Strona główna / Aktualności / Czy Twoim zdaniem nadejdą lepsze czasy? – wyniki sondażu

Czy Twoim zdaniem nadejdą lepsze czasy? – wyniki sondażu

Sondaż nawiązuje do sytuacji: geopolitycznej, gospodarczej i energetycznej w Polsce, Europie i na świecie, która wywołuje frustrację i determinację wśród ludzi. Byliśmy ciekawi, jak respondenci do tej kwestii się odniosą?

Większość respondentów – 48% – odpowiedziała twierdząco.

Komentarze, które zanotowaliśmy to: „Tak – bądźmy dobrej myśli”, „W końcu kiedyś muszą nadejść”, „Oczywiście, po złych zawsze nadchodzą lepsze, co 5-7 lat”, „Tak – po burzy wychodzi słońce”, „Tak, ale nie wcześniej niż za dwa lata”, „Tak, wszyscy na to czekają”, „Jasne, przecież kiedyś ten bajzel musi się skończyć”, „Tak za siedem lat”, „Tak, trzeba mieć nadzieję, która umiera ostatnia”, „Tak, przecież kryzys musi się kiedyś skończyć”, „Pod warunkiem, że zmądrzeją politycy”, „Oczywiście, jestem urodzoną optymistką”, „Myślę, że tak, rzecz w tym żeby ludzie się opamiętali”, „Nastanie pokój – będzie lepiej”.

Mniejsza grupa respondentów – 30% – odpowiedziała przecząco, argumentując swoje wypowiedzi m.in. tak: „Obawiam się, że nadejdą jeszcze gorsze”, „Lepsze czasy już były”, „Panie, sam pan widzi, jak jest”, „Niestety, nic na to nie wskazuje”, „Nie wierzę w to”, „Klimat nas zabije, nie mówiąc już o wojnie”, „Póki co czarno to widzę”, „Nie i dlatego stąd wyjeżdżam”, „Zawsze uważałam się za optymistkę, ale teraz nie mam złudzeń”, „Nie nadejdą, ponieważ ludzkość zmierza do katastrofy”, „Nie – podziękujmy za to pseudo politykom i politykierom rządzącym światem”, „Dopóki Putin rządzi w Rosji nie ma to szans”.

Najmniejsza grupa respondentów – 22% – nie miała zdania. Komentarze, które zanotowaliśmy to: „Trudno powiedzieć”, „Nie myślę o tym, żyję dniem dzisiejszym”, „Nie jestem wróżką”, „Niech pan zapyta polityków”, „Chciałabym, ale nie mam na ten temat zdania”, „Nie mam zdania, cieszę się każdym dniem”, „Może tak, może nie, w obecnej sytuacji trudno to przewidzieć”.

Sondaż przeprowadził i opracował Paweł Wolniewicz

Paweł Wolniewicz

Sprawdź również

Wybory do Parlamentu Europejskiego

Jeszcze kurz nie opadł po wyborach samorządowych, bowiem w niektórych miastach i gminach 21 kwietnia …

gen. Henryk Kowalówka fot. Zb. Muzeum Martyrologicznego w Luboniu

80. rocznica zamordowania gen. Henryka Kowalówki

4 czerwca o godz. 10:00 odbędzie się uroczystość upamiętniająca 80. rocznicę zamordowania w obozie karno-śledczym …

Jeden komentarz

  1. kiedyś nadejdą, oby szybciej niż później

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *