Strona główna / Aktualności / Sonda na Dzień Kobiet

Sonda na Dzień Kobiet

Jak co roku 8 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Z tej właśnie okazji Drogie Panie, życząc Wam dużo zdrowia i wszelkiego dobra, postanowiliśmy zapytać mężczyzn: Jakie cechy u kobiety ceni sobie pan najbardziej? Wszystkiego najlepszego!

 

OLGIERD ALBIŃSKI

ARTYSTA MUZYK

Współczesna kobieta to skomplikowana i wrażliwa osoba.

Cenię ją za ambicję i dążenie do celu. W zawodach kiedyś zarezerwowanych dla mężczyzn, doskonale sobie radzi, a nawet bywa lepsza. Śmiało wkracza również na teren męskich dyscyplin sportowych.

 

GRZEGORZ ANIOŁA

DYREKTOR SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1

Myślę, że odpowiedź na to pytanie będzie różna, podawana przez wielu mężczyzn. Będzie podyktowana swoimi preferencjami, doświadczeniem i po prostu indywidualnym podejściem do tematu. Czy to dobrze? Bezwzględnie tak. Byłoby nudno gdyby było inaczej. W moim przypadku to (nie należy doszukiwać się hierarchii w kolejności): spontaniczność, pewność siebie, troskliwość i umiejętność słuchania.

 

CEZARY BIDERMAN

KIEROWNIK URZĘDU STANU CYWILNEGO W LUBONIU

U kobiet bardzo cenię „kobiecość”, czyli taki zespół cech, które potrafią zachwycić obserwatora – mężczyznę. Tak jak w opisie stworzenia świata z Księgi Rodzaju Adam zachwycił się pięknem i blaskiem kobiety, która została stworzona przez Stwórcę na samym końcu, niejako wieńcząca dzieło stworzenia i dlatego mówimy, że kobieta jest koroną stworzenia – ostatnim najbardziej doskonałym dziełem Stwórcy.

Oczywiście jeszcze istotniejsze jest to, czego nie dostrzegamy od razu, a wynika z bogactwa osoby czyli mądrość. Tak więc te dwie cechy: kobiecość i mądrość są dla mnie ważne, choć zdaję sobie sprawę, że jest to ujęcie uproszczone ze względu na krótką formę wypowiedzi.

 

MIROSŁAW DZIAŁO

ZASTĘPCA KOMENDANTA POLICJI W LUBONIU

U kobiet cenię: poczucie humoru, subtelność, zaradność, pewność siebie, troskliwość oraz umiejętność słuchania. Moim zdaniem kobieta powinna mieć: charakter, klasę i piękny uśmiech.

 

ROMAN GOLIŃSKI

STARSZY LUBOŃSKIEGO BRACTWA KURKOWEGO

Najbardziej u Pań cenię umiejętności organizacyjne w życiu codziennym czyli jednoczesnego łączenia działalności na wielu płaszczyznach, rodzinnej, zawodowej i społecznej.

 

PIOTR IZYDORSKI

ZASTĘPCA PRZEWODNICZĄCEGO RML

Myślę, że nie sposób „jednym tchem” wymienić wszystkich cech, które cenię sobie u płci pięknej. Natomiast patrząc przez pryzmat kobiety najbliższej mojemu sercu, to z pewnością najbardziej doceniam delikatność połączoną z silną osobowością, które w takiej konfiguracji potrafią wzbudzić niepowtarzalne emocje. To także cierpliwość, pasja i empatia, dzięki której bywa w życiu dużo łatwiej. Nie bez znaczenia jest również aparycja, która uzupełniając charakter potrafi przyciągnąć i zatrzymać do końca życia, co stanowi bardzo miłą perspektywę.

 

ZBIGNIEW JANKOWSKI

RADNY POWIATU POZNAŃSKIEGO

W Liceum Pedagogicznym w Krotoszynie w klasie miałem 95% koleżanek. Potem w pracy w pokoju nauczycielskim było podobnie. Jeszcze większy odsetek kobiet jest w moim stowarzyszeniu, w którym teraz jestem czyli w Uniwersytecie Lubońskim Trzeciego Wieku. Jak widać na zdjęciu – gdzie odgrywam rolę maszynisty – lubię pracę z kobietami. Cenię sobie u kobiet mądrość, rozsądek, cierpliwość, wyrozumiałość i poczucie humoru.

 

ŁUKASZ KOŁCZ

KOMENDANT STRAŻY MIEJSKIEJ W LUBONIU

Myślę, że najważniejszą cechą u kobiet jest odwaga niezbędna do ochrony tych, których kochają. Mam na myśli rodzinę, dzieci za które matki były i są w stanie poświęcić wszystko. W historii jest wiele przykładów takiego heroizmu kobiet. Za taką postawę należy się wszystkim kobietom szacunek. Podziwiam również przedsiębiorczość wielu kobiet. Są to osoby, które prowadzą firmy, zarządzają dużą grupą ludzi lub podejmują bardzo ważne decyzje i są w tym naprawdę bardzo dobre. Ponadto cenię u pań uśmiech i optymizm oraz zdroworozsądkowe spojrzenie na otaczającą nas rzeczywistość.

 

MACIEJ KRĘC

ARTYSTA MUZYK

Bardzo lubię kiedy kobieta ma swoje własne pasje i zainteresowania. Osoba z pasją jest o wiele bardziej interesująca. W związku dobrze jest mieć jak największą część życia wspólną, ale warto także pozostawić coś tylko dla siebie, wtedy się sobą nie zmęczymy i nie znudzimy. To na pewno jedna z recept na udany związek i samorealizację w nim – zarówno dla kobiety jak i dla mężczyzny.

 

PAWEŁ KRZYŻOSTANIAK

ZASTĘPCA PRZEWODNICZĄCEGO RML

U kobiety cenię sobie pewne optymistyczne nastawienie w obliczu codziennych: zmagań, wyzwań i trosk. Być może jest to klucz do statystycznie ich dłuższego życia od mężczyzn. Warto się tego od nich uczyć. Ale obok tej siły, owej cechy wewnętrznej, trudno nie zauważyć na pierwszy rzut oka cechy zewnętrznej jakim jest wdzięk. W moim skromnym odczuciu średnia urody mieszkanek naszego miasta znacząco przewyższa średnie z innych miejscowości. Potwierdzają to sukcesy lubonianek promujących miasto w ogólnopolskich konkursach piękności. Luboń bowiem pięknem swoich mieszkanek stoi.

 

MAREK MACIEJEWSKI

PREZES OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ W LUBONIU

Lubię kobiety, które nie skupiają się wyłącznie na sobie. Kobieta powinna posiadać dar jakim jest umiejętność słuchania. Taka kobieta wzbudza zaufanie u mężczyzny. Poza tym powinna być inteligentna i spontaniczna. Cechą, która powinna wyróżniać kobietę powinna być także pewność siebie i brak strachu przed przeciwnościami losu. Taka kobieta przyciąga do siebie. Gdyby jeszcze była troskliwa i opiekuńcza, byłaby zapewne ideałem, ale chyba ciężko jest odnaleźć taki model kobiety.

 

PRZEMYSŁAW MAĆKOWIAK

ZNAWCA FORTYFIKACJI, PREZES TOWARZYSTWA MIŁOŚNIKÓW MIASTA LUBONIA

Chyba najważniejsza, szczególnie w związku, jest wzajemna akceptacja cech wszelakich począwszy od wad, a kończąc na zaletach, choć z tymi ostatnimi łatwiej chyba sobie poradzić. Nie bez powodu określa się, że „mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus” cytując tytuł słynnej książki Johna Graya. Wielu facetów w ogromnym stopniu poświęca się różnorodnym pasjom, bo to jest ich cecha immanentna, zastępująca te pierwotne. Jednak często powoduje to rodzinne konflikty.

Drogie Panie, w naszych pasjach nie ma nic negatywnego, gdyż niewątpliwie jesteśmy bardzo różni. Ale to właśnie różnorodność jest twórcza! Cytując stare chińskie przysłowie, a właściwie przekleństwo „obyś, żył w ciekawych czasach” akceptujmy się (oczywiście w granicach zdrowego rozsądku), bo jak pokazały ostatnie lata nic nie jest oczywiste…

 

MICHAŁ POPŁAWSKI

ZASTĘPCA BURMISTRZA MIASTA LUBOŃ

Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa i każdy może wymienić różne cechy kobiety, ale dla mnie są to: empatia, inteligencja, poczucie humoru czy umiejętność wyrażania swojego zdania i wreszcie najważniejsza cecha, ale o to aby ona wystąpiła u kobiety musi zadbać jej mężczyzna, a mianowicie, aby była dla niego czuła i kochająca.

 

WŁADYSŁAW SZCZEPANIAK

DZIENNIKARZ SPORTOWY

Kobieta powinna być wyrozumiała, troskliwa, życzliwa i skromna. Cenię sobie również jak ma bogate życie wewnętrzne, swoje zdanie, jest tolerancyjna, ma poczucie humoru i urok osobisty oraz jest przyjacielem, na dobre i na złe.

 

IGOR SZYMKOWIAK

DYREKTOR FIRMY KOM-LUB

U kobiet cenię sobie: systematyczność, pracowitość, estetykę, prawdomówność i opiekuńczość. Ważne dla mnie są również ich lojalność, uczciwość oraz wdzięk osobisty.

 

MACIEJ WILK

WOŹNY, KONSERWATOR W LUBOŃSKIM ZESPOLE SZKÓŁ

„Niewiastę dzielną któż znajdzie?”. Tymi słowami rozpoczyna się „Poemat o dzielnej niewieście” z Księgi Przysłów 31, 10-31 opisujący cechy kobiety miłe sercu mężczyzny: pracowitość, zaradność, troska o domowe ognisko, mądrość. Jeśli dodamy do tego prawdziwy wdzięk i piękno, to znaleźliśmy ideał swą „wartością przewyższający perły”. Pisze te słowa mężczyzna szczęśliwie żonaty od blisko dwudziestu sześciu lat.

Opracował Paweł Wolniewicz

 

Paweł Wolniewicz

Sprawdź również

Rekrutacja do lubońskich przedszkoli publicznych

  Szanowni Państwo, od 26 lutego do 8 marca 2024 roku będzie trwała elektroniczna rekrutacja …

Nabór do klas I szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Luboń

Szanowni Państwo, od 26 lutego do 8 marca 2024 roku będzie trwało elektroniczne zgłoszenie do klas I …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *