Strona główna / Aktualności / Życie w Ośrodku Kultury

Życie w Ośrodku Kultury

W piątkowe popołudnie,13 stycznia w Ośrodku Kultury w Luboniu odbyły się kolejne już warsztaty malowania. Mógł wziąć w nich udział każdy, nawet ten kto nigdy wcześniej nie malował. Mimo, że prace wykonały osoby bez doświadczenia plastycznego, efekty były wspaniałe.

Warsztaty prowadził i dzielił się z nami swoją wiedzą wprowadzając w świat sztuki, dr Dariusz Głowacki. Mamy nadzieję, że kolejne warsztaty odbędą się już niebawem. Obserwujcie profil Ośrodka Kultury na portalu społecznościowym Fb, aby nic Wam nie umknęło.

fot. Zb. OK

 

W Tłusty Czwartek, 16 lutego o godz. 17 zapraszamy dużych i małych  na smakowite warsztaty pieczenia pączków. Koszt 30 zł/osoba. Obowiązują wcześniejsze zapisy telefoniczne – tel. 61 813 00 72.

fot. Zb. OK

 

Serdecznie zapraszamy na wycieczkę do Wilna. Wileńskie Kaziuki 3-5 marca 2023 r. Plan ramowy wycieczki:

1 dzień (piątek) – wyjazd o godz. 21. Przejazd nocny przez Polskę.

2 dzień (sobota) – zwiedzanie miasta Troki, spacer po miasteczku (zamek oglądamy tylko z zewnątrz). Przejazd do Wilna. W programie: zwiedzanie Starego Miasta, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, zwiedzimy m.in. cmentarz na Rossie, gdzie pochowane jest serce Marszałka Józefa Piłsudskiego, Ostrą Bramę, archikatedrę św. Władysława i św. Stanisława, Klasztor Bazylianów, gdzie więziony był Adam Mickiewicz, cerkiew Św. Ducha, Ratusz Wileński, Dzielnicę Żydowską, kościół Św. Kazimierza z kopułą królewskiej korony, „polski kościół” pw. Św. Ducha, kościół Św. Anny oraz Uniwersytet Wileński. Czas wolny na obiad i zwiedzanie jarmarku.

Zbiórka w godzinach wieczornych (ok. godz. 20-21) i wyjazd w drogę powrotną do Polski.

3 dzień (niedziela) – przyjazd do Lubonia w godzinach przedpołudniowych.

W cenie biletu (340 zł) zawarty jest: przejazd autokarem, zwiedzanie z przewodnikiem, ubezpieczenie. Wpłatę należy dokonać na konto Ośrodka Kultury po wcześniejszym zapisaniu się na listę.

Nr konta: PBS o/Luboń 83 9043 1038 3038 0018 5446 0001

Dodatkowo płatne w autokarze 12 euro od osoby. W cenę biletu nie jest wliczony żaden posiłek. W celu zapisania prosimy zgłosić się telefonicznie pod nr 61 813 00 72, następnie przesłać mailem lub przynieść osobiście: podpisany regulamin wycieczki oraz oświadczenie uczestnika z danymi do ubezpieczenia. Dokumenty do pobrania: https://www.oklubon.pl/wydarzenia/wycieczka-do-wilna

Ośrodek Kultury

fot. Zb. OK

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Powiew zimy

W ostatni weekend listopada w naszym mieście powiało zimą.

Jubileusz firmy Balony Luboń. Konkurs dla Czytelników GL.

Już od 10 lat państwo Marzena i Arkadiusz z powodzeniem prowadzą firmę Balony Luboń przy …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *