Ogródki w Starym Browarze w Poznaniu

Berdychowski Volkswagen - Tiguan

Strona główna / Aktualności / Kultura Trakcja wspiera Ukrainę

Kultura Trakcja wspiera Ukrainę

Funkcjonująca od trzech lat Fundacja Kultura Trakcja kreuje kulturalne, społeczne i charytatywne wydarzenia w Luboniu. Jest galerią sztuki, salą koncertową i teatralną, kinem letnim, studiem filmowo-fotograficznym, miejscem prowadzenia warsztatów i kulturalnych spotkań.

Fundacja Kultura Trakcja otrzymała dofinansowanie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach programu RITA – Wspieramy Ukrainę, realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji. W związku z tym do końca roku zrealizuje w Luboniu kilka ciekawych projektów – m.in. bezpłatne porady prawne i psychologiczne dla obywateli Ukrainy. Ponadto organizuje bezpłatne warsztaty dla mieszkańców Lubonia, zarówno Polaków, jak i Ukraińców (prowadzącymi są osoby z Ukrainy, czasem przy wsparciu Polaków). 

We wtorek, 9 sierpnia w Bibliotece Miejskiej odbyły się warsztaty z kiszenia ogórków prowadzone przez pochodzącą z Odessy Walę. Gościem była również Olena Beskupska-Svirjak, która opowiedziała o tradycjach związanych z kiszeniem ogórków. Uczestnicy wyszli z warsztatów ze słoikami pełnymi zdrowia, ogórków, sokiem z pomidorów i chili.

We wrześniu będą przeprowadzone warsztaty z tworzenia świec woskowych i malarstwa petrykiwskiego, natomiast w październiku z lalek – motanki.

(red)

Foto. Paweł Wolniewicz

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Echa Dni Lubonia w obiektywie Mateusza Waneckiego

Foto. Mateusz Wanecki

Finał konkursu Miss Polonia 2023

Znamy już datę i miejsce, gdzie odbędzie się tegoroczny finał konkursu Miss Polonia, którego jedną …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *