Strona główna / Aktualności / Z życia Biblioteki Miejskiej

Z życia Biblioteki Miejskiej

Sowa – aplikacja obowiązkowa dla każdego książkowego mola.

Sprawdzenie konta czytelnika, dokonanie rezerwacji, przedłużenie terminu oddania książki – to tylko niektóre z funkcji nowej aplikacji SOWA Mobi. W aplikacji szybko sprawdzimy termin oddania książek do biblioteki. Aplikacja jest gotowa i dostępna do pobrania na Wasze telefony. Wystarczy zalogować się swoim kontem Czytelnika, wybrać BM w Luboniu i śledzić rezerwacje oraz biblioteczne nowości. Aplikacja przy tym jest intuicyjna i prosta w obsłudze.

Dzięki Fundacji Kultura Trakcja na terenie przy Bibliotece powstanie Zielona Czytelnia, miejsce stworzone do czytania i relaksu. Otoczone kwiatami leżaki będą kusić do zanurzenia się w świecie ulubionych bohaterów. W pierwszej połowie lipca zasadzono pierwsze drzewo Zielonej Czytelni – Strączyn Japoński. Drzewko posadziła dobrze znana Czytelnikom Małgosia z HORTIstacji. Nie możemy doczekać się efektu końcowego!

fot. Zb. BM

 

„Kurier dla Seniora” to usługa biblioteczna, która od kilku miesięcy działa na terenie Lubonia. Wszyscy seniorzy, którym stan zdrowia nie pozwala na samodzielne korzystanie z zasobów Biblioteki mogą wybrać książki z oferty naszej Filii 4 i czekać na ich dostarczenie do domu. Usługa skierowana jest dla mieszkańców Lubonia powyżej 70 roku życia.

 

Biblioteka wróciła na plażę miejską w okresie wakacyjnym, z Bibliotecznymi Zaczytajkami. Dzięki lekkiej formie zajęć dla dzieci (Teatrzyk Kamishibai, prace plastyczne, czytanie bajek) pragniemy zachęcić je do czytania książek i częstszych odwiedzin w bibliotekach. Zapraszamy dzieci w każdy wakacyjny wtorek o godzinie 16.

 

Fundacja Kultura Trakcja wraz z HORTIstacją zaplanowały w Bibliotece wyjątkowe warsztaty z tworzenia flower-boxów. Celem miała być integracja polsko-ukraińska. Zaproszona została florystka z Ukrainy, tłumacz, a połowa z uczestników była pochodzenia ukraińskiego. Zapisy zamknęły się w ciągu zaledwie kilku godzin, lista rezerwowa liczyła kilkanaście osób. Uczestnicy po wyjściu z Biblioteki (każdy z gotowym flower-boxem) byli zachwyceni i powtarzali, że wykorzystają wiedzę z warsztatów do tworzenia wielu florystycznych kompozycji.

fot. Paweł Wolniewicz

 

Podsumowanie działań Filii nr 4 na rzecz lubońskich przedszkolaków. Chociaż wakacje nabrały rozpędu, my chcielibyśmy wrócić na chwilę do minionych miesięcy. Ze względu na pandemię i konieczność ograniczenia dostępności biblioteki dla osób z zewnątrz zaproponowaliśmy lubońskim przedszkolom wizyty bibliotekarza – ich głównym celem miało być rozbudzenie wśród dzieci potrzeby kontaktu z książką, promocja czytelnictwa, a i przy okazji zaznajomienie z działalnością naszej biblioteki. Całość zamknęła się udziałem bibliotekarza w projekcie jednego z przedszkoli pt. „Dni Lubonia”. Kiedy od marca można było już odwiedzać bibliotekę, widoczne stały się efekty spotkań. Dzieci z radością oglądały książki, same wybierały i wypożyczały je do domu. Wiedziały też, że najprzyjemniej jest czytać książki, które nie są podarte, zalane, popisane. Znają prostą zasadę –  książki należy szanować, ponieważ są skarbnicą wiedzy i naszym oknem na świat!

fot. Zb. BM

(BM)

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Podsumowanie działań referatu profilaktyki Straży Miejskiej w Luboniu

„Jesteśmy i działamy dla was” to zadanie, które realizujemy już od ponad czterech lat, mając …

Wędrowanie z plecakiem pełnym dobra

Życie prowadzi każdego z nas różnymi ścieżkami. Lubonianin Paweł Zaremba postanowił swoją życiową wędrówkę połączyć …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *