lubonianki przegrały nieznacznie 6 do 4, tym razem spotkanie zakończyło się remisem 5 do 5. Punkty dla LKTS Luvena Luboń wywalczyły wszystkie zawodniczki: Anna Kubiak i Anita Chudy po 1,5, Natalia Piechota 1, a w grze podwójnej triumfowały Julia Gładysz i Wiktoria Serafin. O remisie zdecydowały głównie gry podwójne, w których lubonianki triumfowały. Po remisie z MRKS Gdańsk lubonianki zrównały się punktami z ósmym zespołem grupy UKS Chrobry Międzyzdroje, który ma jeszcze zaległy mecz. Najprawdopodobniej zawodniczki LKTS Luvena Luboń rozegrają mecze barażowe (na  przełomie maja i czerwca) o utrzymanie w 1 lidze z dziewiątym zespołem grupy południowej Maxi Plast Ząbki.

1 liga kobiet, od lewej: Natalia Piechota, Wiktoria Serafin, Anita Chudy, Anna Kubiak i Julia Gładysz   fot. Zb. LKTS