Strona główna / Aktualności / Lutowy numer Gazety Lubońskiej już w sprzedaży

Lutowy numer Gazety Lubońskiej już w sprzedaży

Drodzy Czytelnicy

Zapraszamy do lektury lutowego numeru „GL”, w którym pragniemy podzielić się z Państwem fascynującymi historiami, inspirującymi wydarzeniami oraz ważnymi informacjami dotyczącymi naszej społeczności. Luty to miesiąc, który w naszym regionie ma wiele do zaoferowania – od kulturalnych wydarzeń po lokalne inicjatywy społeczne.

W tym numerze skupiamy się na ludziach, którzy tworzą unikalną tkankę naszej społeczności. Przedstawiamy sylwetki mieszkańców, którzy nie tylko osiągają sukcesy w różnych dziedzinach, ale także przyczyniają się do rozwoju naszego miasta i okolic. Warto poznać ich historie i zainspirować się ich pasją do działania.

Nie brakuje także informacji dotyczących wydarzeń kulturalnych, które ożywiają naszą lokalną scenę artystyczną.

Znamy termin wyborów samorządowych

Premier Donald Tusk ogłosił termin wyborów samorządowych 2024, które odbędą się w niedzielę, 7 kwietnia. W przypadku, gdy będzie to wymagane, druga tura głosowania będzie miała miejsce dwa tygodnie później, 21 kwietnia.

W czasie kwietniowego głosowania wyborcy zagłosują na członków organów samorządu terytorialnego czyli zdecydują o składach rad gmin i rad miast na prawach powiatu, rad powiatów oraz rad sejmików wojewódzkich. Ponadto w wyborach samorządowych wyłonieni zostaną wójtowie, burmistrzowie oraz prezydenci miast.

Znamy już nazwiska dwóch kandydatów ubiegających się o stanowisko Burmistrza Miasta Luboń. O swoim starcie na następną kadencję poinformowała obecnie urzędująca Burmistrz Małgorzata Machalska. Drugim kandydatem ubiegającym się o to stanowisko będzie Piotr Karol Potempa z Komitetu Wyborczego Wyborców Koalicja Mieszkańców Lubonia. Szerzej na ten temat przeczytacie w kolejnym marcowym wydaniu naszego periodyku. Czy wkrótce poznamy nazwiska jeszcze innych kandydatów?

Szanowni Państwo, mamy nadzieję, że nasz periodyk będzie dla Was nie tylko źródłem informacji, ale także miejscem, gdzie znajdziecie inspirację do aktywnego uczestnictwa w życiu lokalnej społeczności.

Życzymy przyjemnej lektury i ciekawego odkrywania fascynującego świata naszej Małej Ojczyzny.

(red)

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Przystanek Europa w Luboniu

1 z 8 Przystanków Europa z okazji XX. – lecia Polski w UE odbędzie się …

Dyżury radnych RML w kwietniu

W I i III poniedziałek miesiąca od godz. 16 do 18 we wszystkich rejonach Lubonia …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *