Strona główna / Aktualności / Piłka nożna w ujęciu Władysława Szczepaniaka

Piłka nożna w ujęciu Władysława Szczepaniaka

V liga

W ostatniej kolejce rundy jesiennej, 27 listopada Stella pokonała u siebie Czarnych Czerniejewo 7:2. Bramki zdobyli: Mikołaj Narożny – 2, Orest Slobodian – 1, Adam Michalak – 1, Wiktor Idziak – 1, Jakub Małkowski – 1 i Szymon Kalinowski – 1.

Tym okazałym zwycięstwem Stellowcy nie tylko sobie poprawili bilans bramkowy, ale również zrównali się punktami z zespołami w dolnej części spadkowej. Teraz, w przerwie zimowej, można z większym optymizmem oczekiwać na rozgrywki wiosenne.

 

Podsumowanie rundy jesiennej

Stella Luboń zakończyła swoje rozgrywki na 14. miejscu w tabeli. W rozegranych 15 meczach zdobyła 10 punktów, odniosła 3 zwycięstwa, uzyskała 1 remis i doznała 11 porażek. Jej zawodnicy zdobyli 21 bramek, tracąc 42. Bramki w sezonie jesiennym zdobywali: Adam Michalak – 7, Orest Slobodian – 3, Marcin Maliński – 2, Mikołaj Narożny – 2, Szymon Kalinowski – 1, Jakub Małkowski – 1, Wiktor Idziak – 1, Daniel Smulkowski – 1, Wojciech Tokarski – 1, Oleksandr Hladysh – 1 i Ondrii Pryhoda – 1.

 

Tabela końcowa rundy jesiennej V liga Red Box 2021/2022 Grupa Wielkopolska II

 1. Lipno Stęszew                       15           40           44:8
 2. Meblorz Swarzędz                 15           37          47:24
 3. Piast Kobylnica                      15           30           39:19
 4. Vitcovia Witkowo                  15           29           19:9
 5. Płomień Przyprostynia          15           28            39:37
 6. Orkan Chorzemin                  15           27            31:23
 7. Nasza Dyskobolia Grodzisk   15           25            28:17
 8. Grom Plewiska                       15           22            36:27
 9. 1922 Lechia Kostrzyn             15           21            22:24
 10. GKS Dopiewo                       15           20            27:26
 11. Pelikan Niechanowo             15           17            18:35
 12. Polonus Kazimierz Biskupi    15           15            16:34
 13. Czarni Czerniejewo               15           11            24:47
 14. Stella Luboń                          15           10            21:42
 15. Polanin Strzałkowo               15            10           21:37
 16. Orkan Konarzewo                 15              3           15:38

Władysław Szczepaniak

 

Trenerzy podsumowują

Po zakończonej rundzie jesiennej poprosiliśmy o podsumowanie lubońskich trenerów:

 

Trener Stelli Luboń Sebastian Kleiber: W stosunku do lat poprzednich drużyna bardzo się zmieniła, nie ma już wielu wyróżniających się zawodników, dlatego wiedzieliśmy, że będzie to trudna runda jesienna. Zespół złożony jest głównie z bardzo młodych chłopaków, dla których w większości jest to pierwszy sezon na takim poziomie. W wielu meczach było widać brak doświadczenia i ogrania. Uważam jednak, że kilka spotkań przegraliśmy zdecydowanie za wysoko. Przyczyną były indywidualne błędy, jakie nie powinny się przytrafić, a doświadczeni rywale od razu to wykorzystywali. Mamy najmłodszy zespół w grupie i liczę, że doświadczenie, które chłopcy zbiorą teraz, zaprocentuje w przyszłości. Gdy wiosną wrócą kontuzjowani zawodnicy i może uda się jeszcze kogoś pozyskać, to myślę, że wyniki będą lepsze. Na pewno będziemy walczyć do końca o uzyskanie miejsca gwarantującego utrzymanie w V lidze. Indywidualnie chciałbym wyróżnić Adama Michalaka i Jakuba Małkowskiego. Pierwszy był centralną postacią i zdobył najwięcej bramek. Można powiedzieć, że od niego zależą w dużej mierze nasze poczynania ofensywne. Kuba natomiast jako jedyny rozegrał w tej rundzie wszystkie spotkania w pełnym wymiarze czasowym i ukoronował to zdobyciem bramki w ostatnim meczu, co więcej w całym roku 2021 w meczach ligowych nie było go na boisku tylko przez 23 minuty, kiedy to zmieniłem jego dwukrotnie w końcówkach meczu. Dlatego jemu jako wychowankowi należą się szczególne słowa uznania. Dziękuję chłopakom za tę pierwszą część sezonu i myślę, że po przepracowanym okresie przygotowawczym będziemy lepsi.

 

Trener A klasy Lubońskiego KS-u Marek Wilczyński: Runda jesienna w naszym wykonaniu nie była dobra. Na 11 meczów zdobyliśmy 12 punktów, to słaby wynik. Brakowało nam wsparcia juniorów starszych, którzy odeszli z klubu, ale dzięki temu wprowadziliśmy wielu naszych młodych chłopaków juniorów młodszych 15-17 latków, którzy mimo młodego wieku pokazali się z dobrej strony i dołączą do nas na wiosnę. Teraz czas na odpoczynek. Treningi wznawiamy 24 stycznia i na pewno na wiosnę chcemy poprawić naszą zdobycz punktową. Wszystkim kibicom i sympatykom piłki nożnej w Luboniu życzę dużo zdrowia i Szczęśliwego Nowego Roku.

 

Trener B klasy Szkoły Futbolu Sebastian Maćkowski: Jeżeli chodzi o nasz młody zespół rundę jesienną oceniam bardzo pozytywnie. Na ten moment znajdujemy się na miejscu dającym awans do A klasy, jednak najistotniejszą sprawą jest przeskok zawodników zespołu juniora do seniora. Z meczu na mecz widać było u naszych zawodników większe doświadczenie spowodowane wcześniejszymi meczami z drużynami seniorskimi i wyciąganiem wniosków. Bardzo cieszę się, że podczas tej rundy w naszym zespole na poziomie seniorskim mogło zadebiutować 16 chłopaków mających jeszcze wiek juniora. Kilku zawodników budzi już zainteresowanie klubów z wyższych lig, a to było celem, który zakładaliśmy sobie przed sezonem i cieszę się, że został on zrealizowany.

 

Trener B klasy Rezerw Stelli Luboń Marcin Mroczyński: Rundę jesienną oceniam na nie do końca zadowalającą. Pozycja w tabeli nie jest adekwatna do umiejętności moich zawodników. Przed startem sezonu cele były troszkę inne, niestety, B-klasowa rzeczywistość zweryfikowała nas boleśnie w kilku spotkaniach. W czasie pierwszej  rundy tak naprawdę poznawaliśmy się z zawodnikami i myślę, że wiosna będzie nasza. Warto dodać, że zawodnicy z B-klasowego zespołu byli bardzo dużym wsparciem dla pierwszej drużyny grającej w V Red Box lidze. Takie doświadczenie na pewno zaprocentuje w przyszłości.

Opracował Władysław Szczepaniak

 

Rozmowa Władysława Szczepaniaka z wiceprezesem Stelli Luboń – Robertem Twardowskim.

W.Sz.: Jakby Pan ocenił i podsumował rundę jesienną 2021 drużyny seniorów?

R.T.: Jak spojrzymy na tabelę, to na pierwszy rzut oka nie wygląda to najlepiej, ale z drugiej strony nie mamy jakiejś dużej straty punktowej do środkowej części tabeli. Musimy też pamiętać, że bardzo mocno odmłodziliśmy skład i jesteśmy jedną z najmłodszych, jak nie najmłodszą drużyną w lidze. Ten brak doświadczenia było widać w niektórych meczach, ale z czasem drużyna spisywała się coraz lepiej, tocząc wyrównane pojedynki z zespołami z górnych części tabeli. Celem jest utrzymanie i myślę, że po dobrym okresie przygotowawczym drużyna sprosta temu zadaniu. Chciałbym podziękować chłopakom za walkę i zaangażowanie.

W.Sz.: Niedługo rozpoczną się uroczystości z okazji obchodów 100-lecia Stelli. Czy może nam Pan zdradzić, jak przebiegają przygotowania do obchodów tego jubileuszu i gdzie one się odbędą?

R.T.: Przygotowania do 100-lecia klubu trwają już jakiś czas, ale teraz wkraczają w fazę końcową. Uroczysta gala z tej okazji odbędzie się  4 lutego i będzie połączona z coroczną galą „Siewca Roku”. Razem z władzami Miasta doszliśmy do wniosku, że będzie to dobre rozwiązanie, nie tylko ze względów ekonomicznych czy logistycznych, ale przy okazji wspólnej gali większa liczba mieszkańców będzie mogła zapoznać się z historią tego zasłużonego dla Lubonia klubu. Zdradzę tylko, że na gali zostaną rozstrzygnięte konkursy na „Jedenastkę 100-Lecia” oraz na „Trenera 100-lecia” TMS Stella Luboń.

Korzystając z okazji, chciałbym zakomunikować, że naszym sponsorem strategicznym została firma ENEA S.A, która wyposaży w sprzęt sportowy wszystkie grupy młodzieżowe trenujące w naszym klubie. Dziękujemy za zaufanie i zrobimy wszystko, by współpraca układała się jak najlepiej.

 

Seniorzy Szkoły Futbolu wycofani z rozgrywek

Jak nas poinformował trener Szkoły Futbolu seniorów Sebastian Maćkowski, z końcem rundy jesiennej zespół seniorów SF Luboń zostanie wycofany z rozgrywek. Cel, którym był rozwój chłopaków i zebranie doświadczeń w piłce seniorskiej, został w wielu aspektach osiągnięty. Dysponując kadrą złożoną z 18 zawodników, dając możliwość kilku zawodnikom dalszego rozwoju w klubach z wyższych lig, zostanie ich zbyt mała ilość, aby harmonijnie dalej przygotowywać się do kolejnej rundy. Celem tej drużyny była jak najszybsza adaptacja w piłce seniorskiej i możliwość wejścia na kolejny, wyższy poziom. Od rundy wiosennej mam możliwość trenowania zespołu seniorów Lasu Puszczykowo. Kilku zawodników z dotychczasowej drużyny Szkoły Futbolu wyraziło chęć gry w tym klubie. Korzystając z okazji, chciałbym serdecznie podziękować Leszkowi Balcerkowi oraz Mikołajowi Kłodzińskiemu ze szkoły Futbolu Luboń za wsparcie w działaniach na rzecz chłopaków z Lubonia i przyjęcie ich w swoje szeregi – powiedział Sebastian Maćkowski.

Władysław Szczepaniak

 

Prośba Zarządu

Zarząd TMS Stella Luboń zwraca się z prośbą do wszystkich osób mogących posiadać pamiątki, fotografie, dyplomy lub inne dokumenty związane z działalnością klubu. Wszystko po to, by udokumentować całą historię klubu, od jego powstania, do czasów teraźniejszych. Wszystkie przekazane materiały zostaną zwrócone po skopiowaniu. Kontakt e-mail: stella.lubon@onet.pl, tel. 604 522 638.

(Zarząd Klubu)

Władysław Szczepaniak

Sprawdź również

Wybory do Parlamentu Europejskiego

Jeszcze kurz nie opadł po wyborach samorządowych, bowiem w niektórych miastach i gminach 21 kwietnia …

gen. Henryk Kowalówka fot. Zb. Muzeum Martyrologicznego w Luboniu

80. rocznica zamordowania gen. Henryka Kowalówki

4 czerwca o godz. 10:00 odbędzie się uroczystość upamiętniająca 80. rocznicę zamordowania w obozie karno-śledczym …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *