Strona główna / Aktualności / Życie w Ośrodku Kultury

Życie w Ośrodku Kultury

We wtorek, 21 czerwca w Ośrodku Kultury odbyły się warsztaty lepienia z gliny dla dzieci i dorosłych. Cieszyły się dużym powodzeniem, a podczas zajęć powstały różnorodne, piękne prace, które zostały wypalone w piątek, w czasie zakończenia roku kulturalnego, w specjalnie wybudowanym piecu. Warsztaty prowadził dr Wojciech Tężycki – opiekun Warsztatu Ceramicznego na Wydziale Rzeźby Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu oraz działającej przy Warsztacie – Sekcji Ceramicznej Koła Naukowego Rzeźby.

fot. Zb. OK

Podczas czterech tygodniowych turnusów z półkolonii w Ośrodku Kultury skorzystało 160 dzieci. Nasze półkolonie jak co roku miały charakter wyjazdowy i każdego dnia czekały na dzieci inne atrakcje. W tym czasie udało nam się zobaczyć wystawę klocków Lego na MTP i zbudować z klocków symbole Poznania, odwiedzić Biskupin i ulepić garnek z gliny oraz uczestniczyć w warsztatach szklanych koralików. W Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej poznaliśmy ginące zawody, na warsztatach stolarskich wykonaliśmy ryczki, które zabraliśmy ze sobą do domu, a także poznaliśmy gry i zabawy naszych dziadków. W kinie Cinema City obejrzeliśmy kilka ciekawych animacji, przeżyliśmy survival w Palmiarni, pływaliśmy na basenie i skakaliśmy na trampolinach. Za nami bardzo aktywny czas.

fot. Zb. OK

Na lipcowych warsztatach muzycznych w Ośrodku Kultury dzieci nie tylko wspólnie śpiewały, ale także poznały dźwięki i ich źródła, samodzielnie zrobiły instrument muzyczny, bawiły się w instrumentalne memory, a także odpoczywały przy relaksacyjnej muzyce.

fot. Zb. OK

W lipcu po długiej przerwie wróciliśmy na Luboński Szlak Architektury Przemysłowej. Kolejna wycieczka odbędzie się 18 września 2022 roku. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą wziąć udział w naszej wycieczce do zapisów telefonicznych pod nr 61 813 00 72. Obowiązuje kolejność zgłoszeń. Grupa może liczyć maksymalnie 15 osób. Po telefonicznym wpisaniu się na listę należy uiścić opłatę na konto Ośrodka w wysokości 25 zł – bilet normalny i 22 zł – bilet ulgowy (dzieci, studenci, seniorzy). Uwaga! Dzieci szkolne mogą brać udział w wycieczce pod opieką dorosłych, jednak nie mogą wejść do Hali Poelziga (ostatni punkt wycieczki).

fot. Zb. OK

(OK)

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Dni Gminy Mosina 2024

Dni Mosiny, odbędą się w terminie od 24 do 26 maja 2024. Mosina przygotowała dla …

Lubońska Amatorska Liga Siatkówki - mecz

Zakończenie XVII sezonu Lubońskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

XVII sezon Lubońskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki 2023/24 za nami. I to kolejny rekordowy: – 56 …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *