Burmistrz Małgorzata Machalska
Strona główna / Aktualności / Dzień kobiet w radiu MPL: Rozmowa z burmistrz Lubonia

Dzień kobiet w radiu MPL: Rozmowa z burmistrz Lubonia

Małgorzata Machalska jest jedyną kobietą na stanowisku burmistrza w powiecie poznańskim. 30-tysięcznym miastem zarządza już drugą kadencję.

W dzień kobiet, na antenie Radia MPL Piotr Izydorski przeprowadził pierwszą audycję z cyklu „Wywiadówka”. Kolejne wywiady z samorządowcami będą pojawiać się na naszym portalu co środę o 18:00. Pierwsza audycja została nagrana 8 marca. A jak dzień kobiet, to pierwszym gościem musiała być kobieta.

– Raczej nie spotkałam się w pracy samorządowej z dyskryminacją, bo jestem kobietą – mówi w audycji Małgorzata Machalska. – Drobiazgi się jednak zdarzały. Uwagi typu „kobieta zajmuje się firanką w oknie, a nie zauważa, że rama jest krzywa”. To nie były merytoryczne uwagi, co pokazuje moja praca – dodaje burmistrz.

Małgorzatę Machalską zapytaliśmy także o strajk kobiet. – Najbardziej mnie uderza samotność kobiet podczas podejmowania przez nie najważniejszych decyzji. Wołanie czy krzyk, wynika z tego, że czujemy się samotne podczas tak ważnych wydarzeń – mówi burmistrz. – Jeśli jednak strajk kobiet głosi hasło „aborcja na życzenie”, nie widzę możliwości, by pójść w takim marszu – tłumaczy Machalska.

W „Wywiadówce” nie zabrakło także tematów samorządowych. Co z drogami w Luboniu i rozwojem budownictwa w mieście? Czy most łączący Luboń z Czapurami to dobry pomysł? Tego nasi słuchacze dowiedzą się, odsłuchując całość audycji:

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Piknik Disc Golfa w Luboniu

Piknik z Disc Golfem, odbędzie się  już 21 lipca, w Lasku Majońskim. To idealna okazja, …

Życie w Ośrodku Kultury – czerwiec

Z okazji Dnia Dziecka Ośrodek Kultury jak co roku zaprosił najmłodszych mieszkańców oraz ich rodziny …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *