Strona główna / Aktualności / Luboński Klub Tenisa Stołowego

Luboński Klub Tenisa Stołowego

Luboński Klub Tenisa Stołowego – 1 liga kobiet

 

20 stycznia w Białymstoku rozegrany został pierwszy mecz rundy rewanżowej w 1 lidze kobiet pomiędzy liderem UKS Dojlidy Białystok, a dziewiątą drużyną LKTS Luvena Luboń. Gospodarze wygrali 9 do 1. Honorowy punkt wywalczyła Julia Gładysz.

 

21 stycznia lubonianki podejmowały aktualnie 3. zespół ligi Energa Manekin Toruń. Wygrały zawodniczki z Torunia 7 do 3. Punkty dla gospodarzy zdobyły: Anna Kubiak, Julia Gładysz i Natalia Piechota.

1 liga kobiet LKTS Luvena Luboń, od lewej: Natalia Piechota, Wiktoria Serafin, Anita Chudy Anna Kubiak, Julia Gładysz   fot. Zb. LKTS

 

Zawodniczka LKTS Luvena Luboń Natalia Piechota   fot. Zb. LKTS

22 stycznia w Luboniu rozegrany został Finał Pucharu Polski Kobiet edycji województwa wielkopolskiego. W turnieju startowały trzy zespoły 1-ligowe i jeden 2-ligowy. W wyniku losowania w pierwszym półfinale zagrały zespoły PR-S fairPlayce Poznań (liderki 2 ligi kobiet) i KS Wamet Dobry Wiązar Dąbcze, 4 do 0 wygrał zespół z 1 ligi. W drugim półfinale zagrały zespół z Lubonia, który wygrał z KS Stella Gniezno 4 do 3 (punkty zdobyły: Anita Chudy 2, Julia Gładysz 1.5 i Wiktoria Serafin 0.5). W spotkaniu o trzecie miejsce zawodniczki KS Stella Niechan Gniezno wygrały z PR-S fairPlayce Poznań 4 do 0. W finale gospodynie przegrały z KS Wamet Dobry Wiązar Dąbcze 4 do 1 (1 punkt zdobyła Natalia Piechota). Po raz drugi z rzędu Puchar Polski Kobiet edycji województwa wielkopolskiego wywalczył zespół z Dąbcza. Wcześniej trzy zwycięstwa z rzędu w Pucharze Polski odniósł zespół LKTS Luvena Luboń.

LKTS Puchar Polski Kobiet, od lewej: Julia Gładysz, Natalia Piechota, Wiktoria Serafin, Anita Chudy   fot. Zb. LKTS

 

Zawodniczki LKTS Luvena Luboń 12 lutego podejmowały w sali Luvena dziesiąty zespół 1 ligi kobiet KS Stella Niechan Gniezno. Było to spotkanie bardzo ważne w kontekście walki o utrzymanie w 1 lidze w sezonie 2022/2023. Lubonianki wygrały 6 do 4. O zwycięstwie w Derbach Wielkopolski przesądziła znakomita postawa najskuteczniejszej zawodniczki LKTS Luvena Luboń Anny Kubiak, zdobywczyni kompletu punktów oraz zwycięstwa w grach podwójnych na stole pierwszym pary Anna Kubiak i Anita Chudy oraz na drugim stole pary Wiktoria Serafin i Julia Gładysz. Po jednym punkcie wywalczyły Anita Chudy i Wiktoria Serafin. Dziękujemy publiczności za żywiołowy doping i wsparcie. Tydzień wcześniej zawodniczki LKTS Luvena Luboń przegrały w Chełmnie z miejscową LUKS Agro Sieć 9 do 1. Honorowy punkt zdobyła Julia Gładysz. Rywalki są bardzo niewygodnym przeciwnikiem, ponieważ 50% zespołu stanowią defenzorki (obrończynie). Zawodniczki LKTS Luvena Luboń zajmują 9. miejsce w tabeli grupy północnej. Zespół z miejsca 9. rozegra baraż z 9. drużyną grupy południowej, a zespół z 8. miejsca ma zagwarantowane utrzymanie w lidze.

 

W sobotę 18 lutego w Luboniu rozegrane zostało spotkanie 14. kolejki 1 ligi kobiet grupy północnej, w którym zespół gospodarzy LKTS Luvena Luboń podejmował UKS Chrobry Międzyzdroje. Mecz trwał ponad trzy godziny i zakończył się remisem 5 do 5. Mecz rozpoczął się od prowadzenia gospodarzy 3 do 1. Punkty zdobyły: Anna Kubiak, Wiktoria Serafin i Julia Gładysz. Deble zakończyły się podziałem punktów. Zwycięstwo odniosła para grająca na drugim stole Julia Gładysz i Wiktoria Serafin. W ostatniej rundzie zwycięstwo odniosła Anna Kubiak. Remis z 8. zespołem ligi oznacza, że trzeba szukać punktów w czterech ostatnich meczach rundy zasadniczej. Strata punktów do miejsca 8. gwarantującego utrzymanie jest niewielka. Kolejne mecze odbędą się w marcu.

 

Piotr Ciszak

 

 

Luboński Klub Tenisa Stołowego

 

22 stycznia w Złotowie rozegrany został trzeci turniej z cyklu Grand Prix Wielkopolski w kat. młodziczek i młodzików. W turnieju rywalizowało 30 młodziczek i 50 młodzików, w tym 6-osobowa reprezentacja LKTS Luvena Luboń. Zdecydowanie najlepiej zaprezentowali się Piotr Matkowski i Artom Hrystenko, którzy zajęli pierwsze dwie pozycje. Ignacy Pluskota był 9., Tymoteusz Karwat 13., a Julia Stawicka i Oskar Drapiewski sklasyfikowani zostali na 17. miejscu. Warto dodać, że limit imienny na turniej Grand Prix Polski posiada Natasza Adamczyk, która sklasyfikowana jest na 10. miejscu w Polsce. Awans dzięki zwycięstwu w 3. Grand Prix Wielkopolski wywalczył Piotr Matkowski.

3. Grand Prix Młodzików: 1. miejsce Piotr Matkowski, 2. miejsce Artom Hrytsenko   fot. Zb. LKTS

 

Znakomicie rozpoczęli rok zawodnicy LKTS Luvena II Luboń w 3 lidze, gdyż odnieśli komplet zwycięstw. Wszystkie trzy tegoroczne mecze rozegrane zostały w Luboniu. W pierwszym meczu wiceliderzy rozgrywek okazali się lepsi od MKTS Sparta Złotów, wygrywając 12 do 2. Punkty dla LKTS-u zdobyli: Damian Pyśk 3.5, Maciej Wernicki 3.5, Mateusz Kowal 2.5 i Marcin Pawlak 2.5. W kolejnym spotkaniu lubonianie podejmowali PKS Michał Krostkowo i wygrali 10 do 4, punkty wywalczyli: Marcin Pawlak 3.5, Maciej Wernicki 3, Mateusz Kowal 2.5 i Damian Pyśk 1. W trzecim meczu reprezentanci LKTS Luvena Luboń wygrali pewnie z LKS Wielkopolska II Komorniki 12 do 2, a punkty dla gospodarzy zdobyli: Mateusz Kowal 3.5, Damian Pyśk 3.5, Maciej Wernicki 3.5 i Marcin Pawlak 1.5. Zawodnicy LKTS Luvena Luboń zajmują drugie miejsce w tabeli 3 ligi grupy północnej. Do zakończenia sezonu zostały dwa mecze (11 marca w Luboniu z Dżentelmeni Poznań i 15 kwietnia na wyjeździe z SKTS Rataje 50 Poznań). Po rundzie zasadniczej dwa najlepsze zespoły grupy północnej i grupy południowej zagrają baraże o awans do 2 ligi, które odbędą się 22 i 29 kwietnia. Walczący o utrzymanie drugi zespół z Lubonia LKTS Luvena I rozegrał w 2023 roku dwa spotkania przegrywając z liderem KTS Grześkowiak Kórnik 14 do 0 i trzecim zespołem w lidze UKS Miviena Przeźmierowo 13 do 1. Honorowy punkt dla LKTS-u wywalczył Grzegorz Nowak. Do końca sezonu zostały dwa spotkania (11 marca w Złotowie z miejscową Spartą i 15 kwietnia w Luboniu z PKS Michał Krostkowo). Baraże o utrzymanie rozegrane zostaną 29 kwietnia.

 

Od 27 do 29 stycznia w Gdańsku rozegrany został trzeci turniej ogólnopolski w kategorii seniorek. W turnieju zagrało ok. 200 najlepszych zawodników i zawodniczek z całego kraju. Julia Gładysz startowała w turnieju kwalifikacyjnym, ale niestety przegrała w decydującej grze o awans do turnieju głównego. Anita Chudy awans wywalczyła dzięki zwycięstwu w 3. Grand Prix Wielkopolski Seniorek. W bardzo mocnej stawce, którą stanowiły zawodniczki z ekstraklasy i 1 ligi, kapitan LKTS Luvena Luboń Anita Chudy zaprezentowała się z dobrej strony, zajmując ostatecznie 33. miejsce w gronie najlepszych zawodniczek w kraju.

 

Maciej Wernicki wspólnie z kolegą Mikołajem Rudzkim reprezentowali Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego im. Poznańskich Olimpijczyków w Poznaniu w XXIV Wielkopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej „LICEALIADA”, które rozegrane zostały w Obornikach. W zawodach wystartowało 28 drużyn w kat. dziewcząt i chłopców. Po znakomitej grze zajęli 1. miejsce i zapewnili sobie awans na Mistrzostwa Polski Szkół Średnich.

Zawodnik LKTS Luvena Luboń Maciej Wernicki   fot. Zb. LKTS

 

Natalia Piechota z limitem na Młodzieżowe Mistrzostwa Polski 2023. Wychowanka LKTS Luvena Luboń zajmuje 27. miejsce w Polsce w kategorii młodzieżówek. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski rozegrane zostaną w pierwszy weekend czerwca w Szczawnie Zdrój.

 

Artom Hrytsenko trenujący w klubie LKTS Luvena Luboń, zawodnik reprezentacji Ukrainy Młodzików, zdobył dwa brązowe medale (w drużynie i w deblu) podczas Mistrzostw Ukrainy.

Artom Hrytsenko zawodnik LKTS Luvena Luboń podczas Mistrzostw Ukrainy   fot. Zb. LKTS

 

W niedzielę 19 lutego w Czempiniu rozegrane zostało 3. Grand Prix Wielkopolski Juniorek i Juniorów. W turnieju wystartowało 66 zawodników (23 juniorki i 43 juniorów). W turnieju Juniorek 1. miejsce wywalczyła Julia Gładysz, a na najniższym stopniu podium stanęła Wiktoria Serafin. Bardzo dobre 5. miejsce wywalczyła młodziczka Natasza Adamczyk. W turnieju Juniorów 2. miejsce zajął Kamil Kostyk, dobre 6. miejsce wywalczył Maciej Wernicki, 9. był kadet Kacper Zrol. Dobre 17. miejsce zajął pierwszoroczny młodzik Piotr Matkowski, a 21. był Krzysztof Matkowski. Julia Gładysz awansowała na zawody ogólnopolskie, rozgrywane w Rzeszowie w terminie od 3 do 5 marca.

Podczas 3. Grand Prix Wielkopolski Juniorek i Juniorów 2. miejsce zajął Kamil Kostyk   fot. Zb. LKTS

 

Podczas 3. Grand Prix Wielkopolski Juniorek i Juniorów 1. miejsce zajęła Julia Gładysz, 3. Wiktoria Serafin   fot. Zb. LKTS

 

3. Grand Prix Wielkopolski Juniorek i Juniorów, na zdjęciu Juniorki   fot. Zb. LKTS

 

3. Grand Prix Wielkopolski Juniorek i Juniorów, na zdjęciu Juniorzy   fot. Zb. LKTS

 

Reprezentanci LKTS Luvena Luboń w rankingach ogólnopolskich na początku 2023 roku TOP 100:

 1. Natasza Adamczyk – młodziczki,
 2. Natalia Piechota – młodzieżówki,
 3. Piotr Matkowski – młodzicy,
 4. Julia Gładysz – seniorki,
 5. Ola Nowak – młodzieżówki,
 6. Artom Hrytsenko – młodzicy,
 7. Julia Gładysz – juniorki,
 8. Natasza Adamczyk – kadetki,
 9. Kacper Zrol – kadeci,
 10. Wiktoria Serafin – juniorki,
 11. Kamil Kostyk – juniorzy,
 12. Anita Chudy – seniorki,
 13. Zuzanna Sułek – młodzieżówki,
 14. Maciej Wernicki – juniorzy,
 15. Artom Hrytsenko – kadeci.

 

Piotr Ciszak

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Wybory do Parlamentu Europejskiego

Jeszcze kurz nie opadł po wyborach samorządowych, bowiem w niektórych miastach i gminach 21 kwietnia …

gen. Henryk Kowalówka fot. Zb. Muzeum Martyrologicznego w Luboniu

80. rocznica zamordowania gen. Henryka Kowalówki

4 czerwca o godz. 10:00 odbędzie się uroczystość upamiętniająca 80. rocznicę zamordowania w obozie karno-śledczym …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *