Strona główna / Aktualności / Z życia Biblioteki Miejskiej

Z życia Biblioteki Miejskiej

Luboński Uniwersytet Dziecięcy wystartował! Inauguracja miała miejsce 14 października, a hasłem uniwersytetu jest: „Nauka, Eksperymenty, Zabawa”. Tematem pierwszych zajęć był kosmos. Nie było podręczników i robienia notatek, tylko makieta i eksperymenty. Dzieci opuszczały bibliotekę z szerokim uśmiechem na ustach i głową pełną wiedzy. Organizatorem jest BM w Luboniu oraz Mobilne Centrum Edukacji EduLand.

Z tego, co wiemy był to najbardziej wyczekiwany cykl spotkań, za którymi Czytelnicy tęsknili podczas pandemii. Ale powracamy! „Wokół Wielkiej Sceny” po raz kolejny na scenie w Bibliotece Miejskiej w Luboniu. Całość wydarzenia poprowadzi redaktor Piotr Nędzyński. 25 października gościem (a właściwie „głosem”) będzie Szymon Machliński, 15 listopada zaś Katarzyna Wietrzny. Koszt biletów to 20 i 15 złotych (zniżka z Lubońską Kartą Seniora).

Jeżeli namówienie Twojego dziecka na zjedzenie choćby odrobiny warzyw to walka z wiatrakami – zapisz je na warsztaty kulinarne DO RE MI FASOLA, które będą odbywać się w naszej bibliotece. Agnieszka Daszkiewicz, która z zawodu i zamiłowania jest dietetyczką przeprowadzi dzieci przez warsztaty, które udowodnią, że śniadanie daje moc, że są lepsze rzeczy niż napoje gazowane, a cukier nie jest najlepszym przyjacielem. Dzieci wyjdą z głową pełną zdrowych przepisów, gotowymi smakowitościami i co najważniejsze – ze zmianą nastawienia.

Powitanie nowych Klubowiczów, śpiew i poezja – takie hasła przyświecały październikowemu spotkaniu Promyka w naszej bibliotece. Klubowicze spotykają się u nas w co drugi wtorek miesiąca i każdorazowo obserwujemy ekscytację i radość na ich twarzach. Spotkaniom zawsze towarzyszy stół zastawiony smakołykami.

fot. Zb. BM

Sprawdzenie konta czytelnika, dokonanie rezerwacji, przedłużenie terminu oddania książki – to tylko niektóre z funkcji nowej aplikacji SOWA Mobi. W aplikacji szybko sprawdzimy termin oddania książek do biblioteki. Po wielu miesiącach testów aplikacja jest gotowa i dostępna do pobrania na Wasze telefony. Wystarczy zalogować się swoim kontem Czytelnika, wybrać Bibliotekę Miejską w Luboniu i śledzić rezerwacje oraz biblioteczne nowości. Aplikacja przekona do siebie nawet osoby, które są na bakier z nowinkami technologicznym, przez to jaka jest intuicyjna i prosta w obsłudze.

Regularnie, w przedostatni czwartek miesiąca w bibliotece organizowane są spotkania z psychologiem – Sonią Kłobuchowską. Co miesiąc na tapetę brany jest inny temat, w październiku spotkanie będzie dotyczyło tego, że „Emocje są ok”. Powiemy, jak rozpoznać je u siebie i innych i jak nad nimi zapanować. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

Przypominamy, że w bibliotece nadal można dołączyć na zajęcia dodatkowe: zumba, bachata/latino dance, nauka śpiewu, nauka gry na instrumentach, joga, joga dynamiczna.

(Biblioteka Miejska)

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Wybory do Parlamentu Europejskiego

Jeszcze kurz nie opadł po wyborach samorządowych, bowiem w niektórych miastach i gminach 21 kwietnia …

gen. Henryk Kowalówka fot. Zb. Muzeum Martyrologicznego w Luboniu

80. rocznica zamordowania gen. Henryka Kowalówki

4 czerwca o godz. 10:00 odbędzie się uroczystość upamiętniająca 80. rocznicę zamordowania w obozie karno-śledczym …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *