Strona główna / Aktualności / Z życia Biblioteki Miejskiej

Z życia Biblioteki Miejskiej

Stereotyp mówiący o tym, że bibliotekarka ma masę wolnego czasu w swojej pracy (czasu, który oczywiście wykorzystałaby na czytanie książek) nie ma zastosowania w prawdziwym życiu. I dowodem na to są liczby! Pokazują one, że rok 2022 był dla nas bardzo pracowity.

Do grona czytelników Biblioteki Miejskiej w Luboniu dołączyło 786 nowych osób. W minionym roku naszą bibliotekę odwiedziło 49 564 osób. A suma wszystkich wypożyczeń jest zawrotna i wynosi 107 642!

Nie zwalniamy tempa. Życzymy sobie i Wam, żeby statystyki za rok były jeszcze lepsze.

 

1 stycznia 2023 r. konta czytelników naszej biblioteki straciły swoją ważność. Podczas pierwszej wizyty w nowym roku bibliotekarz przedłuża ważność konta. Jeżeli jednak nie wybieracie się Państwo do nas w najbliższym czasie, a chcecie korzystać z internetowego konta czytelnika – prosimy o wysłanie e-maila na wypozyczalnia@biblub.com.

 

Można śmiało napisać, że sezon kulturalny w nowym roku rozpoczęliśmy śpiewająco. I to głosem wyjątkowym, mocnym i jazzowym. Zuzannę Babiak poznaliśmy przy okazji lekcji śpiewu w bibliotece. Zauroczyła nas swoim głosem i wspólnie postanowiliśmy zorganizować koncert noworoczny, dla mieszkańców Lubonia. Spotkanie okazało się hitem, niczym najlepsza piosenka z list przebojów. Zuzanna Babiak wykonała aranżacje znanych kolęd, piosenek świątecznych i pastorałek, nie zabrakło również klasyków jazzowych. Galeria wypełniona była tłumem słuchaczy, którzy z zadowoleniem opuszczali bibliotekę.

fot. Zb. BM

 

Klub Promyk swoją działalność rozpoczął ponad trzydzieści lat temu. Pomimo sezonu grypowego i mniejszej frekwencji uczestników styczniowego spotkania humor dopisywał przybyłym. Uczestnicy podzielili się wrażeniami po świętach oraz z nadzieją opisywali swoje plany na nowy rok. Z Klubem Promyk zobaczymy się już niedługo – w Walentynki.

Biblioteka Miejska

fot. Zb. BM

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Wigilia Miejska

W niedzielne popołudnie, 10 grudnia na placu Edmunda Bojanowskiego zapachniało świętami. Miasto zaprosiło mieszkańców na wspólną …

Powiew zimy

W ostatni weekend listopada w naszym mieście powiało zimą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *