Strona główna / Aktualności / Październikowy numer Gazety Lubońskiej już w sprzedaży

Październikowy numer Gazety Lubońskiej już w sprzedaży

Drodzy Czytelnicy, jesień to piękna pora roku, choć lato odchodzi niespiesznie. We wrześniu temperatury przeniosły nas w klimat śródziemnomorski, a tak ciepło nie było w historii wrześniowych pomiarów. W ten cudowny czas liście tańczą na wietrze, a wiatr delikatnie rozwiewa chmury na niebie, kołysząc równocześnie drzewa. Liście szybując w powietrzu, upiększają świat, który płonie barwami jesieni. Życzymy, żeby była to polska złota jesień. Pracujmy na scenariuszach pozytywnych, żeby pozytywne energie się spotkały i skumulowały.

Wybory

Zbliżamy się do ważnego momentu w życiu naszego kraju – wyborów do Sejmu i Senatu. Wybory parlamentarne odbędą się 15 października. Polacy wybiorą 460 posłów i 100 senatorów. Konwencje wyborcze pełne obietnic. Partie polityczne prezentując swoje programy wyborcze, ścigają się o głosy. To czas, w którym mamy możliwość wyrażenia swojego głosu i wpływu na kształt polityki naszego państwa. To także okazja do refleksji nad kondycją naszej demokracji i naszym zaangażowaniem w sprawy publiczne. Wybory parlamentarne 2023 przyniosły wiele kontrowersji i emocji. Wielu obywateli zadaje sobie pytanie, czy nasza demokracja działa tak, jak powinna. Czy nasze wybory naprawdę odzwierciedlają wolę narodu? Czy nasze głosy są słyszane i respektowane przez wybranych przedstawicieli? To ważne pytania, na które musimy znaleźć odpowiedzi. Przede wszystkim, wybory są fundamentem demokracji. To moment, w którym to my, obywatele, mamy okazję wybrać tych, którzy będą nas reprezentować i podejmować ważne decyzje w naszym imieniu. To również czas, w którym możemy wyrazić naszą opinię na temat bieżących spraw i kierunku, w jakim chcielibyśmy, aby nasza Ojczyzna podążała. Wybory to także okazja do podjęcia refleksji nad naszym własnym zaangażowaniem w życie polityczne. Często słyszymy narzekania na działania polityków, ale czy sami jesteśmy aktywni w życiu publicznym? Czy uczestniczymy w dyskusjach, podejmujemy działania społeczne czy angażujemy się w organizacje obywatelskie? Nasza demokracja działa tylko wtedy, gdy jesteśmy aktywnymi uczestnikami życia społeczeństwa obywatelskiego.

Warto także pamiętać o znaczeniu wyborów do Senatu. To izba, która odgrywa istotną rolę w procesie legislacyjnym i kontroluje działania władzy wykonawczej. Wybierając senatorów, mamy wpływ na kształtowanie prawa i nadzór nad rządem. Dlatego też nie można bagatelizować tych wyborów. Warto wziąć w nich udział, ponieważ nasz głos ma znaczenie, a nasza aktywność jest kluczowa dla prawidłowego funkcjonowania demokracji. Niech te wybory będą okazją do wyrażenia naszej woli, do wybrania tych kandydatów, którzy najlepiej reprezentują nasze wartości i interesy. Demokracja to proces ciągły, który wymaga naszego zaangażowania na wielu płaszczyznach. Wybory to jedna z najważniejszych form uczestnictwa w życiu publicznym. Nie zrzucajmy odpowiedzialności na innych. Teraz, w 2023 roku, mamy szansę razem kształtować przyszłość Polski. Wykorzystajmy to mądrze i odpowiedzialnie (więcej informacji o wyborach i przeprowadzanym tego samego dnia (15.10.) referendum zamieściliśmy wewnątrz numeru).

Z jesiennym akordem oddajemy w Państwa ręce październikowy numer naszego periodyku. Polecamy treści w nim zawarte m.in. o instytucjach, stowarzyszeniach, które dotyczą różnych aspektów naszego życia.

Redakcja „GL”

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Sprzątanie brzegów Warty

X Sprzątanie Brzegów Warty, Odry oraz innych rzek i jezior w Polsce

20 kwietnia (sobota) o godz. 10 na Plaży Miejskiej przy ul. Rzecznej w Luboniu spotykamy …

Życie w Ośrodku Kultury

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *