Strona główna / Aktualności / 30. Akcja Sprzątania Świata

30. Akcja Sprzątania Świata

W trzeci weekend września (15-17.09.) przypada 30. finał ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata. Tegoroczne hasło kampanii brzmi: „Sprzątanie świata łączy ludzi”.

W sobotę, 16 września w godz. 10-12 Miasto planuje przeprowadzenie akcji sprzątania terenów miejskich w ramach ogólnopolskiej akcji Sprzątania Świata. Będą sprzątane okolice Żabinki na odcinku od ul. Hugona Kołłątaja do ul. Przejazd, od ul. Kościuszki do ul. Osiedlowej (za pawilonami), oraz okolice Strumienia Junikowskiego wzdłuż ul. Unijnej.

Podczas wydarzenia będzie funkcjonowało stoisko promocyjne Miasta Luboń, na którym będą czekały na wszystkich uczestników: rękawiczki, worki na odpady oraz upominki. Organizator zaprasza wszystkich lubonian do włączenia się w akcję.

Chętni do włączenia się w organizację wydarzenia mogą się skontaktować z Wydziałem Promocji i Komunikacji Społecznej UML (malgorzata.wicinska@umlubon.pl tel. 699 712 542).

(PAW)

W ubiegłym roku w akcji Sprzątania Świata wzięło udział ponad sto osób, którym nie jest obcy stan naszego środowiska. Zebrano kilkadziesiąt worków śmieci – ok. 230 kg oraz kilkanaście tzw. dużych gabarytów fot. Paweł Wolniewicz

Paweł Wolniewicz

Sprawdź również

Wybory do Parlamentu Europejskiego

Jeszcze kurz nie opadł po wyborach samorządowych, bowiem w niektórych miastach i gminach 21 kwietnia …

gen. Henryk Kowalówka fot. Zb. Muzeum Martyrologicznego w Luboniu

80. rocznica zamordowania gen. Henryka Kowalówki

4 czerwca o godz. 10:00 odbędzie się uroczystość upamiętniająca 80. rocznicę zamordowania w obozie karno-śledczym …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *