W ostatnim czasie, przeprowadziliśmy ankietę na temat bezpieczeństwa dzieci w obrębie lubońskich szkół. Jej celem była ocena zrealizowanych m.in. patroli szkolnych oraz prowadzonych akcji profilaktycznych z udziałem policjantów z Komisariatu Policji w Luboniu oraz pracowników Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego.
Zależy nam, aby nasze działania były dostosowane do potrzeb i spełniały oczekiwania mieszkańców, dlatego cieszymy się, że w anonimowej ankiecie wzięło udział 313 rodziców dzieci klas 0-6 uczęszczających do lubońskich szkół, którym serdecznie dziękujemy za poświęcony czas oraz udzielenie merytorycznych sugestii.
Jesteśmy i działamy dla Was!
Straż Miejska Miasta Luboń
WYNIKI ANKIETY
W podobnej ankiecie przeprowadzonej w marcu 2021 rok, w której uczestniczyło 359 osób na pytanie o poziom bezpieczeństwo ankietowani odpowiedzieli w następujący sposób:
- 43,5% ankietowanych oceniło, że poziom bezpieczeństwa wzrósł,
- 34,5 % ankietowanych oceniło, że spadł poziom bezpieczeństwa lub nie ma różnicy.
Możemy zatem zauważyć, że w ocenie rodziców poziom bezpieczeństwa dzieci wzrósł (43,5% w stosunku do 34,5 % w 2021 roku), co uważamy za ogromny sukces.
Ponadto widoczny jest spadek osób niezadowolonych z działań Straży Miejskiej oraz poziomu bezpieczeństwa przy szkołach: z 34,5 % w roku 2021 do poziomu 14,1% w roku 2022.
Z badania wynika że 38% ankietowanych nie ma zdania na ten temat – jest zatem przestrzeń do wprowadzenia zmian, które jeszcze bardziej usprawnią działania Straży Miejskiej w tym zakresie.
Kolejne pytanie dotyczyło działań Straży Miejskiej, które okazały się najbardziej skuteczne? (w tym przypadku można było zaznaczać kilka odpowiedzi)
Odpowiedzi ułożone są według kolejności od najczęstszych do najrzadszych:
- Codzienny patrol szkolny w godzinach porannych – 71,6% (224 osoby)
- Edukacja poprzez praktyczną naukę poruszania się dzieci w obrębie szkoły – przejścia dla pieszych – 39,3 % (123 osoby)
- Codzienny patrol szkolny w godzinach popołudniowych w obrębie szkół – 33,2 % (104 osoby)
- Zaangażowanie strażników w projekty poprawiające bezpieczeństwo przy szkołach – 31,3% (98 osób)
- Rozdawanie przez strażników odblasków poprawiających widoczność dzieci na drodze – 29,1% (91 osób)
- Działania restrykcyjnie mandaty i pouczenia – 23 % (72 osoby)
- Apele skierowane bezpośrednio do rodziców – 9,3 % (29 osób)
Bardzo dziękujemy za udział w badaniu!
Straż Miejska Miasta Luboń
Jeden komentarz
Pingback: Kronika Straży Miejskiej - Gazeta Lubońska - portal mieszkańców Lubonia