Strona główna / Aktualności / 432 strony historii Lubonia

432 strony historii Lubonia

Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe „Forum Lubońskie” wraz z Miastem Luboń wydało w tym roku siódmy tom „Rocznika Historycznego Lubonia”.

Pierwszy tom „Rocznika Historycznego Lubonia” ukazał się w 2011 roku. Kolejne tomy wydawane były nieprzerwanie do roku 2015, po kilkuletniej przerwie stowarzyszenie wznowiło wydanie „Rocznika Historycznego Lubonia”, by w 2023 roku ukazał się szósty, a w 2024 roku jego siódmy tom, na którego całokształt składają się zapisy, reportaże i opracowania zamknięte w siedmiu rozdziałach, mające wartość edukacyjną i realny wpływ na rozwój świadomości obywatelskiej, historycznej i kulturowej. Periodyk powstał przy współpracy Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego „Forum Lubońskie” z Miastem Luboń.

 

Dla naszych Czytelników, którzy chcieliby zdobyć najnowszy tom „Rocznika Historycznego Lubonia” przygotowaliśmy konkurs, w którym do wygrania jest jeden jego egzemplarz. 

Aby wziąć w nim udział należy przesłać na adres mailowy: redakcja@gazeta-lubon.pl odpowiedź na pytanie: Jak dokładnie brzmi nazwa rozdziału „Rocznika Historycznego Lubonia” (tom 7), nawiązująca do największej w historii Lubonia tragedii. W tytule wiadomości prosimy napisać: „RHL”. Przypominamy również o podaniu w treści maila swojego imienia, nazwiska i numeru kontaktowego. Na maile czekamy do 15 kwietnia 2024 r.

Zainteresowanych kupnem najnowszego wydania „RHL” zapraszamy do kontaktu z Prezesem Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego „Forum Lubońskie” Juliuszem Malepszakiem – tel.: 609 714 210. Egzemplarz książki dostępny jest również w formacie PDF na stronie internetowej www.forumlubonskie.pl w zakładce Wydawnictwa.

Apel Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego „Forum Lubońskie”:

Uprzejmie prosimy o dzielenie się swoimi opracowaniami, wspomnieniami, pamiątkami lub zbiorami oraz wynikami swych badań w kolejnych wydaniach „RHL”, tworzonego dla pożytku publicznego, także dla następnych pokoleń. Zapraszamy do współpracy tych, którzy chcieliby zająć się redagowaniem przyszłych „Roczników Historycznych Lubonia” –  Piotr P. Ruszkowski (Repozytorium Historyczne Miasta Luboń ).

Oprac. Beata Spychała

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Otwarcie Plaży Miejskiej w Luboniu

Miasto Luboń wraz z Biblioteką Miejską w Luboniu zapraszają wszystkich młodszych i starszych na otwarcie …

Luboński Budżet Obywatelski

1 czerwca tego roku wystartowała kolejna edycja Lubońskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy naszego miasta na zgłoszenie …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *