Strona główna / Aktualności / Nagrody i stypendia

Nagrody i stypendia

Podczas uroczystego spotkania z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w środę, 18 października w lubońskim Ośrodku Kultury Burmistrz Małgorzata Machalska złożyła gratulacje dyrekcji oraz nauczycielom lubońskich placówek oświatowych, przekazując nagrody oraz awanse zawodowe. Zostały również wręczone stypendia wyróżniającym się 48 uczniom, przyznane przez Radę Stypendialną w składzie: Romualda Suchowiak – Kierownik Wydziału Oświaty, Zdrowia i Kultury Urzędu Miasta Luboń, Małgorzata Kaczmarek – Inspektor Wydział Oświaty, Zdrowia i Kultury Urzędu Miasta Luboń, Karolina Wilczyńska-Kąkol – Radna Rady Miasta Luboń, Beata Łakomy – Radna Rady Miasta Luboń oraz Michał Szwacki – Radny Rady Miasta Luboń.

Stypendia naukowe otrzymali:

Amelia Pawłowska

  • Finalistka Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego
  • Finalistka XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim „Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej”

Jakub Regulski

  • Laureat Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego
  • Finalista Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego
  • Finalista konkursu Najlepszy Programista Miasta Poznania 2023
  • Bardzo dobry wynik w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”
  • 1. miejsce w VIII Ogólnopolskim Seminarium Naukowym Matematyczne Laboratorium Kultury

Michał Ejankowski

  • Laureat Olimpiady Języka Angielskiego
  • Finalista Olimpiady „Zwolnieni z teorii” – pomysłodawca i współtwórca słownika online do nauki idiomów angielskich TREEDIOMS
  • Finalista Wielkopolskiego Turnieju Debat Oksfordzkich

Kamil Wiśniewski

  • Laureat Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego
  • Finalista Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego

Jerzy Wszołek

  • Laureat Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego

Stanisław Nawrocki

  • Laureat Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego
  • Finalista Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego
  • Laureat Olimpiady Matematycznej Juniorów
  • Laureat Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”

Stanisław Ciesielczak

  • Laureat Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego
  • Finalista Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego

Szymon Stachowiak

  • Finalista Wojewódzkiego Konkursu Historycznego

 

Stypendia artystyczne otrzymali:

Franciszek Więckowski

  • Znalazł się w finałowej szesnastce w programie “YOU CAN DANCE”
  • 1. miejsca na Mistrzostwach Europy w Libercu w kategorii contemporary ballet solo oraz w kategorii artistic dance show solo
  • 1. miejsca na Mistrzostwach Polski w kategorii jazz dance solo oraz w kategorii show dance solo

Laura Monkiewicz

  • 1. miejsce na Mistrzostwach Europy w Libercu w kategorii solo jazz dzieci
  • 2. miejsce na Mistrzostwach Polski WADF w kategorii Artistic Dance Show solo
  • 3. miejsce na Mistrzostwach Polski WADF w kategorii solo jazz dzieci

Aleksandra Piątek

  • 1. miejsce na Mistrzostwach Europy w Warszawie w kategorii Jazz Dance Solo
  • 2. miejsce na Mistrzostwach Europy w Warszawie w kategorii PAI Solo
  • 2. miejsce na Mistrzostwach Polski WADF w kategorii Contemporary Ballet Solo
  • 1. miejsce na Międzynarodowym Turnieju Tańca Baltic Dance Cup 2023 w kategorii Jazz Dance solo

Nadia Scheffs 

  • 2. miejsce na Mistrzostwach Europy w Libercu w kategorii Artistic Dance Show
  • 3. miejsce na Mistrzostwach Europy w Warszawie
  • Występ w półfinale programu “Mam talent”
  • Dwukrotne zakwalifikowała się na prestiżowe warsztaty jazzowe, na które wybiera się tylko 10 osób z całej Polski

Aleksandra Urbaniak

  • 3. miejsce w konkursie wokalnym BEST OFEM
  • Wyróżnienie w VI Festiwalu Piosenki Anny Jantar

Natasza Chadyniak 

  • 1. miejsce na Mistrzostwach Świata World Championships w kategorii jazz dance solo
  • Czterokrotne 1. miejsce w International Dance Cup WADF DEART w kategoriach: jazz, artistic dance, contemporary solo oraz w contemporary all teams

Julia Bzik

  • 1. miejsce na Mistrzostwach Polski WADF w kategorii jazz dance solo
  • 1. miejsce w United Dance Arena w kategorii jazz dance solo
  • 1. miejsce na Międzynarodowym Turnieju Tańca Baltic Dance CUP w kategorii jazz dance solo

Mikołaj Korzeniowski

  • Grand Prix w Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie
  • Grand Prix w Otwartym Turnieju Tańca Nowoczesnego OTTN 
  • 1. miejsce podczas URBAN STYLE oraz GROOVE CONTEST w Poznaniu
  • 1. miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Formacji Tanecznych w Mosinie

Maja Korzeniowska

  • Grand Prix w Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie
  • Grand Prix w Otwartym Turnieju Tańca Nowoczesnego OTTN 
  • 1. miejsce podczas URBAN STYLE oraz GROOVE CONTEST w Poznaniu
  • 1. miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Formacji Tanecznych w Mosinie

Kinga Tonder 

  • 1. miejsce w IV Ogólnopolskim Turnieju Tańca w kategorii Modern Solo Dorośli
  • 2. miejsce w IV Ogólnopolskim Turnieju Tańca w kategorii Performing Art Solo Dorośli
  • 1. miejsce podczas Gdańsk Dance SPOT w kategoriach modern solo dorośli oraz jazz dance solo

Amelia Kujawińska

  • 3. miejsce w VII Ogólnopolskich Mistrzostwach w tańcu nowoczesnym solo
  • 1. miejsce w Turnieju Tańca Zakręceni na taniec Poznań w kategorii solo modern 8-10 lat średnio zaawansowane 
  • 2. miejsce w Turnieju Tańca Zakręceni na taniec Gostynin w kategorii solo modern 8-10 lat średnio zaawansowane 
  • 3. miejsce w Turnieju Tańca Zakręceni na taniec Gostynin w kategorii solo modern 8-11 lat średnio zaawansowane 

 

Stypendia sportowe otrzymali:

Natasza Adamczyk 

  • 1. miejsce na Mistrzostwach Powiatu Poznańskiego w kategorii młodziczek
  • 1. miejsce na Mistrzostwach Wielkopolski w kategorii młodziczek
  • 2. miejsce w Wielkopolskim Turnieju Asów TOP-8 w kategorii kadetek
  • 2. miejsce w III Grand Prix Polski w kategorii młodziczek
  • 2. miejsce w III Grand Prix Polski w kategorii kadetek

Zuzanna Kaczanowska

  • 2. miejsce na Mistrzostwach Wielkopolski w Piłce Siatkowej kadetek
  • 2. miejsce w Ćwierćfinałach Mistrzostw Polski

Maria Sajnaj

  • 1. miejsce na Lekkoatletycznych Nadziejach Olimpijskich U14 na dystansie 1000m z awansem na finały krajowe w Toruniu
  • 2. miejsce w Halowych Mistrzostwach Wielkopolski w Toruniu na dystansie 1000m U14
  • 2. miejsce na Mistrzostwach Wielkopolski w biegach przełajowych WZLA U14
  • 3 miejsce na Mistrzostwach Wielkopolski w biegach przełajowych na 1000 m U14

Marcel Krupa

  • 2. miejsce na XXIX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Halowych
  • 2. miejsce w Pucharze Polski P2 kadetów i juniorów 

Franciszek Nowicki

  • 1. miejsce na 29. Międzynarodowym Festiwalu Szachowym w kategorii juniorów
  • 2. miejsce w II Powiatowym Turnieju Szachowym „Dwie Wieże”
  • 2. miejsce w III Wielkopolskiej Lidze Juniorów na Czwartej Szachownicy
  • Finalista Mistrzostw Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych

Michał Majkowski

  • 1. miejsce w I Lidze Okręgowej D2 młodziki
  • 5. miejsce w I Lidze Wojewódzkiej D2 młodziki „Proton”
  • Otrzymał zaproszenia na konsultacje szkoleniowe i selektywne do Kadry Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej oraz do Klubu Warta Poznań

Maria Majkowska

  • 1. miejsce w wieloboju na Mistrzostwach Okręgu w gimnastyce artystycznej
  • 2. miejsce w układzie ze wstążką w turnieju międzynarodowym ENEA CUP 2023
  • 1. miejsce w układzie z maczugami, 2. miejsce w układzie ze wstążką oraz w wieloboju w turnieju międzynarodowym Sosnowiec Winter Cup 2023

Tomasz Jeziorny

  • 1. miejsce na Mistrzostwach Europy Juniorów dla modeli swobodnie latających w kategorii F1B drużynowo
  • 2. miejsce na Mistrzostwach Europy Juniorów dla modeli swobodnie latających w kategorii F1A drużynowo
  • 2. miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów w kategorii F1A 
  • 3. miejsce w Pucharze Polski Modeli Swobodnie latających w kategorii F1A junior

Małgorzata Jeziorna

  • 1. miejsce na Mistrzostwach Polski Modeli Latających dla Juniorów Młodszych w klasie modeli F1H
  • 1. miejsce na Mistrzostwach Polski Modeli Latających dla Juniorów Młodszych w klasie modeli F1A/M
  • 3. miejsce na Mistrzostwach Polski Modeli Latających dla Juniorów Młodszych w klasie modeli F1K

Krzysztof Hadrych

  • 1. miejsce na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Judo, kategoria do 90 kg
  • 3. miejsce w Międzynarodowym Turnieju Judo w Paryżu
  • 3. miejsce na Mistrzostwach Wielkopolski Juniorów Młodszych w Judo, kategoria do 90 kg 

Nikodem Buchert

  • 1. miejsce w XII Pucharze Polski No Gi Jiu Jitsu, dywizja No-Gi
  • 1. miejsce na VIII Mistrzostwach Polski No Gi, dywizja No-Gi
  • 1. miejsce w Summer Open 2023 Gi & No Gi, dywizja Gi

Hubert Roszyk

  • Należy do Kadry Narodowej Juniorów
  • 1. miejsce na Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego
  • 3. miejsce podczas Regat Finału Pucharu Polski (2. miejsce w kat. U19)
  • 4. miejsce w Pucharze Polski w klasyfikacji generalnej (3. miejsce w kat. U19)
  • 2. miejsce w Portugal Grand Prix w kategorii U19
  • 4. miejsce na Mistrzostwach Polski w klasie ILCA 6 (3. miejsce w kat. U19)

Klaudia Bittner

  • 2. miejsce na Mistrzostwach Europy w kickboxingu w Turcji w formule full contact
  • 1. miejsce na Mistrzostwach Polski juniorów w kickboxingu full contact
  • 3. miejsce na Mistrzostwach Polski juniorów w kickboxingu light contact

Oskar Mocydlarz

  • 2. miejsce na turnieju Taga Competition, dywizja Gi
  • 3. miejsce na XVIII Mistrzostwach Polski w Brazylijskim Jiu-Jitsu, do 50 kg

Kinga Siejak

  • 3. miejsce w turnieju międzynarodowym Open Karate Tournament JKA w konkurencji KUMITE 14 lat
  • 3. miejsce w I Ogólnopolskim Turnieju Karate „Antai Cup 2023” w konkurencji KATA pomarańczowe pasy i wyższe juniorzy
  • 2. miejsce w Pucharze Małego Samuraja w konkurencji KATA 13-14 lat
  • 3. miejsce w Pucharze Małego Samuraja w konkurencji KUMITE 13-14 lat

Jakub Michnikowski

  • 3. miejsce na Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS w biegach przełajowych na dystansie 1000 m
  • 2. miejsce w biegach przełajowych na Igrzyskach Dzieci Miasta Poznania 
  • 2. miejsce w biegu na 1000m na Igrzyskach Dzieci Miasta Poznania 

Franciszek Tłok

  • Reprezentant Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej w rozgrywkach międzywojewódzkich
  • 1. miejsce w Lidze Wojewódzkiej C2
  • 3. miejsce w Centralnej Lidze Juniorów U15
  • 2. miejsce w Mistrzostwach Polski U14

Filip Glapa

  • Zawodnik kadry narodowej
  • 1. miejsce w Pucharze Polski Juniorów
  • 3. miejsce na Mistrzostwach Polski na dystansie supersprint (junior)
  • 3. miejsce w Turnieju Nadziei Olimpijskich
  • 1. miejsce w Klubowych Mistrzostwach Polski w sztafecie

Julia Stachecka

  • 1. miejsce w Otwartych Mistrzostwach Polskiej Federacji Japońskiego Karate w konkurencji kumite 14 lat
  • 2. miejsce w I Ogólnopolskim Turnieju Karate „Antai Cup 2023” w konkurencji KUMITE 14-15 lat
  • 3. miejsce w turnieju międzynarodowym Open Karate Tournament JKA w konkurencji KUMITE 14 lat

Aleksander Dalz

  • 2. miejsca w Pucharze Polski na dystansach sprint 200 m oraz sprint 500 m
  • 1. miejsce na Torowych Mistrzostwach Polski na dystansie sprint 200 m
  • 2. miejsce na Torowych Mistrzostwach Polski na dystansie sprint 500 m
  • 2. miejsce na Ulicznych Mistrzostwach Polski na dystansie sprint 100 m
  • Powołany przez Polski Związek Sportów Wrotkarskich na zawody Cadett Challange w Belgii

Kacper Stanek

  • 1. miejsce na Mistrzostwach Polski w Maratonie Kajakowym, C1, dystans 15,2 km
  • 3. miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów, C2, dystans 1000 m
  • 3. miejsce na Długodystansowych Mistrzostwach Polski w Kajakarstwie, C1, 10 km
  • 1. miejsca na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, C1-2000m oraz C2-2000m

Amelia Brzykowska

  • 2. Miejsce na Mistrzostwach Wielkopolski w futsalu dziewcząt w kategorii U15

Igor Grzybek

  • 1. miejsce w Pucharze Polski
  • 1. miejsce na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w konkurencji walki sportowe 
  • 1. miejsce na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w konkurencji dwuboju technicznego

Maciej Jedwabny

  • 8. miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych na dystansie 50 m stylem motylkowym
  • 2. miejsce na letnich Mistrzostwach Okręgu Wielkopolskiego na dystansie 50 m stylem motylkowym
  • 2 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich Festiwalu Sprintu na Termach na dystansie 50 m stylem motylkowym

Jakub Kobyliński

  • 3. miejsce na Mistrzostwach Polski Młodziczek i Młodzików
  • 1. miejsce na Mistrzostwach Wielkopolski Juniorów Młodszych
  • 3. miejsce w Pucharze Polski Juniorek i Juniorów Młodszych

Kuba Nowakowski

  • 7. miejsce na Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów 14 lat na dystansie 200 m stylem klasycznym 
  • 1. miejsce w Zawodach Pływackich o Puchar Prezesa Wielkopolskiego Okręgowego Związku Pływackiego na dystansie 100 m stylem klasycznym
  • 1. miejsce w Zawodach Pływackich o Puchar Prezesa Wielkopolskiego Okręgowego Związku Pływackiego na dystansie 50 m stylem klasycznym

Mikołaj Pietrasik

  • 3. miejsce na Zimowych Mistrzostwach Okręgu Wielkopolskiego na dystansie 200 m stylem klasycznym 
  • 1. miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich 11 Urodziny Term Maltańskich na dystansie 200 m stylem klasycznym
  • 3. miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich Gorące Ściganie na Termach na dystansie 200 m stylem klasycznym 

Rozalia Chmielewska

  • 2. miejsce na Mistrzostwach Wielkopolski Juniorek Młodszych
  • 4. miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorek

Aleksandra Nowakowska

  • 2. miejsce na Mistrzostwach Polski Seniorów we Florecie kobiet drużynowo
  • 8. miejsce w III Pucharze Polski Juniorów we Florecie Kobiet

Na podstawie informacji UML Paweł Wolniewicz

Foto. Archiwum UML

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

“Okres buntu raczej nie usprawiedliwia wandalizmu”

Niedzielnego wieczoru grupa młodych ludzi postanowiła spędzić czas w okolicach lubońskiej kawiarni Studio 44 w …

Przystanek Europa w Luboniu

1 z 8 Przystanków Europa z okazji XX. – lecia Polski w UE odbędzie się …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *