Strona główna / Aktualności / FACTORY Poznań buduje park kieszonkowy w Luboniu
wizualizacja parku - widok z lotu ptaka
wizualizacja parku - widok z lotu ptaka

FACTORY Poznań buduje park kieszonkowy w Luboniu

FACTORY buduje park kieszonkowy w bezpośrednim sąsiedztwie outletu, zlokalizowanego w Luboniu. Na 2 tysiącach metrów kwadratowych powstaje tam wyjątkowa strefa zieleni, bogata w różnorodną, lokalną roślinność i małą architekturę. Otwarcie zaplanowano w połowie lata tego roku.

Park kieszonkowy FACTORY ma być miejscem wypoczynku zarówno dla klientów i pracowników całej strefy zakupowej, jak również mieszkańców Lubonia i okolic. Do tej pory był dobrze zadbanym terenem zielonym, ze starannie przyciętą trawą, otoczoną krzewami. Teraz za zaprojektowanie parku oraz jego wykonanie zabrali się architekci zieleni.

– To nowe miejsce łączyć będzie dwie funkcje. Z jednej strony istotnie wzbogaci lokalny ekosystem, bo tak zaplanowaliśmy wszystkie nasadzenia – tłumaczy Aleksandra Grychowska, dyrektor FACTORY Poznań w NEINVER, zarządcy outletów FACTORY w Polsce.-  Z drugiej stanowić będzie wyjątkową strefę wypoczynku. Zasadzimy rodzimą roślinność, wymaganą raportami ekologicznymi, drzewa o wymaganej przez audytorów wielkości koron oraz zadbamy o drenaż gleby. Nasz teren zielony stanie się siedliskiem owadów. Dodatkowo zostanie wyposażony w altanę dającą schronienie przed deszczem i słońcem dla użytkowników parku oraz ławki. To doskonałe miejsce na przerwę w pracy, relaks po udanych zakupach czy przerwę na kawę dla rowerzystów” – wylicza Aleksandra Grychowska.

Potencjał nowego miejsca będzie również wykorzystywany na specjalne wydarzenia marketingowe oraz lokalne akcje dla mieszkańców.

Prace nad powstaniem parku kieszonkowego wystartowały w pierwszym tygodniu kwietnia, a ich zakończenie zaplanowano na połowę lata. Wśród drzew posadzone zostaną brzozy, jabłonie, lipy, klony i czeremchy. Z krzewów spotkamy tam m.in. porzeczkę alpejską, śliwę, czarny bez, kalinę koralową, dereń świdwa, trzemielinę pospolitą, wierzbę purpurową, czy leszczynę pospolitą. Zasiane zostaną również trzy rodzaje traw oraz liczne byliny, jak kocimiętka, szałwia, czosnek, krwawnik pospolity czy dzwonek brzoskwiniolistny. Będzie też rabatka z runem: barwinkiem i bluszczem pospolitym, kopytnikiem, miodunką czy dąbrówką.

FACTORY Poznań, o pow. blisko 15 000 m² to popularne, jedyne centrum outletowe w Wielkopolsce, odwiedzane każdego roku przez kilka milionów klientów. W ofercie outletu są sklepy lokalnych i światowych marek z produktami w stale obniżonych cenach.

wizualizacja parku - widok z lotu ptaka
wizualizacja parku – widok z lotu ptaka

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

gen. Henryk Kowalówka fot. Zb. Muzeum Martyrologicznego w Luboniu

80. rocznica zamordowania gen. Henryka Kowalówki

4 czerwca o godz. 10:00 odbędzie się uroczystość upamiętniająca 80. rocznicę zamordowania w obozie karno-śledczym …

Zawody wędkarskie dla dzieci i dorosłych

Dnia 1 czerwca (sobota) na zalewie „Kocie Doły” w Luboniu, Zarząd Koła PZW „Lubonianka” organizuje …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *