Strona główna / Aktualności / 9-letni Franciszek w „You Can Dance”

9-letni Franciszek w „You Can Dance”

Tancerz z Lubonia – Franciszek Więckowski znalazł się w finałowej złotej 16 programu telewizyjnego „You Can Dance”. Jako najmłodszy uczestnik tej edycji programu, zakończył on swoją przygodę z nim odnajdując się w ścisłej 12 najzdolniejszych tancerzy, co stanowi nie lada osiągnięcie dla chłopca w tym wieku.

Franek nie był jedynym tancerzem, który reprezentował Szkołę Tańca New Dance School z Lubonia w znanym i popularnym programie telewizyjnym emitowanym na antenie TVP1 w każdy piątek o godz. 20.50. Jego kolega Wiktor Sapota również dostał się do prestiżowej Szkoły Tańca You Can Dance i wraz z Frankiem wspólnie pokonali tysiące innych tancerzy. Wiktor poradził sobie rewelacyjnie, dostając się do grona 32 tancerzy, którzy weszli bezpośrednio do etapu poprzedzającego wybór finałowej 16. Chłopcy wystąpili na scenie razem z piosenkarką Viki Gabor (zwyciężczynią 17. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci w roku 2019). Widzów zachwycili tańcem i swoimi umiejętnościami.

9-letni Franciszek i 12-letni Wiktor są wszechstronnymi tancerzami, którzy tańczą modern, jazz i hip hop, uczęszczając również na zajęcia z akrobatyki. Obydwaj uczą się w lubońskiej Szkole Tańca i Akrobatyki New Dance School, założonej przez Dominikę Szymkowiak i Katarzynę Pawlicką, które są  jednocześnie między innymi trenerkami chłopców. Przypomnijmy, że w pierwszej edycji programu „YCD” dwie tancerki uczęszczające do tej samej szkoły również dostały się do prestiżowej Akademii Tańca, jest to więc już kolejny wspólny sukces placówki i tancerzy do niej uczęszczających.

Oprac. Paulina Korytowska

Franciszek Więckowski dostał się do finałowej 16 programu telewizyjnego „You Can Dance” fot. Zb. Katarzyny Pawlickiej
Młody, utalentowany tancerz Wiktor Sapota ze Szkoły Tańca NDS fot. Zb. Katarzyny Pawlickiej

Rafał Wojtyniak

Sprawdź również

Nieprawdziwe zarzuty jednego z lubońskich KWW – banery w sądzie

Oświadczenie Komitetu Wyborczego Wyborców Forum Obywatelskiego Luboń W związku z wytoczonym przez pana Jakuba Jackowskiego …

Pamięć o Żołnierzach Wyklętych

W piątek 1 marca 2024 roku obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji władze …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *