Strona główna / Aktualności / Zmiana warty

Zmiana warty

Kobieta nowym komendantem lubońskiego Komisariatu Policji.

We wtorek, 14 lutego w lubońskim Komisariacie Policji stróże prawa pożegnali przechodzącego po ponad 31 latach służby na emeryturę, dotychczasowego komendanta – nadkomisarza Dariusza Majewskiego.

„Trafiłem do Lubonia na stanowisko zastępcy komendanta w październiku 2014 r., na skutek decyzji ówczesnego Komendanta Miejskiego Policji w Poznaniu, a obecnie zastępcy Komendanta Głównego Policji – nadinspektora Romana Kustera. Było to dla mnie ogromne wyzwanie, jednak miałem dużo szczęścia, ponieważ komendantem komisariatu w Luboniu był wówczas podinspektor Robert Przyjemski, obecnie Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kościanie. To właśnie Robert pokazał mi, jak funkcjonuje komisariat i jak nim zarządzać. Był doskonałym nauczycielem.

Po czterech latach, w 2018 r. awansowałem na stanowisko komendanta komisariatu i z tego stanowiska odszedłem na emeryturę po ponad 31 latach służby.

Luboń z mojej perspektywy to fantastyczne miasto i fantastyczni ludzie. Współpraca z władzami miasta, radnymi, osobami pełniącymi kierownicze funkcje w jednostkach organizacyjnych miasta, Strażą Miejską, OSP, MOPS-em i wieloma innymi była dla mnie ogromnym wsparciem. Bez takiej współpracy, zrozumienia i wsparcia kierowanie komisariatem byłoby znacznie trudniejsze. Udało mi się również na przestrzeni lat pozyskać dla komisariatu niezwykle wartościowych policjantów. Dzisiaj to grupa stosunkowo młodych ludzi, ale wiedzących jak powinien służyć społeczeństwu policjant, nawzajem się wspierających i wspólnie rozwiązujących bieżące problemy pojawiające się co jakiś czas w codziennej pracy policjanta. Jestem z nich bardzo dumny.

Komisariat zostawiam pod kierownictwem świetnych fachowców i wspaniałych ludzi. To podkom. Joanna Tritt – pełniąca obowiązki komendanta komisariatu i podkom. Mirosław Działo – jej zastępca.

Z Joasią znamy się prawie od ćwierćwiecza. Jest profesjonalistką w każdym calu. Nie znajduję słów, które byłyby w stanie opisać mój podziw dla niej. Mirka wcześniej znałem tylko z widzenia, ale przez ten czas, w którym objął stanowisko zastępcy do chwili mojego zakończenia służby mogę z całą pewnością stwierdzić, że to właściwy człowiek na właściwym miejscu. Życzę im wielu sukcesów, a jednocześnie jestem pewien, że je osiągną.

W tym miejscu chciałbym złożyć specjalne podziękowania dla kierownika Referatu Prewencji Komisariatu Policji w Luboniu – st. asp. Daniela Roga. Daniel, kierując 33-osobowym referatem, robi to z tak ogromnym zaangażowaniem i tak profesjonalnie, że wielokrotnie wzbudzał mój podziw. To dzięki Danielowi mogłem sypiać spokojniej.

Dziękuję Mieszkańcom Lubonia, Władzom Lubonia i Lubońskim Policjantom za współpracę – będę Was zawsze mile wspominał” – powiedział nadkomisarz Dariusz Majewski, który przekazał lubońską jednostkę w ręce podkomisarz Joanny Tritt, pełniącej dotychczas funkcję jego zastępcy.

Nadkomisarz Dariusz Majewski będąc szefem lubońskich policjantów uczestniczył w wielu uroczystościach patriotycznych organizowanych przez Miasto   fot. Paweł Wolniewicz

 

Joanna Tritt jest policjantką od 23 lat. Najpierw przez 12 lat pełniła służbę w Komisariacie Policji Stare Miasto w Poznaniu w Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym w Referacie zajmującym się Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu. Początkowo jako pracownik, później kierownik. Od listopada 2012 r. pełniła służbę w Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, gdzie również prowadziła postępowania głównie z kategorii przestępczości przeciwko życiu i zdrowiu. Po niespełna czterech latach awansowała na stanowisko Kierownika Referatu do walki z Przestępczością przeciwko Życiu i Zdrowiu. W 2021 r. pani Joanna została powołana na stanowisko Zastępcy Komendanta Policji w Luboniu. „W życiu i w pracy od zawsze towarzyszy mi przesłanie: niezależnie od okoliczności zawsze być człowiekiem, natomiast jeśli nie możesz pomóc – po prostu nie przeszkadzaj” – powiedziała Komendant lubońskich policjantów. Korzystając z okazji, pozdrowiła również mieszkańców naszego miasta.

„W życiu i w pracy od zawsze towarzyszy mi przesłanie: niezależnie od okoliczności zawsze być człowiekiem, natomiast jeśli nie możesz pomóc – po prostu nie przeszkadzaj” – powiedziała Komendant Joanna Tritt   fot. Paweł Wolniewicz

 

Od 16 stycznia 2023 r. Zastępcą Komendanta Policji w Luboniu jest podkomisarz Mirosław Działo. Służbę w policji rozpoczął przed 15 laty w Wydziale Zabezpieczenia Miasta KMP w Poznaniu, gdzie najpierw był Kierownikiem Ogniwa, Specjalistą, a następnie awansował na Kierownika Referatu. Od  2016 r. pełnił służbę w Komisariatach Policji Poznań Nowe Miasto oraz Stare Miasto na stanowisku Kierownika Referatu patrolowo – interwencyjnego. Później w latach 2018-2020 służył jako Kierownik Referatu Wywiadowczego Wydziału Zabezpieczenia Miasta KMP w Poznaniu, a zanim trafił do lubońskiego KP, przez dwa lata nabierał doświadczenia jako Kierownik Referatu Kontroli Ruchu Drogowego KMP w Poznaniu. W życiu prywatnym pan Mirosław stawia na rodzinę oraz rozwój osobisty, natomiast obowiązki służbowe wykonuje z należytą uczciwością, rzetelnością oraz dokładnością, wykorzystując w pełni swoje doświadczenie zawodowe.

Nowy z-ca Komendanta Policji w Luboniu – podkom. Mirosław Działo   fot. Paweł Wolniewicz

Paweł Wolniewicz

Paweł Wolniewicz

Sprawdź również

Bezpłatna mammografia 

Profesjonalni elektroradiolodzy, nowoczesny sprzęt cyfrowy i komfortowe mammobusy już od czerwca będą dostępne dla pań …

70-lecie Miasta Luboń – fotorelacja

W sobotę  22 czerwca na ogrodzie Dziennego Domu „Senior-Wigor” świętowaliśmy siedemdziesiąte urodziny miasta. Pełna relacja …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *