Strona główna / Aktualności / Nadal w wysokiej formie

Nadal w wysokiej formie

Zdobywca wielu medali na lekkoatletycznych „ścieżkach” i arenach świata, lubonianin – Sylwester Lorenz zdobył kolejne. Tym razem na 7 Mistrzostwach Polski Masters w trójboju sprinterskim oraz 32 Indywidualnych Mistrzostwach Polski Masters w lekkiej atletyce w Toruniu.

W sobotę, 28 maja w Toruniu odbyły się 7 Mistrzostwa Polski Masters w trójboju sprinterskim w których Sylwester Lorenz w kat. M70, w niesprzyjających warunkach atmosferycznych (wiatr i deszcz) zajął 1 miejsce, zdobywając złoty medal i Mistrzostwo Polski. Zgromadził łącznie 2 162 punkty uzyskując czasy: na 60 m – 9.21 s, 100 m – 15,03 s i bieg 20 – 32,53 s.

Drugi zawodnik w tej kategorii zdobył 1 702 punkty.

W weekend 18 i 19 (sobota i niedziela) czerwca również w Toruniu odbyły się 32 indywidualne Mistrzostwa Polski Masters w lekkiej atletyce, na których luboński multimedalista w kat. M70 startował w czterech konkurencjach. W sobotę w skoku w dal, z wynikiem 4,54 m zdobył tytuł Mistrza Polski, ustanawiając nowy rekord mistrzostw (poprzedni to 4,31 m), natomiast w biegu na 100 m zdobył tytuł w-ce mistrza z czasem 14,65 s. W niedzielę, z lekką dolegliwością ścięgna Achillesa, oszczędzając się przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata Masters w Tampere (Finlandia) zdobył kolejne dwa medale, tym razem brązowe: w biegu na 80 m przez płotki – 15,37 s oraz w trójskoku – 8,93 m. Warto wspomnieć, że na tych samych mistrzostwach inny lubonianin – Wojciech Ciesielski, w kategorii M55 zdobył tytuł Mistrza Polski w skoku wzwyż wynikiem 1,60 m.

(PAW)

W maju Sylwester Lorenz stanął na najwyższym podium 7 Mistrzostw Polski Masters w trójboju sprinterskim   fot. Zb. Sylwestra Lorenza

W sobotę, 18 czerwca Sylwester Lorenz stanął na najwyższym podium 32 indywidualnych Mistrzostw Polski Masters w lekkiej atletyce, ustanawiając nowy rekord mistrzostw   fot. Zb. Sylwestra Lorenza