Strona główna / Aktualności / Tragedia na Szachtach – utonęła kobieta

Tragedia na Szachtach – utonęła kobieta

W dniu dzisiejszym przed godziną 6:00 doszło do interwencji służb ratunkowych na akwenie wodnym, zlokalizowanym przy ulicy Pszczyńskiej w Poznaniu (Teren Szacht). Ze wstępnych informacji wynikało, że w wodzie znajdują się osoby poszkodowane. Po dotarciu służb na miejsce udało się zlokalizować i wyciągnąć kobietę na brzeg, niestety mimo prowadzonej resuscytacji krążeniowo-oddechowej stwierdzono jej zgon. Druga osoba biorąca udział w zdarzeniu została przetransportowana do szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego. W tej chwili trwają poszukiwania mężczyzny, który prawdopodobnie również brał udział w zdarzeniu. Działania poszukiwawcze prowadzone są z ziemi jak i z powietrza, przy pomocy drona z kamerą termowizyjną .

Godzina 07:30 – Działania na miejscu trwają

Godzina 08:50 – Jak informuje portal E-poznan.pl – (Marta Mróz z Policji) , kobieta, która nie przeżyła, to 42-latka. Uratowany mężczyzna trafił do szpitala w stanie hipotermii. Z informacji uzyskanych na miejscu wynika, że mogła być z nimi jeszcze jedna osoba. Dlatego trwają jej poszukiwania. – Obecnie nie wiemy w jakich okolicznościach doszło do tej tragedii – mówi. O tym, że w wodzie znajdują się ludzie po 5.00 rano poinformowała służby postronna osoba.

Fot. Ilustracyjne 

Maciej Splisgart

Sprawdź również

Wigilia Miejska

W niedzielne popołudnie, 10 grudnia na placu Edmunda Bojanowskiego zapachniało świętami. Miasto zaprosiło mieszkańców na wspólną …

Powiew zimy

W ostatni weekend listopada w naszym mieście powiało zimą.

Jeden komentarz

  1. I do teraz nie znamy powodu ..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *