Strona główna / Aktualności / Życie w Ośrodku Kultury

Życie w Ośrodku Kultury

We wtorek, 14 listopada miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. W holu Ośrodka Kultury otwarto wystawę prac przygotowaną przez młodzież i dorosłych, uczestników zajęć plastycznych. Prace powstawały pod czujnym okiem dr Dariusza Głowackiego na przestrzeni wielu miesięcy. Głównym punktem wystawy jest praca wzorowana na obrazie Jana Steena z 1665 roku pt. „Lekcja rysunku”. Dzieło jest tym bardziej niezwykłe, że zostało namalowane przez wielu uczestników, którzy z ogromną starannością pracowali nad „swoim” fragmentem całości.

Brawa dla wszystkich zdolnych twórców.

fot. Zb. BM

 

W śnieżny, zimowy, sobotni wieczór, 25 listopada w Ośrodku Kultury gościliśmy znakomitego aktora znanego ze sceny i ekranu. Sławomir Holland wystąpił w sztuce „Życie Jadzi według mnie”. Sztuka łączyła świetną komedię z traumatycznym niepokojem głównego bohatera. Momentami farsa zmienia się w przejmujący dramat: – Kim byłbym bez Jadzi? – retorycznie pyta bohater. Sławomir Holland grał znakomicie, przejmująco przekazując całą gamę emocji, od beztroskiego humoru, do dramatycznego, niepewnego spojrzenia w przyszłość bohatera sztuki.

Sztuka spotkała się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem przez publiczność, która występ nagrodziła gromkimi brawami.

To był bardzo miły sobotni wieczór. Dziękujemy.

fot. Zb. BM

 

W związku z tym, że nasze wycieczki cieszą się tak dużym zainteresowaniem, mamy dla Państwa niespodziankę – „Karnawał w Wenecji” – karnawałową wycieczkę odbywającą się w dniach od 2 do 5 lutego 2024 r. Ramowy program wycieczki oraz jej regulamin dostępne są na stronie www.oklubon.pl. Obowiązują zapisy telefoniczne 61 813 00 72 lub osobiste w Ośrodku Kultury w Luboniu.

Ośrodek Kultury

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Protest rolników

Tak wyglądał wczorajszy protest rolników na drodze krajowej nr 5 na wysokości autostrady A2.

Obchody rocznicy tragicznej katastrofy

Urząd Miasta Luboń wraz z Ośrodkiem Kultury w Luboniu zapraszają w czwartek, 22 lutego 2024 roku na …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *