Strona główna / Aktualności / Luboński Klub Tenisa Stołowego

Luboński Klub Tenisa Stołowego

4 września odbyło się największe pingpongowe wydarzenie w kraju i w Europie. Po trzech latach przerwy, spowodowanej pandemią COVID-19, tenis stołowy powrócił na największy stadion w Polsce – PGE Narodowy, na którego płycie stanęło ponad sto stołów do tenisa stołowego. Rozegrane zostały turnieje dla młodzieży i dorosłych. W kategorii młodziczek złoty medal bez straty seta wywalczyła wychowanka LKTS Luvena Luboń Natasza Adamczyk, a bardzo dobre 4. miejsce w kat. juniorek zdobyła Wiktoria Serafin.

Natasza Adamczyk na najwyższym stopniu podium na stadionie PGE Narodowy
Zb. LKTS

10 września w sali Luvena nastąpiła inauguracja sezonu 2022/2023 w 1 lidze kobiet. Zawodniczki LKTS Luvena Luboń rozpoczęły czwarty sezon z rzędu, a szósty w historii klubu od starcia z UKS Dojlidy Białystok. Celem LKTS w sezonie 2022/2023 jest utrzymanie w gronie zespołów pierwszoligowych. W poprzednim sezonie zawodniczki LKTS-u wywalczyły najlepsze miejsce w historii startów w 1 lidze kobiet, zajmując ostatecznie 5. pozycję. Zespół z Białegostoku dokonał przed sezonem wzmocnień, a zespół z Lubonia opuściła kapitan i jedna z najskuteczniejszych zawodniczek 1 ligi Paulina Nowacka. LKTS Luvena Luboń wzmocniła Anna Kubiak, która występować będzie w rozgrywkach drużynowych (w rozgrywkach indywidualnych wychowanka JKTS Jastrzębie Zdrój reprezentuje ZKS Zielona Góra). W meczu wystąpiły: Anita Chudy, Ola Leśnicka, Julia Gładysz i Wiktoria Serafin, a jedyny punkt dla LKTS Luvena Luboń wywalczyła Anna Kubiak. W spotkaniu z Dojlidami aż trzy mecze kończyły się porażką gospodyń w decydującym piątym secie. Wierzymy, że do optymalnej i skutecznej gry potrzeba trochę czasu i z każdym kolejnym startem będzie dużo lepiej. W sobotę 17 września nasze zawodniczki udały się do Torunia na mecz z miejscową Energą Manekin. Faworytem był zespół z Torunia, który wzmocniły aż trzy zawodniczki. Lubonianki sprawiły sporą niespodziankę, remisując na wyjeździe 5:5. Komplet punktów singlowych wywalczyła nowa zawodniczka LKTS Luvena Luboń Anna Kubiak, a po 1 punkcie zdobyły kapitan drużyny Anita Chudy oraz juniorki Wiktoria Serafin i Julia Gładysz. Trochę szkoda porażek w obu grach deblowych. Najbliżej zwycięstwa była para Wiktoria Serafin i Julia Gładysz, przegrywając 3:2. Aktualnie tenisistki stołowe LKTS Luvena Luboń zajmują bezpieczne 8. miejsce w tabeli. Kolejny mecz 1 ligi kobiet odbędzie się w Luboniu 8 października, a rywalem lubonianek będzie LUKS Agro Sieć Chełmno.

Lubońska 1 liga kobiet, od lewej: Wiktoria Serafin, Julia Gładysz, Ania Kubiak, Anita Chudy oraz trener Adam Adaczyk
  Zb. LKTS

18 września w Grodzisku Mazowieckim rozegrany został ogólnopolski turniej Pingla Cup. W imprezie startowało ponad 200 uczestników z całej Polski, w tym reprezentant LKTS Luvena Luboń Piotr Matkowski, który rywalizował w kategorii żaków. W rywalizacji z najlepszymi zawodnikami w Polsce w kategorii do lat 11 zajął 9. miejsce, a w grze podwójnej wspólnie z Zuzanną Wieczorek (KS Polonia Śmigiel) wywalczył brązowy medal.

GRAND PRIX WIELKOPOLSKI

W sobotę 10 września w Lubaszu rozegrany został pierwszy turniej z cyklu Grand Prix Wielkopolski Młodziczek i Młodzików. Rywalizację w sezonie 2022/2023 rozpoczęli młodzicy, których wystartowało w turnieju ponad 80, w tym liczna reprezentacja LKTS Luvena Luboń. Najlepiej zaprezentowali się Piotr Matkowski zdobywca 3. miejsca oraz Artom Hrystenko, który zajął bardzo dobre 4. miejsce. Swoje najlepsze wyniki w Grand Prix Wielkopolski zajęli wychowankowie LKTS Julia Stawicka i Ignacy Pluskota miejsca 9. oraz Oskar Drapiewski i Tymoteusz Karwat, którzy zostali sklasyfikowani na 13. pozycji. 29. miejsce zajął Aleksander Zapłata. Warto dodać, że limit imienny na turniej Grand Prix Polski posiada Natasza Adamczyk, która sklasyfikowana jest na wysokim 9. miejscu w Polsce.

Młodzicy LKTS z trenerami Mateuszem Kowalem (z lewej) i Adamam Adamczykiem
Zb. LKTS

W niedzielę 11 września w hali LOSiR rozegrane zostało I Grand Prix Wielkopolski Seniorek i Seniorów. W turnieju wystartowało 25 seniorek i 50 seniorów w tym 11 reprezentantów LKTS Luvena Luboń. W turnieju seniorek w finale zagrała Julia Gładysz, która przegrała z Mistrzynią Paraolimpijską Karoliną Pęk (KS Wamet Dobry Wiązar Dąbcze), zajmując 2. miejsce na podium. 3. miejsce zajęła Ola Leśnicka, a 4. miejsce – rewelacja turnieju – młodziczka Natasza Adamczyk. Wiktoria Serafin zajęła 8. miejsce, a 13. Anita Chudy. W turnieju seniorów 9. miejsca zajęli Mateusz Kowal i Maciej Wernicki, a na 13. pozycji uplasowali się Kamil Kostyk i Damian Pyśk. 29. miejsce zajął Krzysztof Matkowski, a 41. był Mateusz Bardoński.

Najlepsze seniorki LKTS, od lewej: Julia Gładysz, Ola Leśnicka
Zb. LKTS

W sobotę 17 września w Liścu Wielkim rozegrane zostało 1 Grand Prix Wielkopolski Kadetek i Kadetów. W turnieju wystartowało 65 zawodników (28 kadetek i 37 kadetów), w tym gronie uczestniczyli reprezentanci LKTS Luvena Luboń. W turnieju kadetek 2. miejsce wywalczyła Natasza Adamczyk, a 21. miejsce zajęła Julia Stawicka. W turnieju kadetów znakomite 3. miejsce wywalczył młodzik Artom Hrytsenko, a 5. był Piotr Matkowski, także młodzik. Dobre 13. miejsce zajął Tymek Karwat, 33. był Artem Serediuk, a w przedziale 37-38 sklasyfikowani zostali Szymon Chmielewski i Oskar Drapiewski. Przypomnijmy, że limit imienny do zawodów ogólnopolskich, które rozegrane zostaną w Krakowie w dniach 7-9 października posiada Kacper Zrol.

W niedzielę 18 września w Czempiniu rozegrane zostało 1 Grand Prix Wielkopolski Juniorek i Juniorów. W turnieju wystartowało 57 zawodników (17 juniorek i 40 juniorów), w tym gronie uczestniczyli reprezentanci LKTS Luvena Luboń. W turnieju Juniorek 2. miejsce wywalczyła Wiktoria Serafin, a 3. miejsce zajęła Julia Gładysz. W turnieju Juniorów znakomite 3. miejsce wywalczył Maciej Wernicki, a 8. był kadet Kacper Zrol. Dobre 17. miejsce zajął pierwszoroczny junior Krzysztof Matkowski. Przypomnijmy, że limit imienny do zawodów ogólnopolskich, które rozegrane zostaną w Gliwicach od 30 września do 2 października, posiadają Kamil Kostyk i Damian Pyśk.

1 GP Juniorów – 3. miejsce Maciej Wiernicki
Zb. LKTS
1 GP Juniorek – 2. miejsce Wiktoria Serafin, 3. miejsce Julia Gładysz
Zb. LKTS

W niedzielę 25 września w Poznaniu rozegrane zostało 1 Grand Prix Wielkopolski Żaków. W turnieju wystartował wychowanek LKTS Luvena Luboń Kacper Czejgis. Kacper debiutował w turnieju wojewódzkim w kategorii żaków. W poprzednim sezonie, będąc skrzatem, zajął w Mistrzostwach Województwa 5. miejsce. Debiut w kategorii żaków wypadł bardzo dobrze, ponieważ po wygraniu kilku spotkań Kacper zajął bardzo wysokie 7. miejsce.