Strona główna / Aktualności / Luboński Klub Tenisa Stołowego

Luboński Klub Tenisa Stołowego

Luboński Klub Tenisa Stołowego – 1 liga kobiet

22 października w Luboniu rozegrane zostało spotkanie piątej kolejki 1 ligi kobiet grupy północnej, w którym zespół gospodarzy LKTS Luvena Luboń podejmował UKS Chrobry Międzyzdroje. Mecz trwał ponad trzy godziny, aż sześć z dziesięciu gier kończyło się w decydującym piątym secie. Niestety zawodniczki UKS Chrobry Międzyzdroje wygrały, aż cztery mecze pięciosetowe. Komplet singlowy dla LKTS-u już kolejny raz wywalczyła Anna Kubiak, a jedno oczko zdobyła wychowanka LKTS Luvena Luboń Julia Gładysz. Mecz zakończył się zwycięstwem gości 7:3. Przy odrobinie szczęścia spotkanie mogłoby zakończyć się remisem.

12 listopada zawodniczki LKTS Luvena Luboń udały się do Lidzbarka Warmińskiego na mecz z miejscowym Polmlek OSiR. Zdecydowanymi faworytkami meczu były gospodynie, które w poprzednim sezonie były bardzo blisko awansu do ekstraklasy, a w tym sezonie są głównym faworytem do awansu do najwyższej ligi. Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem gospodarzy 10:0. LKTS Luvena Luboń reprezentowały: Anna Kubiak, Anita Chudy, Natalia Piechota i Wiktoria Serafin, która była najbliżej wywalczenia honorowego punktu ulegając przeciwniczce 3:2, mimo początkowego prowadzenia 2:1.

19 listopada w Luboniu rozegrany został mecz siódmej kolejki pomiędzy LKTS Luvena Luboń, a bardzo mocnym zespołem GOSRiT Energa Mar-Bruk ZRB Luzino. Zawodniczki z Luzina, to ścisła czołówka ligi. Pierwsza seria gier singlowych zakończyła się zwycięstwem gości 4:0. Pierwsze punkty dla LKTS-u wywalczył debel Anna Kubiak i Anita Chudy. Blisko zwycięstwa był drugi debel Wiktoria Serafin i Julia Gładysz, który przegrał minimalnie 3:2. W grach pojedynczych drugiej serii punkty dla LKTS Luvena Luboń zdobyły: Anna Kubiak i Natalia Piechota, a blisko zdobycia punktu była Julia Gładysz, która uległa przeciwniczce 3:2. Zawodniczki LKTS Luvena Luboń zajmują ósme miejsce w tabeli grupy północnej.

W niebieskich strojach zespół z Lubonia (od lewej): Anna Kubiak, Natalia Piechota, Wiktoria Serafin, Julia Gładysz, Anita Chudy, który zmierzył się z zespołem GOSRiT Energa Mar-Bruk ZRB Luzino

Luboński Klub Tenis Stołowego

W dniach od 7 do 9 października w Wejherowie odbyły się Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Tenisie Stołowym w kategorii Seniorów. Reprezentant LKTS Luvena Luboń Grzegorz Nowak wywalczył trzy brązowe medale w grze pojedynczej, podwójnej i mieszanej. W turnieju brali udział, także reprezentanci klubów z Częstochowy, Wrocławia, Poznania i Wejherowa.

22 października w Kozienicach rozegrane zostały VI Mistrzostwa Polski Grupy Enea w Tenisie Stołowym. Kozienice, Radom, Połaniec, Piła, Poznań czyli miejscowości, gdzie obecna jest Enea, miały swoich reprezentantów. W stawce 32 zawodników, którzy zmierzyli się w turnieju, drugi rok z rzędu najlepszym zawodnikiem został Marcin Pawlak (LKTS Luvena Luboń) – pracownik Enei, Operator, który na co dzień gra w III lidze.

Marcin Pawlak – zwycięzca VI Mistrzostw Polski Grupy Enea w Tenisie Stołowym

Z udziałem zawodniczek i zawodników z Chin, Czech, Ukrainy, Tajlandii oraz Polski w dniach od 4 do 5 listopada odbył się we Wrocławiu II Memoriał im. Zygmunta Sutkowskiego. W piątek w turnieju drużynowym startowało po osiem zaproszonych zespołów kobiet, w tym zawodniczka LKTS Luvena Luboń Natalia Piechota i reprezentantka CKS Helios Czempiń Klaudia Kostyk, która trenuje w Luboniu. W silnej stawce zawodniczki zaprezentowały się bardzo dobrze zajmując wysokie piąte miejsce, wygrywając dwa mecze drużynowe w turnieju. W turnieju indywidualnym, w którym grały 24 zawodniczki Natalia Piechota zajęła znakomite piąte miejsce. Natalia wygrała w pierwszej rundzie z dziesiątą juniorką w Polsce Julią Furman (KU AZS UE Wrocław) 3:0. Klaudia Kostyk zakończyła rywalizację indywidualną na 13 pozycji.

5 listopada w Czempiniu rozegrane zostało 2 Grand Prix Wielkopolski Juniorek i Juniorów. Był to pierwszy turniej z cyklu nr 2 Grand Prix Wielkopolski, w którym wystartowało 59 zawodników (19 juniorek i 40 juniorów). Pierwsze miejsce wywalczyła Wiktoria Serafin wygrywając w finale 3:2 z Julią Gładysz, a bardzo dobre czwarte miejsce zajęła młodziczka Natasza Adamczyk. W turnieju juniorów bardzo dobre czwarte miejsce wywalczył Maciej Wernicki, a dziewiąty był kadet Kacper Zrol. 15. miejsce zajął pierwszoroczny junior Krzysztof Matkowski. Przypomnijmy, że niestety w zawodach nie zagrał kontuzjowany Kamil Kostyk, a Damian Pyśk doznał poważnej kontuzji podczas sobotniej rywalizacji.

Na najwyższym stopniu podium stanęła Wiktoria Serafin, drugie miejsce zajęła Julia Gładysz
W turnieju juniorów czwarte miejsce wywalczył Maciej Wernicki

6 listopada w Poznaniu rozegrany został drugi turniej z cyklu Grand Prix Wielkopolski w kategorii młodziczek i młodzików. W turnieju rywalizowało 38 młodziczek i 53 młodzików w tym siedmioosobowa reprezentacja z Lubonia. Najlepiej zaprezentował się Artom Hrystenko, który zajął bardzo dobre trzecie miejsce. Troszkę słabiej zagrał poprzednio trzeci Piotr Matkowski, który tym razem zajął dziewiąte miejsce. Z kolei wychowankowie LKTS Julia Stawicka i Tymoteusz Karwat zajęli miejsca 13. Oskar Drapiewski był 17., a Ignacy Pluskota 21. 29. miejsce zajął Aleksander Zapłata. Warto dodać, że limit imienny na turniej Grand Prix Polski posiada Natasza Adamczyk, która sklasyfikowana jest na 17 miejscu w Polsce.

Na drugim turnieju z cyklu Grand Prix Wielkopolski w kategorii młodziczek i młodzików najlepiej zaprezentował się Artom Hrystenko, zajmując 3. miejsce

12 listopada w Poznaniu rozegrane zostało 2 Grand Prix Wielkopolski Kadetek i Kadetów. W turnieju wystartowało 85 zawodników (35 kadetek i 50 kadetów). W turnieju kadetek piąte miejsce wywalczyła młodziczka Natasza Adamczyk, a 21. Julia Stawicka. W turnieju kadetów drugie miejsce wywalczył Kacper Zrol, siódmą pozycję zdobył młodzik Artom Hrytsenko, a ósmy był Piotr Matkowski także młodzik. 17. był Artem Serediuk, a 21. Oskar Drapiewski i Tymoteusz Karwat. 25. miejsce zajął Ignacy Pluskota, 29. był Szymon Chmielewski, a 41. Aleksander Zapłata.

Na drugim stopniu podium stanął Kacper Zrol

13 listopada w Lubaszu rozegrane zostało 2 Grand Prix Wielkopolski Seniorek i Seniorów. W turnieju wystartowało 24 seniorek i 45 seniorów, w tym 9 naszych reprezentantów. W turnieju seniorek zagrała juniorka Wiktoria Serafin, która dopiero w finale przegrała z Katarzyną Palacz (KS Stella Niechan Gniezno). Trzecie miejsce zajęła Anita Chudy, piąte Julia Gładysz, na dziewiątej pozycji uplasowała się Natalia Piechota, jedenasta była młodziczka Natasza Adamczyk. W turnieju seniorów 11. miejsca zajęli Mateusz Kowal i Damian Pyśk, na 13. pozycji uplasował się Maciej Wernicki, a 37. był Mateusz Bardoński.

Na drugim miejscu uplasowała się Wiktoria Serafin, a tuż za nią na miejscu 3. stanęła Anita Chudy

20 listopada w Poznaniu rozegrane zostało 2 Grand Prix Wielkopolski Żaków. W turnieju wystartował wychowanek LKTS Luvena Luboń Kacper Czejgis. W poprzednim sezonie będąc skrzatem zajął w Mistrzostwach Województwa 5. miejsce, teraz ostatecznie zajął dobre 9. miejsce.