Strona główna / Aktualności / Życie w Ośrodku Kultury

Życie w Ośrodku Kultury

Co roku w październiku, czyli w miesiącu, w którym przypada Międzynarodowy Dzień Muzyki, do Ośrodka Kultury na zaproszenie Zespołu Śpiewaczego „Szarotki” przybywają miłośnicy starych melodii. W tym roku impreza odbyła się w piątek, 7 października. Prawie 50 osób bawiło się i wspólnie śpiewało stare przeboje. To było bardzo udane popołudnie.

fot. Zb. Ośrodka Kultury

 

W sobotni wieczór, 17 września mieliśmy okazję gościć w Ośrodku Kultury aktorów Teatru Muzycznego: Lucynę Winkel i Wiesława Paprzyckiego w spektaklu „Akompaniator”. Aktorzy fantastycznie wcielili się w bohaterów opowieści, ukazując historię obsesyjnej miłości akompaniatora do artystki – śpiewaczki. Uczucie, które pianista skrywał przez trzydzieści lat, początkowo wydaje się być zabawne, choć ostatecznie okazuje się być przerażające. Wielki kunszt aktorski, mimika, gesty, śpiew operowy to wszystko sprawiło, że był to niezapomniany wieczór. Bardzo dziękujemy za wspaniały występ i mamy nadzieję na kolejne tak udane przedstawienia i dalszą współpracę z Teatrem Muzycznym z Poznania.

 

Za nami kolejna, zorganizowana przez nas, bardzo udana wycieczka. Tym razem 22 października mieliśmy okazję zobaczyć Drezno. Miasto to pełni rolę gospodarczego i kulturalnego centrum Saksonii. Za panowania króla Augusta II Mocnego Drezno stało się królewsko-polskim miastem rezydencjonalnym. Mimo ogromnych zniszczeń dokonanych podczas nalotów dywanowych w lutym 1945 r., miasto odbudowało się i dziś zachwyca turystów. Podczas wycieczki mogliśmy zobaczyć majestatyczny Zwinger, Katedrę św. Trójcy, Kościół Maryi Panny, Operę Sempera, Tarasy Brühla, a także wiele innych ciekawych budynków. Niewątpliwą atrakcją w Dreźnie jest Mleczarnia braci Pfund założona w 1880 r. i nazywana do dziś „najpiękniejszą mleczarnią świata” ze względu na ręcznie malowane kafle znajdujące się wewnątrz. Po Dreźnie oprowadził nas Pan Bartosz Świergiel, dzieląc się z nami swoją ogromną wiedzą na temat tego miasta. Pięknie dziękujemy i już nie możemy doczekać się kolejnej podróży.

(Ośrodek Kultury)

fot. Zb. Ośrodka Kultury
fot. Zb. Ośrodka Kultury

 

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Wybory do Parlamentu Europejskiego

Jeszcze kurz nie opadł po wyborach samorządowych, bowiem w niektórych miastach i gminach 21 kwietnia …

gen. Henryk Kowalówka fot. Zb. Muzeum Martyrologicznego w Luboniu

80. rocznica zamordowania gen. Henryka Kowalówki

4 czerwca o godz. 10:00 odbędzie się uroczystość upamiętniająca 80. rocznicę zamordowania w obozie karno-śledczym …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *