Strona główna / Aktualności / Luboński Komisariat Policji ma nowego komendanta

Luboński Komisariat Policji ma nowego komendanta

We wtorek 27 lutego najwyższe stanowisko komendanta w lubońskim Komisariacie Policji objął kom. Mirosław Działo, dotychczas pełniący funkcję Zastępcy Komendanta Policji w Luboniu.

We wtorek 27 lutego najwyższe stanowisko komendanta w lubońskim Komisariacie Policji objął kom. Mirosław Działo, dotychczas pełniący funkcję Zastępcy Komendanta Policji w Luboniu. 

27 lutego br. Burmistrz Miasta Luboń – Małgorzata Machalska wraz ze swoim zastępcą i zarządem Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu pożegnali podkom. Joannę Tritt, która sprawowała od lutego 2023 r. funkcję komendanta w lubońskim komisariacie (szerzej na temat byłej pani komendant czytaj w numerze marcowym 2023 „GL”, s. 26). W imieniu własnym i całej samorządowej wspólnoty Burmistrz podziękowała pani podkom. za prowadzone przez policję działania prewencyjne, walkę z przestępczością, za akcje edukacyjne wśród dzieci, młodzieży i seniorów. Nowemu komendantowi gratulowała objęcia tej ważnej i wymagającej funkcji. Życzyła spełnienia zawodowych planów i zamierzeń. 

Nowy komendant

Komendant Miejski Policji w Poznaniu – insp. Robert Kasprzyk – awansował na stanowisko Komendanta Komisariatu Policji w Luboniu, dotychczasowego Zastępcę Komendanta Policji (na tym stanowisku od 16 stycznia 2023 r.) w Luboniu, komisarza Mirosława Działo. 

„Od 27 lutego 2024 roku powierzone zostały mi obowiązki Komendanta Komisariatu Policji w Luboniu, wyzwanie przyjąłem z dumą. Jest to dla mnie zaszczyt i odpowiedzialność wobec społeczeństwa, który przyjmuję z determinacją i zaangażowaniem. Mieszkańcom Lubonia chcę zagwarantować, że nasza policja stoi na straży ich bezpieczeństwa i jest gotowa słuchać ich potrzeb oraz reagować na wszelkie wezwania” – zapowiedział nowy komendant. 

Jak czytamy w artykule Pawła Wolniewicza opublikowanym w wydaniu marcowym 2023 „GL”: „Mirosław Działo służbę w policji rozpoczął przed 15 laty w Wydziale Zabezpieczenia Miasta KMP w Poznaniu, gdzie najpierw był Kierownikiem Ogniwa, Specjalistą, a następnie awansował na Kierownika Referatu. Od 2016 r. pełnił służbę w Komisariatach Policji Poznań Nowe Miasto oraz Stare Miasto na stanowisku Kierownika Referatu Patrolowo-Interwencyjnego. Później w latach 2018-2020 służył jako Kierownik Referatu Wywiadowczego Wydziału Zabezpieczenia Miasta KMP w Poznaniu, a zanim trafił do lubońskiego KP, przez dwa lata nabierał doświadczenia jako Kierownik Referatu Kontroli Ruchu Drogowego KMP w Poznaniu. W życiu prywatnym pan Mirosław stawia na rodzinę oraz rozwój osobisty, natomiast obowiązki służbowe wykonuje z należytą uczciwością, rzetelnością oraz dokładnością, wykorzystując w pełni swoje doświadczenie zawodowe”. 

Nowy zastępca komendanta

Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Luboniu – mł. asp. Adam Jędryczka policjantem jest od 13 lat. Najpierw przez trzy lata pełnił służbę w Wydziale Zabezpieczenia Miasta Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, następnie przez cztery lata w Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym Komisariatu Policji Poznań Stare Miasto w Referacie zajmującym się przestępczością gospodarczą. Prowadził postępowania przygotowawcze dotyczące cyberprzestępczości. W 2018 r. awansował na stanowisko Kierownika Ogniwa Kryminalnego w Komisariacie Policji w Czerwonaku. 27 lutego br. został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Luboniu, tu zajmuje się nadzorem nad wykonywaniem czynności dochodzeniowo-śledczych oraz operacyjno-rozpoznawczych.

„W mojej pracy pasjonuje mnie to, iż każdego dnia czekają mnie nowe wyzwania, które wielokrotnie wymagają nieszablonowego myślenia” – zauważa nowy Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Luboniu Adam Jędryczka.

Nowe zadania

Komisarz Mirosław Działo przedstawił w rozmowie z nami cele programowe lubońskiego komisariatu, który obecnie liczy 44 etaty. Zapewnił o wysokich kwalifikacjach i kompetencjach swojego zespołu oraz przedstawił jego nowych członków.

Cele programowe

  1. Poprawa bezpieczeństwa publicznego poprzez zwiększenie obecności policji na ulicach oraz skuteczne reagowanie na przestępstwa i incydenty.
  2. Zwiększenie zaufania społeczności do policji poprzez budowanie pozytywnych relacji z mieszkańcami, angażowanie się w działania społeczne i uczestnictwo w lokalnych wydarzeniach.
  3. Zwalczanie konkretnej formy przestępczości, która może być problemem w danej okolicy np. kradzieże, narkotyki czy przemoc domowa.
  4. Zmniejszenie liczby wypadków drogowych poprzez wzmożone patrole drogowe, edukację kierowców i egzekwowanie przepisów ruchu drogowego.
  5. Współpraca z lokalnymi instytucjami, organizacjami społecznymi i biznesowymi w celu tworzenia spójnych programów prewencji przestępczości i promowania bezpiecznego środowiska życia dla wszystkich mieszkańców.

„Razem, jako wspólnota, możemy budować silniejsze więzi w pracy na rzecz poprawy bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców Lubonia” – powiedział na zakończenie spotkania komendant Mirosław Działo. 

 Beata Spychała

fot. Obecny komendant KP kom. Mirosław Działo   fot. Arch. KPL

fot. Nowy Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Luboniu – mł. asp. Adam Jędryczka   fot. Arch. KPL

fot. W dniu wręczenia nominacji nowemu komendantowi – na zdjęciu od lewej: Komendant Komisariatu Policji w Luboniu kom. Mirosław Działo, Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Poznaniu mł. insp. Tomasz Barłożek, Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Luboniu mł. asp. Adam Jędryczka, naczelnik Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu nadkom. Wojciech Marciniak, ustępująca komendant podkom. Joanna Tritt, Zastępca Burmistrza Miasta Luboń Dorota Franek, Burmistrz Miasta Luboń Małgorzata Machalska   fot. Arch. KPL

Rozpocznij służbę w Policji

Myślisz o wstąpieniu w szeregi Policji, ale nie wiesz czy to służba dla Ciebie? Zdecydowałeś się, ale nie wiesz jakie wypełnić dokumenty?
Przyjdź w dniu 24 maja 2024 roku w godz. 10:00-12:00 do Komisariatu Policji w Luboniu przy ul. Powstańców Wielkopolskich 42, gdzie specjalnie dyżurujący Policjanci udzielą Ci wszelkich
odpowiedzi na nurtujące Cię pytania dotyczące służby.

Zachęcamy do aplikowania. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: www.wielkopolska.policja.gov.pl 

fot. Plakat informujący o prowadzonym naborze do służby   Zb. Policja Wielkopolska 

Beata Spychała

Sprawdź również

Bezpłatna mammografia 

Profesjonalni elektroradiolodzy, nowoczesny sprzęt cyfrowy i komfortowe mammobusy już od czerwca będą dostępne dla pań …

70-lecie Miasta Luboń – fotorelacja

W sobotę  22 czerwca na ogrodzie Dziennego Domu „Senior-Wigor” świętowaliśmy siedemdziesiąte urodziny miasta. Pełna relacja …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *