Wiosenne moda - Stary Browar

Berdychowski Volkswagen - Tiguan

Strona główna / Aktualności / Opaski dla seniorów

Opaski dla seniorów

We wtorek, 12 lipca Burmistrz Małgorzata Machalska przekazała Panu Boguszowi, jako jednemu z pierwszych lubońskich seniorów tzw. opaskę bezpieczeństwa – w ramach programu „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2022 „Opaski bezpieczeństwa” dla osób w wieku 65 lat i więcej.

Burmistrz Miasta Luboń oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej (MOPS) w Luboniu zapraszają do skorzystania z usługi opieki na odległość w formie „opasek bezpieczeństwa”. Na zapewnienie wsparcia seniorom Luboń otrzymał środki od Wojewody Wielkopolskiego w wysokości 57 820 zł.

Opaska bezpieczeństwa to niewielkie urządzenie przypominające zegarek na rękę, wyposażone w przycisk szybkiego powiadamiania SOS, który w sytuacjach nagłego zagrożenia życia, wysyła alarm do centrum całodobowej opieki.

Uprawnieni do otrzymania opaski są mieszkańcy Lubonia w wieku 65 lat i więcej, którzy z powodu stanu zdrowia mają problem z samodzielnym funkcjonowaniem, mieszkają same lub z osobami, które z różnych powodów nie są w stanie zapewnić im wystarczającej opieki. Chodzi o poprawę poczucia bezpieczeństwa, a także stworzenie możliwości samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania osób starszych.

Aby za darmo otrzymać urządzenie należy złożyć wniosek w siedzibie lubońskiego MOPS przy ul. Źródlanej 1 lub zgłosić taką potrzebę telefonicznie pod numerem telefonu: 61 810 50 85 lub 695 055 105.

Należy pamiętać, że opaska jest własnością gminy, a osoby które ją otrzymają na podstawie umowy użyczenia nie mogą jej przekazywać osobom trzecim oraz będą odpowiedzialne za prawidłowe jej użytkowanie.

Wszystkich niezbędnych informacji udzielają pracownicy ośrodka pomocy społecznej pod w/w numerami telefonów.

(MOPS)

Jednym z pierwszych lubonian, któremu Burmistrz Małgorzata Machalska przekazała opaskę bezpieczeństwa był pan Bogusz
fot. Zb. UML

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Dzień Rodziny w SP6 – fotorelacja

27 maja br. odbył się festyn rodzinny w Katolickiej Szkole Podstawowej nr 6 im. ks. …

Przyjmowanie wniosków na dofinansowanie

Do 16 czerwca 2023 roku trwa przyjmowanie wniosków na dofinansowanie do likwidacji wyrobów zawierających azbest. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *