Strona główna / Aktualności / Zakończenie XVII sezonu Lubońskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki
Lubońska Amatorska Liga Siatkówki - mecz
Lubońska Amatorska Liga Siatkówki - mecz

Zakończenie XVII sezonu Lubońskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

XVII sezon Lubońskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki 2023/24 za nami. I to kolejny rekordowy: – 56 drużyn w 5 ligach, 836 zawodników i zawodniczek oraz 33 sponsorów i partnerów z pulą nagród (w postaci usług, nagród rzeczowych i voucherów [nie wliczając rabatów], które były do zdobycia w lidze czy konkursach) o wartość 474 361 zł – wylicza Piotr Osiadły, organizator ligi.

LALS (Lubońska Amatorska Liga Siatkówki) to siatkarskie rozgrywki przy ulicy Kołłątaja w Luboniu. Jest to prawdopodobnie największe tego typu przedsięwzięcie w Polsce. – Tak, mamy największą amatorską ligę siatkarską w tym kraju – przyznał nam z nieukrywaną dumą jej organizator, Piotr Osiadły.

Miniony sezon to 56 drużyn na parkiecie, 836 zawodniczek i zawodników, a do tego spora grupa sympatyków i kibiców. W LALS grają drużyny z regionu, z Poznania i całej Wielkopolski. – Z roku na rok nasze przysłowiowe macki sięgają coraz dalej, w tym roku mamy też na przykład ekipę z Gorzowa Wielkopolskiego –  mówił organizator.

Co w najbliższym czasie w LALS?

  • III turniej siatkówka plażowa LALS – 28.07.2024. To dodatkowy event integracyjny dla zawodników, który odbywa się na piasku.
  • Sezon 2024/25 LALS – nabór na kolejną XVIII edycję i zapowiada się kolejny rekordowy sezon. Prognozy są nawet na 75 drużyn. Powstanie kolejna liga (mikstów).

Zdjęcia: zbiory organizatora.

Lubońska Amatorska Liga Siatkówki - mecz
Lubońska Amatorska Liga Siatkówki – mecz
Pula nagród LALS
Pula nagród i sponsorzy LALS

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Bezpłatna mammografia 

Profesjonalni elektroradiolodzy, nowoczesny sprzęt cyfrowy i komfortowe mammobusy już od czerwca będą dostępne dla pań …

70-lecie Miasta Luboń – fotorelacja

W sobotę  22 czerwca na ogrodzie Dziennego Domu „Senior-Wigor” świętowaliśmy siedemdziesiąte urodziny miasta. Pełna relacja …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *