Strona główna / Aktualności / Monitoring Miejski

Monitoring Miejski

Pierwsze kamery „podglądające” i rejestrujące zdarzenia przez dwadzieścia cztery godziny na dobę zostały zainstalowane w Luboniu przed trzynastoma laty na terenie szkół.

Zaczątkiem monitoringu miejskiego były trzy kamery wizyjne – stanowiące jego bazę – zamontowane na placu Edmunda Bojanowskiego w 2010 r. Od tego czasu baza jest systematycznie rozbudowywana i docelowo obejmie teren całego miasta. Kamery bowiem skutecznie zmniejszają liczbę aktów wandalizmu.

Obecnie w naszym mieście w siedzibie OSP funkcjonuje Centrum Monitoringu Miejskiego, którego system pozwala na bieżące śledzenie obrazu, jego rejestrację, ale co najistotniejsze może stać się materiałem dowodowym przeciwko ewentualnym sprawcom wykroczeń lub przestępstw i zwiększa szansę na wykrycie już w momencie ich popełnienia oraz działa prewencyjnie. Monitoring wizyjny pozwala również kontrolować ruch uliczny. Zgodnie z przyjętą koncepcją, etapowo są nim obejmowane miejsca uznane za niebezpieczne, ze szczególnym uwzględnieniem ciągów komunikacji pieszej, skrzyżowań o dużym natężeniu ruchu i przystanków komunikacji miejskiej. Urządzenia w nim zastosowane umożliwiają obserwację terenu oraz identyfikację osób zarówno w dzień, jak i w nocy. W najbliższych latach układ monitoringu miejskiego obejmie kolejne miejsca w naszym mieście.

(PAW)

System pozwala na bieżące śledzenie obrazu, jego rejestrację, ale co najistotniejsze może stać się materiałem dowodowym przeciwko ewentualnym sprawcom wykroczeń lub przestępstw
fot. Paweł Wolniewicz

Paweł Wolniewicz

2 komentarze

  1. To proszę przejrzeć dzisiejszy monitoring na skrzyżowaniu przy OSP Od cos ok 12:00 auto z premedytacją wyjechało na skrzyżowanie na czerwony świetle.

  2. A gdzie można pooglądać? Na jakiej stronie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *