Strona główna / Aktualności / Sonda na Dzień Kobiet!

Sonda na Dzień Kobiet!

Sonda na Dzień Kobiet

W naszym mieście wiele ważnych i odpowiedzialnych funkcji pełnią kobiety. Wystarczy wspomnieć np. o samorządzie, placówkach oświatowych, instytucjach miejskich oraz działających w Luboniu firmach. Jeszcze nie tak dawno niektórzy dziwili się temu, jednak z czasem przyzwyczailiśmy się i uważamy, że to nic nadzwyczajnego. Panie coraz częściej obejmują stanowiska pracy kiedyś przypisane mężczyznom i wcale nie przeszkadza im to w zachowaniu kobiecości.

Jak co roku 8 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Z tej właśnie okazji Drogie Panie, życząc dużo zdrowia i wszelkiego dobra, postanowiliśmy zapytać Was: Co to znaczy być kobietą? Wszystkiego najlepszego!

„Gdzieś wyjeżdżać niespodzianie, coś porzucać bezpowrotnie,

łamać serca twardym panom, pewną siebie być okropnie…

Może muzą dla poetów, adresatką wielkich wzruszeń?

Być kobietą w każdym calu kiedyś przecież zostać muszę!”

(fragment tekstu piosenki „Być kobietą” z repertuaru Alicji Majewskiej, muzyka Włodzimierz Korcz do słów Magdy Czapińskiej)

KATARZYNA ANDRZEJCZAK

DYREKTOR MOPS

Być kobietą to wkładać odrobinę serca we wszystko, co się robi.

KATARZYNA ANDRZEJCZAK
KATARZYNA ANDRZEJCZAK

AGNIESZKA ANTCZAK

DYREKTOR SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 4

Być kobietą w XXI wieku

… ..rozpoznawać rzeczy ważne,

myśleć czasem niepoważnie,

działać poza schematami,

wzruszać małymi rzeczami……..

AGNIESZKA ANTCZAK
AGNIESZKA ANTCZAK

MAŁGORZATA ANTKOWIAK

HORTITERAPEUTKA, WŁAŚCICIELKA HORTIstacji

Kobieta jest jak RÓŻA. Niejedno ma imię, niska lub wysoka, z kolcami lub bez. Zawsze jednak odpowiednio traktowana – piękna, zachwycająca, subtelna i delikatna. Jednocześnie silna i bardzo wytrzymała. Zapomniana, powoli zakwita coraz rzadziej, aż w końcu usycha… Moja HORTIdefinicja Kobiety.

MAŁGORZATA ANTKOWIAK
MAŁGORZATA ANTKOWIAK

AGNIESZKA BEGIER

DYREKTOR BIBLIOTEKI MIEJSKIEJ

„ Tajemnicą jest kobieta” – Stanisław Wyspiański, „Wesele”.

AGNIESZKA BEGIER
AGNIESZKA BEGIER

MAŁGORZATA BŁASZKIEWICZ

ARTYSTA PLASTYK

Być kobietą w moim przypadku, to być mamą od ponad dwudziestu lat.

MAŁGORZATA BŁASZKIEWICZ
MAŁGORZATA BŁASZKIEWICZ

DOROTA CZAJKA

DYREKTOR LUBOŃSKIEGO OŚRODKA PIELĘGNIARSKIEGO MEDYCYNY ŚRODOWISKOWO-RODZINNEJ PANACEUM

Być kobietą to być człowiekiem! To osoba niezależna, która ma własne marzenia, ambicje i plany. Konsekwentnie je realizuje, pokonuje kolejne progi i patrzy przed siebie, w przyszłość. Ma własne zdanie oparte na wiedzy i doświadczeniu. Potrafi też cieszyć się otaczającym światem, bliskimi i pozwala sobie na drobne i większe przyjemności.

DOROTA CZAJKA
DOROTA CZAJKA

MARLENA FILIPEK

STRAŻNIK MIEJSKI

„ Kobieta jest tajemnicą…” dla każdej z nas bycie kobietą jest pojęciem

subiektywnym. Dla mnie kobieta to delikatna istota, która jednak lubi być niezależna i twardo stąpać po ziemi. Balansowanie między domem a pracą oraz dbanie o dom, rodzinę, dzieci sprawia, że jesteśmy co dzień silniejsze. Dobrze jest być kobietą i czuć się kobieco niezależnie od wieku….

MARLENA FILIPEK
MARLENA FILIPEK

DOROTA FRANEK

ZASTĘPCA BURMISTRZA MIASTA LUBOŃ

Dla mnie bycie kobietą, to bycie z drugim człowiekiem.

Z tym, którego spotykam w życiu zawodowym i prywatnym. To w kontaktach z ludźmi spełniam się jako urzędnik, sąsiad, znajomy, przyjaciel. Ta aktywność dostarcza mi przede wszystkim wiele radości, satysfakcji, choć czasami przysparza też i smutku i łez. Wsparciem we wszystkich działaniach jest dla mnie moja rodzina. Jestem kobietą spełnioną i szczęśliwą.

DOROTA FRANEK
DOROTA FRANEK

AGNIESZKA GÓRNA

DYREKTOR SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2

W obecnych czasach kobieta działa na wielu płaszczyznach jednocześnie. Jest matką, żoną, partnerką, szefową, przyjaciółką, pracownicą. Z telefonem w ręku i w ciągłym biegu musi wykazać się niezwykłymi umiejętnościami taktycznymi i operacyjnymi. Myślę, że bardzo ważne jest jednak, by mimo wszystko, nie zatraciła przy tym siebie samej, kobiecej intuicji, ciepła i wrażliwości.

AGNIESZKA GÓRNA
AGNIESZKA GÓRNA

ANNA GRACZYK

STRAŻNIK MIEJSKI

Być kobietą to wspaniała przygoda i wyzwanie. To wewnętrzna siła, która zwłaszcza w dzisiejszych czasach pozwala jednocześnie godzić wiele ról, realizować się w pracy, rozwijać, edukować się, być mamą oraz rozwiązywać naraz wiele problemów. Ciągle zajęta, ale przy tym pogodna i pełna pasji, dbająca jednocześnie o siebie i innych. To właśnie oznacza dla mnie bycie kobietą i taką staram się być.

ANNA GRACZYK
ANNA GRACZYK

KINGA KOLUSZENKO

POLICJANTKA KP LUBOŃ

Być kobietą, być kobietą… W dzisiejszych czasach to niełatwa rola. Współczesna kobieta jest silna, ambitna i potrafi bez trudu pogodzić pracę zawodową z obowiązkami domowymi. Moja recepta na bycie szczęśliwą kobietą to pamiętać o sobie i realizować swoje pasje oraz marzenia.

KINGA KOLUSZENKO
KINGA KOLUSZENKO

PAULINA KORYTOWSKA

REDAKTOR NACZELNA „GAZETY LUBOŃSKIEJ”

Bycie kobietą według mnie sprowadza się do posiadania osobowości balansującej często na granicy zupełnie sprzecznych ze sobą emocji, myśli, słów i zachowań. Obecnie dodatkowo rozdartej pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym. Każda z nas powinna być dumna z bycia kobietą, gdyż pomimo zachodzących trudności związanych z codziennością potrafimy podjąć się każdego wyzwania i uparcie dążyć do realizacji wyznaczonego sobie celu.

PAULINA KORYTOWSKA
PAULINA KORYTOWSKA

MAŁGORZATA MACHALSKA

BURMISTRZ MIASTA LUBOŃ

Bycie kobietą to dla mnie dbanie o pełne miłości relacje. Dbanie o męża, dzieci, rodziców, rodzinę i przyjaciół. To ofiarność, pomoc i współpraca. To umiejętne godzenie pracy zawodowej z potrzebą stworzenia bezpiecznego domu. To zachwycanie pięknem, niekoniecznie tym zewnętrznym.

MAŁGORZATA MACHALSKA
MAŁGORZATA MACHALSKA

JAGIENKA OKOŃ-NIEWIEJSKA

KIEROWNIK DZIENNEGO DOMU „SENIOR-WIGOR”

Być kobietą, to jak w wierszu mojej ulubionej poetki, Wisławy Szymborskiej „Portret kobiecy”. Mimo tego, że kobieta bywa słaba, to udźwignie. Nie zawsze wie, po co ta śrubka, ale zbuduje most.

JAGIENKA OKOŃ-NIEWIEJSKA
JAGIENKA OKOŃ-NIEWIEJSKA

ANITA PLUMIŃSKA-MIELOCH

DYREKTOR ZESPOŁU SZKÓŁ W LUBONIU

O byciu kobietą najlepiej, moim zdaniem, pisze W. Szymborska:

„ Słaba, ale udźwignie.

Nie ma głowy na karku, to będzie ją miała.

Czyta Jaspersa i pisma kobiece.

Nie wie, po co ta śrubka i zbuduje most”. To kwintesencja kobiecości, umiejętność pogodzenia teoretycznych sprzeczności.

ANITA PLUMIŃSKA-MIELOCH
ANITA PLUMIŃSKA-MIELOCH

IRENA SKRZYPCZAK

SŁUCHACZKA UNIWERSYTETU LUBOŃKIEGO TRZECIEGO WIEKU

Kobieta uśmiecha się, gdy chce płakać, śpiewa, gdy chce krzyczeć, płacze, gdy się cieszy i śmieje się, gdy się boi. Jej miłość jest potężna. Jedyne niesłuszne w niej to to, że często zapomina, ile jest warta.

IRENA SKRZYPCZAK
IRENA SKRZYPCZAK

HALINA TOMASZEWSKA

POŁOŻNA RODZINNA

Jestem kobietą, żoną, matką, córką…

Lubię być doceniana, szanowana, pracować dla siebie i dla innych, pomagać, ale też mieć możliwość korzystania z pomocy.

Cały czas szkolić się, udoskonalać, zarówno w pracy, ale i dla siebie…

Mieć swoje pasje, słuchać jazzu, czytać kryminały, płakać – oglądając film, krzyczeć – będąc na meczu Kolejorza…

Żyć swoim życiem, mieć zawsze prawo do wyboru, swojego wyboru…

HALINA TOMASZEWSKA
HALINA TOMASZEWSKA

JOLANTA WALCZAK

DYREKTOR SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 5

Każda z nas jest inna, wyjątkowa. Składamy się z marzeń, uczuć i wyzwań. Bywamy silne, ale i kruche. Często rozpiera nas energia i kreujemy świat wokół nas, mamy jednak także chwile zwątpienia i słabości. Niełatwo nas zrozumieć, potrafimy też mocno zaskakiwać – nawet naszych najbliższych. Po prostu – kobiety!

JOLANTA WALCZAK
JOLANTA WALCZAK

ANNA ZAJĄCZKOWSKA

KIEROWCA AUTOBUSU FIRMY „TRANSLUB”

Jestem szczęśliwą mamą, żoną i pracuję zawodowo, jednak czasami na moim niebie też zbierają się ciemne chmury. Radość w życiu czerpię nie tylko z atmosfery panującej w naszym domu, która jest pełna rodzinnego ciepła i miłości, ale także, jako kobieta spełniam się w moim zawodzie, do niedawana uważanym za zawód dla mężczyzn. Cieszy mnie, gdy widzę, że przybywa kobiet w tych „męskich” profesjach. Natomiast jak każda kobieta, jestem tylko człowiekiem, który czasami lubi zapomnieć o pracy i domu. Dlatego wszystkim kobietom, które tak jak ja realizują się zawodowo i jako panie domu, mówię: znajdźcie więcej czasu na spotkania z przyjaciółmi, lampkę wina przy filmie, dobrą książkę czy na cokolwiek innego, co sprawia wam przyjemność. Żyjcie tak, żeby każdy dzień był dla was jak dzień kobiet, tego wam życzę!

ANNA ZAJĄCZKOWSKA

TERESA ZYGMANOWSKA

PRZEWODNICZĄCA RADY MIASTA LUBOŃ

Być kobietą to być sobą. Spełniać swoje marzenia. Podążać za powołaniem. Realizować się w pracy. Kochać i być kochaną. Być bardziej wyrozumiałą dla siebie i wyrozumiałą dla innych. Być zdolną odpuścić sobie i być dumną z osiągnięć. Po prostu być radosną i szczęśliwą.

TERESA ZYGMANOWSKA
TERESA ZYGMANOWSKA

Paweł Wolniewicz

Sprawdź również

Bezpłatna mammografia 

Profesjonalni elektroradiolodzy, nowoczesny sprzęt cyfrowy i komfortowe mammobusy już od czerwca będą dostępne dla pań …

70-lecie Miasta Luboń – fotorelacja

W sobotę  22 czerwca na ogrodzie Dziennego Domu „Senior-Wigor” świętowaliśmy siedemdziesiąte urodziny miasta. Pełna relacja …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *