Strona główna / Aktualności / Przystanek w Ośrodku Kultury

Przystanek w Ośrodku Kultury

Przystanek Happy Bus to fantastyczna inicjatywa wolontariuszy działających na rzecz łódzkiej Fundacji Happy Kids. Obecnie trwa jego dwunasta edycja pod hasłem „Wszyscy śmiejemy się w tym samym języku!”. Główny cel projektu to zapewnienie niezapomnianych wakacji i wyrównanie szans na rozwój najmłodszych w całej Polsce, niezależnie od miejsca zamieszkania. Na wakacyjnej trasie jest ponad 40 przystanków. Na każdym z nich dzieci bezpłatnie przez 3 dni mogą korzystać ze specjalnie przygotowanych atrakcji m.in.: dmuchańców, gier i animacji.
W tym roku wesoły autobus gościł w lubońskim Ośrodku Kultury od 2 do 4 sierpnia. W tym czasie 14 animatorów z Polski, Ukrainy, Pakistanu i Turcji sprawowało opiekę nad dziećmi malując buźki, robiąc tatuaże i plotąc warkoczyki. Podczas trzydniowej imprezy z mobilnego placu zabaw skorzystało ponad 500 zadowolonych dzieci. 

Pięknie dziękujemy wszystkim wolontariuszom, w większości wychowankom Rodzinnych Domów Dziecka za zaangażowanie i wspaniałą zabawę. Do zobaczenia za rok! 

(Ośrodek Kultury)

Foto. Zb. Ośrodka Kultury

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Nieprawdziwe zarzuty jednego z lubońskich KWW – banery w sądzie

Oświadczenie Komitetu Wyborczego Wyborców Forum Obywatelskiego Luboń W związku z wytoczonym przez pana Jakuba Jackowskiego …

Pamięć o Żołnierzach Wyklętych

W piątek 1 marca 2024 roku obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji władze …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *