Strona główna / Aktualności / Kronika policyjna

Kronika policyjna

Od 15 czerwca do 9 lipca w Luboniu skradziono jeden samochód, zatrzymano siedem osób poszukiwanych, jedną osobę posiadającą narkotyki i jednego nietrzeźwego kierowcę. Policja zatrzymała na gorącym uczynku lub w bezpośrednim pościgu jedenastu sprawców oraz wylegitymowała 453 osoby. Ujawniono również dziesięć oszustw internetowych (tzw. przestępstw w sieci).

 

15 czerwca – nieznany sprawca zniszczył folię ogrodową i krzewy na jednym z Rodzinnych Ogródków Działkowych przy ul. Granicznej.

16 czerwca – przy ul. Sikorskiego uszkodzono schody, poręcze, drzwi i ścianę Zakładu Fryzjerskiego (straty: 800 zł).

16 czerwca – przy ul. Dworcowej pociąg jadący z Kołobrzegu do Wrocławia śmiertelnie potrącił znajdującego się na torach mężczyznę.

18 czerwca – skradziono toyotę zaparkowaną przy ul. Pułaskiego (straty: 5 000 zł).

18 czerwca – z jednego z mieszkań bloku przy ul. Żabikowskiej skradziono biżuterię (straty: 200 zł).

20 czerwca – przy ul. Żabikowskiej mieszkańcowi Lubonia skradziono telefon komórkowy (straty: 1 000 zł).

21 czerwca – przy ul. Źródlanej zatrzymano mężczyznę podejrzanego o kradzież pieniędzy. Okazało się, że był poszukiwany celem doprowadzenia do Aresztu Śledczego.

24 czerwca – z jednego z mieszkań bloku przy ul. Kajakowej skradziono sztabkę złota (straty: 25 000 zł).

25 czerwca – przy ul. Powstańców Wielkopolskich zatrzymano nietrzeźwego (1,5 promila) kierowcę.

25/26 czerwca – przez drzwi tarasowe włamano się do jednego z domów jednorodzinnych przy ul. Platanowej, a następnie skradziono znajdujące się tam: biżuterię, zegarki oraz firmowe torebki. Na miejscu technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, stosowne czynności podjął również przewodnik z psem tropiącym (straty ok. 500 000 zł).

28 czerwca – przy ul. Kolonia PZNF zatrzymano mężczyznę kierującego pojazdem pomimo braku ku temu uprawnień.

28/29 czerwca – z klatki schodowej jednego z bloków przy ul. Konarzewskiego skradziono rower (straty: 2 000 zł).

29/30 czerwca – z ogrodzonego terenu budowy przy ul. Żabikowskiej skradziono 30 worków tynku i 10 palet (straty: 1 900 zł).

1 lipca – w sklepie Media Expert przy ul. Żabikowskiej pracownik tego sklepu skradł telefon komórkowy o wartości 7 700 zł, sprawcę zatrzymano. Ponadto ujawniono, że posiadał przy sobie narkotyki.

1/2 lipca – przy ul. Kochanowskiego uszkodzono bramę garażu osiedlowego (straty: 1 500 zł).

2 lipca – w sklepie Media Expert przy ul. Żabikowskiej skradziono telefon komórkowy (straty: 1 500 zł).

2 lipca – przy ul. Dworcowej kierująca samochodem, wykonując manewr wyprzedzania potrąciła rowerzystę. Mężczyznę przewieziono do szpitala.

3 lipca – przy ul. Poniatowskiego, podczas kłótni dwóch mężczyzn, jeden z nich uderzył drugiego w twarz. Pokrzywdzony ma wybite dwa zęby, wystawiono mu skierowanie do Zakładu Medycyny Sądowej.

5 lipca – przy ul. Wschodniej mieszkance Lubonia skradziono gotówkę (straty: 100 € i 100 zł).

5 lipca – w sklepie Rossmann przy ul. Żabikowskiej skradziono perfumy (straty: 970 zł).

9 lipca – przy ul. Armii Poznań zatrzymano mieszkańca Mosiny kierującego pojazdem pomimo braku ku temu uprawnień.

Na podstawie danych policji (PAW)

 

Oznacz swój rower

Znakowanie rowerów odbędzie się w piątek, 26 sierpnia w godz. 11-15, w Komisariacie Policji przy ul. Powstańców Wielkopolskich. Wymagany jest dowód osobisty i ewentualnie dowód zakupu roweru. Konieczne jest uczestnictwo osoby pełnoletniej w przypadku znakowania rowerów dzieci.

Ogólnopolski telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111

www.116111.pl

 

Telefon zaufania

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, dla mieszkańców Wielkopolski funkcjonuje bezpłatny „Policyjny telefon zaufania i 10 minut”: 800 130 334. Infolinia jest czynna przez całą dobę, natomiast dyżurujący policjanci przyjmują od zgłaszających sprawy dotyczące szczególnie: braku reakcji lub przewlekłego oczekiwania na policję w sprawie zgłoszenia przestępstwa lub wykroczenia, na informacje o ich sprawcach, gdy zgłaszający nie chce osobiście zawiadomić o przestępstwie i zachować anonimowość, ukrywających się osób podejrzanych, a także działań lub powiązań przestępczych policjantów.

Uwaga!

Policjanci zwracają się do lubonian z prośbą o obserwowanie i informowanie policji, nawet anonimowo, o podejrzanie zachowujących się osobach bądź samochodach z obcymi numerami rejestracyjnymi. Jeżeli zauważysz coś niepokojącego, jeśli widzisz podejrzanie kręcące się osoby, kogoś, kto robi zdjęcia na tle domu czy też nieznany samochód, reaguj i powiadom policję, dzwoniąc na numer 112.

Paweł Wolniewicz

Sprawdź również

Sprzątanie brzegów Warty

X Sprzątanie Brzegów Warty, Odry oraz innych rzek i jezior w Polsce

20 kwietnia (sobota) o godz. 10 na Plaży Miejskiej przy ul. Rzecznej w Luboniu spotykamy …

Życie w Ośrodku Kultury

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *