Strona główna / Aktualności / Potrącenie pieszego na odcinku Luboń-Poznań. Utrudnienia w ruchu pociągów

Potrącenie pieszego na odcinku Luboń-Poznań. Utrudnienia w ruchu pociągów

Dzisiaj rano (09.08) doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Pociąg Kolei Wielkopolskich, który kursował z Wolsztyna do Gołańczy, potrącił mężczyznę na odcinku z Lubonia do Poznania. Niestety, mężczyzna zmarł.

W wyniku tego tragicznego zdarzenia, ruch kolejowy na trasie, na której doszło do wypadku został wstrzymany. Na miejscu obecna jest policja, która prowadzi dochodzenie. W takim przypadku priorytetem jest pełne wyjaśnienie okoliczności oraz wsparcie dla rodzin i bliskich ofiary. W międzyczasie, pasażerowie muszą liczyć się z utrudnieniami w podróżowaniu między miastami w regionie Wielkopolski.

– Na miejscu pracują służby. Okoliczności wypadku wyjaśniają policjanci i prokuratura. W związku z tym zdarzeniem pociągi są kierowane okrężną trasą przez Poznań Franowo, co może mieć wpływ na czas przejazdu i rozkład jazdy. Bieżące komunikaty są podawane na stacjach, przystankach, peronach i na portalu pasażera – powiedział Radosław Śledziński z zespołu prasowego PKP PLK.

Utrudnienia te odbijają się na innych liniach pociągów, które przejeżdżają przez główny dworzec kolejowy w Poznaniu. Pasażerowie oczekujący na pociągi, od godziny 5 rano zmagają się z długim czasem oczekiwania na wznowienie normalnego ruchu. Koleje Wielkopolskie podjęły kroki w celu minimalizacji utrudnień dla pasażerów. Na odcinku między Luboniem a stacją Poznań Dębiec, uruchomiona została komunikacja autobusowa, która ma zastąpić funkcjonowanie pociągów. Pasażerowie podróżujący na trasie z Lubonia do Poznania musieli skorzystać z tej zastępczej formy transportu, a pociągi przybywające do Poznania od strony Leszna zostaną skierowane na objazdy przez Franowo.

O godzinie 8:30, jedna z tras kolejowych między Luboniem a stacją Poznań Główny została przywrócona do ruchu na jednym torze. Utrudnienia mogą jeszcze potrwać, dopóki służby nie zakończą pracy na miejscu wypadku oraz zostaną przywrócone opóźnione połączenia.

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Sprzątanie brzegów Warty

X Sprzątanie Brzegów Warty, Odry oraz innych rzek i jezior w Polsce

20 kwietnia (sobota) o godz. 10 na Plaży Miejskiej przy ul. Rzecznej w Luboniu spotykamy …

Życie w Ośrodku Kultury

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *