Strona główna / Aktualności / Monitoring Miejski

Monitoring Miejski

Pierwsze kamery „podglądające” i rejestrujące zdarzenia przez dwadzieścia cztery godziny na dobę zostały zainstalowane w Luboniu przed trzynastoma laty na terenie szkół.

Zaczątkiem monitoringu miejskiego były trzy kamery wizyjne – stanowiące jego bazę – zamontowane na placu Edmunda Bojanowskiego w 2010 r. Od tego czasu baza jest systematycznie rozbudowywana i docelowo obejmie teren całego miasta. Kamery bowiem skutecznie zmniejszają liczbę aktów wandalizmu.

Obecnie w naszym mieście w siedzibie OSP funkcjonuje Centrum Monitoringu Miejskiego, którego system pozwala na bieżące śledzenie obrazu, jego rejestrację, ale co najistotniejsze może stać się materiałem dowodowym przeciwko ewentualnym sprawcom wykroczeń lub przestępstw i zwiększa szansę na wykrycie już w momencie ich popełnienia oraz działa prewencyjnie. Monitoring wizyjny pozwala również kontrolować ruch uliczny. Zgodnie z przyjętą koncepcją, etapowo są nim obejmowane miejsca uznane za niebezpieczne, ze szczególnym uwzględnieniem ciągów komunikacji pieszej, skrzyżowań o dużym natężeniu ruchu i przystanków komunikacji miejskiej. Urządzenia w nim zastosowane umożliwiają obserwację terenu oraz identyfikację osób zarówno w dzień, jak i w nocy. W najbliższych latach układ monitoringu miejskiego obejmie kolejne miejsca w naszym mieście.

(PAW)

System pozwala na bieżące śledzenie obrazu, jego rejestrację, ale co najistotniejsze może stać się materiałem dowodowym przeciwko ewentualnym sprawcom wykroczeń lub przestępstw
fot. Paweł Wolniewicz

Paweł Wolniewicz

Sprawdź również

Sprzątanie brzegów Warty

X Sprzątanie Brzegów Warty, Odry oraz innych rzek i jezior w Polsce

20 kwietnia (sobota) o godz. 10 na Plaży Miejskiej przy ul. Rzecznej w Luboniu spotykamy …

Życie w Ośrodku Kultury

2 komentarze

  1. To proszę przejrzeć dzisiejszy monitoring na skrzyżowaniu przy OSP Od cos ok 12:00 auto z premedytacją wyjechało na skrzyżowanie na czerwony świetle.

  2. A gdzie można pooglądać? Na jakiej stronie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *