Strona główna / Aktualności / 30. Akcja Sprzątania Świata – fotorelacja

30. Akcja Sprzątania Świata – fotorelacja

W trzeci weekend września (15-17.09.) przypadł 30. finał ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata. Tegoroczne hasło kampanii brzmiało: „Sprzątanie świata łączy ludzi”. 

W sobotę, 16 września w godz. 10-12 Miasto przeprowadziło akcję sprzątania terenów miejskich w ramach ogólnopolskiej akcji Sprzątania Świata. Ponad 200 lubonian – wolontariuszy podzielonych na 5 grup sprzątało okolice Żabinki na odcinku od ul. Hugona Kołłątaja do ul. Przejazd, od ul. Kościuszki do ul. Osiedlowej oraz okolice Strumienia Junikowskiego wzdłuż ul. Unijnej. Podczas wydarzenia funkcjonowały stoiska promocyjne Miasta Luboń oraz Stowarzyszenia Forum Obywatelskie Luboń, na których na wszystkich uczestników czekały: rękawiczki, worki na odpady oraz upominki. Do udziału w akcji dołączyli się również uczniowie lubońskich szkół i przedszkolaki razem z wychowawcami, by nie tylko pomóc, ale również nauczyć się trochę więcej o tym jak dbać o środowisko. Dbałość o czysty Luboń to wspólna odpowiedzialność lubonian. Zebrano dwie i pół tony śmieci (kilkadziesiąt worków i tzw. duże gabaryty). To od naszych zachowań zależy jak będzie wyglądał Luboń.

Organizatorami oraz partnerami akcji byli: Miasto Luboń, Ekopatrol Straży Miejskiej Miasta Luboń, Radni Forum Obywatelskiego Młodzieżowa Rada Miasta Luboń, OSP Luboń i MDP Luboń.

Tekst i foto. Paweł Wolniewicz

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Wybory do Parlamentu Europejskiego

Jeszcze kurz nie opadł po wyborach samorządowych, bowiem w niektórych miastach i gminach 21 kwietnia …

gen. Henryk Kowalówka fot. Zb. Muzeum Martyrologicznego w Luboniu

80. rocznica zamordowania gen. Henryka Kowalówki

4 czerwca o godz. 10:00 odbędzie się uroczystość upamiętniająca 80. rocznicę zamordowania w obozie karno-śledczym …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *