Strona główna / Aktualności / Z parafii św. Jana Pawła II

Z parafii św. Jana Pawła II

24 maja proboszcz parafii św. Jana Pawła II – ks. Mikołaj Graja – obchodził 25. rocznicę święceń kapłańskich. 

W uroczystej Mszy św. o godz. 18, odprawianej z tej okazji, uczestniczyli rodzice i najbliższa rodzina Jubilata, licznie zgromadzeni parafianie, znajomi z poprzednich parafii i grup duszpasterskich prowadzonych przez ks. Mikołaja oraz drugi kapłan ks. Roman Dworacki, również w maju obchodzący 29. rocznicę swoich święceń. 

Ks. Roman na początku Mszy św. przeczytał skierowany do Jubilata list od Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego Stanisława Gądeckiego. Przed zakończeniem Mszy św. przedstawiciele grup parafialnych w imieniu całej wspólnoty złożyli księżom Mikołajowi i Romanowi życzenia. Odśpiewano chóralnie tradycyjne sto lat. Po uroczystości wszyscy wychodzący ze świątyni otrzymywali pamiątkowy obrazek i słodkie krówki. 

Ksiądz Mikołaj Graja urodził się 17.10.1972 r. w Poznaniu. W 1991 r. wstąpił do Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Święcenia kapłańskie otrzymał w maju 1997 r. Przez jedenaście lat był wikariuszem w pięciu poznańskich parafiach. 1.10.2002 r. został skierowany na studia specjalistyczne na wydziale prawa kanonicznego i administracji KUL w Lublinie. Następnie odbył studia podyplomowe na tym samym wydziale. Od 15.09.2005 r. jest sędzią diecezjalnym w Metropolitalnym Sądzie Duchownym w Poznaniu. 1.07.2013 r. został proboszczem parafii św. Wojciecha w Rusku, a od 1.07.2019 r. naszym proboszczem. Podstawowe zadanie, jakie wraz z objęciem funkcji proboszcza naszej parafii otrzymał ks. Mikołaj od ks. abp Stanisława Gądeckiego to zbudowanie Domu Parafialnego. Priorytetem dla ks. Proboszcza jest pomoc najsłabszym, szczególnie dzieciom, bo jak mówi „…imię zobowiązuje do pracy z dziećmi …”. Dlatego też od maja 2007 r. aż do dnia dzisiejszego związany jest z Domem Dziecka w Szamotułach, gdzie pomaga w każdy możliwy sposób.

Halina Gościewska

Foto.  Zb. Haliny Gościewskiej i Barbary Przypek

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Wybory do Parlamentu Europejskiego

Jeszcze kurz nie opadł po wyborach samorządowych, bowiem w niektórych miastach i gminach 21 kwietnia …

gen. Henryk Kowalówka fot. Zb. Muzeum Martyrologicznego w Luboniu

80. rocznica zamordowania gen. Henryka Kowalówki

4 czerwca o godz. 10:00 odbędzie się uroczystość upamiętniająca 80. rocznicę zamordowania w obozie karno-śledczym …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *