Strona główna / Aktualności / Czy weźmiesz udział w wyborach do Sejmu i Senatu 15 października? – wyniki sondażu

Czy weźmiesz udział w wyborach do Sejmu i Senatu 15 października? – wyniki sondażu

Zbliżają się wybory do Sejmu i Senatu, które stanowią istotny element naszego demokratycznego systemu politycznego. W związku z tym, chcieliśmy poznać opinie i zainteresowanie lubonian udziałem w tych wyborach. Uczestnictwo w procesie wyborczym ma ogromne znaczenie dla kształtowania przyszłości naszego kraju, a nasz głos ma znaczenie, nie tylko podczas wyborów, ale także w kształtowaniu przyszłości naszej wspólnoty.

Wyniki sondażu wypadły następująco:

Najwięcej respondentów – 80% odpowiedziało twierdząco. Komentarze, które zanotowaliśmy to: „Oczywiście biorę w nich udział od czasu osiągnięcia pełnoletności”, „Jasne, chcę mieć wpływ na to, kto będzie rządził po wyborach”, „Tak, uważam, że jest to mój obowiązek”, „Tak, czas na zmianę”,  „Owszem, nie wyobrażam sobie nie iść”.

Zdecydowanie mniejsza grupa respondentów – 13% – jeszcze nie wiedziała, argumentując swoje wypowiedzi m.in. tak: „Nie wiem, jeszcze jest trochę czasu”, „Zastanowię się jeszcze”, „Nie miałem czasu jeszcze o tym myśleć”, „To zależy w jakim będę nastroju”.

Najmniejsza grupa respondentów – 7% – odpowiedziała przecząco. Komentarze, które odnotowaliśmy to: „Nie mam na kogo głosować”, „Tyle razy zawiodłem się na politykach, że przestało mnie to bawić”, „Nie, bo nie mam prawa, jestem Ukrainką”.

Sondaż przeprowadził i opracował Paweł Wolniewicz

Paweł Wolniewicz

Sprawdź również

Sprzątanie brzegów Warty

X Sprzątanie Brzegów Warty, Odry oraz innych rzek i jezior w Polsce

20 kwietnia (sobota) o godz. 10 na Plaży Miejskiej przy ul. Rzecznej w Luboniu spotykamy …

Życie w Ośrodku Kultury

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *