Adwent

W tym roku Adwent – czas refleksji, skupienia i rekolekcji będzie trwał 28 dni (do 24 grudnia).

W lubońskich kościołach, w niedzielę 27 listopada zapalono pierwszą z czterech świec na wieńcu adwentowym, symbolizujących kolejne niedziele Adwentu – czasu radosnego oczekiwania.

Wieniec adwentowy w kościele św. Jana Bosko z zapaloną pierwszą z czterech świec, wykonany przez parafiankę – artystę plastyk – Małgorzatę Błaszkiewicz  
fot. Paweł Wolniewicz

 

Warsztaty „Wieniec Adwentowy”

W pierwszym dniu adwentu w Domu Parafialnym św. Jana Bosko w godz. 10-14 odbyły się warsztaty „Wieniec Adwentowy”. W tym czasie można było wykonać wieniec z naturalnych gałązek i zabrać go ze sobą do przyozdobienia domu. Zajęcia zorganizowała i prowadziła parafianka – właścicielka Pracowni Artystycznej „Glina i Roślina” – Magdalena Dutka we współpracy z „Centrum Ogrodniczym Strączkowscy”. Podczas warsztatów wykonano kilkadziesiąt pięknych wieńców adwentowych.

(PAW)

 

Podczas warsztatów wykonano kilkadziesiąt pięknych wieńców adwentowych  
fot. Paweł Wolniewicz

 

Proboszcz parafii św. Jana Bosko – ks. prałat Roman Kubicki składa wszystkim lubonianom życzenia radosnych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz obfitującego w wiele łask bożych, szczęśliwego Nowego Roku.

Paweł Wolniewicz

Sprawdź również

Spotkanie autorskie z ambasadorem

W piątkowy wieczór, 23 lutego 2024 r. w gościnnych murach Ośrodka Kultury w Luboniu odbyło się spotkanie …

Życie w Ośrodku Kultury

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *