Strona główna / Aktualności / Czy obawiasz się postępującej inflacji w 2022 r.? – wyniki sondażu

Czy obawiasz się postępującej inflacji w 2022 r.? – wyniki sondażu

Sondaż nawiązuje do galopującej inflacji, która rozlała się po całej Europie, ale w Polsce najbardziej. Jest drogo, takiej drożyzny nie było od 20 lat. Od stycznia płacimy więcej za gaz i prąd. Byliśmy ciekawi, jak respondenci odniosą się do kwestii wzrastającej inflacji.

Zdecydowana większość respondentów – 76% – odpowiedziała twierdząco. Komentarze, które zanotowaliśmy to: „Boję się jak każdy. Jeżeli są osoby, które się nie boją to znaczy, że mamy niewykształcone społeczeństwo”, „Oczywiście, te rosnące ceny mnie przerażają”, „Boję się, bo wypłata nie rośnie, a standard mojego dotychczasowego życia może znacznie zmaleć”, „To wina naszego rządu, który wydaje niepotrzebnie pieniądze”, „Boję się, bo mieszkam sama, a niedługo nie będzie mnie na nic stać, bo emerytura jak była niska, tak nadal jest”, „Każdy się boi, ja też się boję”, „To rząd nas rozwala”, „Przeraża mnie to, co się dzieje. Dojdzie do tego, że będziemy mieć masę pieniędzy, ale na półkach nic nie będzie”, „Wziąłem niedawno kredyt, żeby wybudować dom, dlatego mam powody, żeby się bać”, „Sama mieszkam za granicą, więc teoretycznie mnie to nie dotyczy, ale mam w Polsce rodzinę i znajomych, boję się o ich sytuację”, „Nie mam wiele, a zaraz będę mieć jeszcze mniej”.

Dużo mniejsza grupa respondentów – 13% – nie miała zdania, argumentując swoje wypowiedzi m.in. tak: „Nie wiem nic na ten temat”, „Inflacja? Nie wiem na czym to polega”, „Nie interesowałam się tym tematem, więc nie mam zdania”.

Najmniejsza grupa respondentów – 11% – odpowiedziała przecząco. Komentarze, które zanotowaliśmy to: „Przeżyłem już jedną inflację, nie ma się czego bać”, „Więcej w mediach straszą niż faktycznie coś się dzieje”, „Nie. Nie mam się czego obawiać, dobrze zarabiam”, „Mam dobrą pracę i oszczędności, nie muszę się martwić takimi rzeczami”, „Nie boję się, bo jestem optymistką, jakoś to będzie”, „Nie boję się bo mamy dobry rząd, który widać, że próbuje temu zapobiec”, „Jakoś to będzie, nie ma co myśleć naprzód”, „Inflacja była, jest i będzie”, „Nie, ponieważ zawsze się coś wymyśli”.

Sondaż przeprowadziła Magdalena Wende

Oprac. Paweł Wolniewicz

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Sprzątanie brzegów Warty

X Sprzątanie Brzegów Warty, Odry oraz innych rzek i jezior w Polsce

20 kwietnia (sobota) o godz. 10 na Plaży Miejskiej przy ul. Rzecznej w Luboniu spotykamy …

Życie w Ośrodku Kultury

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *