Strona główna / Aktualności / Z życia Biblioteki Miejskiej

Z życia Biblioteki Miejskiej

Sowa – aplikacja obowiązkowa dla każdego książkowego mola.

Sprawdzenie konta czytelnika, dokonanie rezerwacji, przedłużenie terminu oddania książki – to tylko niektóre z funkcji nowej aplikacji SOWA Mobi. Dzięki niej szybko sprawdzimy termin oddania książek do biblioteki. Aplikacja jest gotowa i dostępna do pobrania na Wasze telefony. Wystarczy zalogować się swoim kontem Czytelnika, wybrać Bibliotekę Miejską w Luboniu i śledzić rezerwacje oraz biblioteczne nowości. Aplikacja przekona do siebie nawet osoby, które są na bakier z nowinkami technologicznym, dzięki temu, jaka jest intuicyjna i prosta w obsłudze.

„Kurier dla Seniora” to usługa biblioteczna, która od kilku miesięcy działa na terenie Lubonia. Wszyscy seniorzy, którym stan zdrowia nie pozwala na samodzielne korzystanie z zasobów Biblioteki mogą wybrać książki z oferty naszej Filii nr 4 i czekać na ich dostarczenie do domu. Usługa skierowana jest dla mieszkańców Lubonia powyżej 70 roku życia.

Czy Biblioteka to tylko książki? Regularnie staramy się pokazać mieszkańcom Lubonia, że nie! I bardzo możliwe, że Biblioteka Miejska w Luboniu jest pierwszą biblioteką, w której kiszono ogórki w ramach warsztatów. Wydarzenie współorganizowała Fundacja Kultura Trakcja. Chętnych na tę niebanalną integrację było tylu, że już po kilku godzinach od rozpoczęcia zapisów stworzona została lista rezerwowa. I tak we wtorek, 8 sierpnia Ukrainka Wala przez dwie godziny uczyła panie z Polski i Ukrainy tajników kiszenia ogórków i pomidorów, a zapach kiszonek unosił się w Bibliotece jeszcze wiele godzin po zakończeniu warsztatów.

Wszystkich chcących rozpocząć swoją przygodę z j. angielskim zapraszamy do Biblioteki. Zapisy na angielski od podstaw (dla osób dorosłych) przyjmujemy do końca września. Cena lektoratu uzależniona jest od wielkości grupy.

 

Cyberbezpiecznie w BM. Dzięki programowi „Cyfrowa Gmina” Miasto Luboń pozyskało grant na zakup dla swoich jednostek nowego sprzętu komputerowego oraz jego konfigurację i wdrożenie. BM w Luboniu otrzymała m.in. laptopy, oprogramowanie do laptopów, czytniki kodów kreskowych do odczytu z ekranów smartfonów oraz sprzęt do serwerowni. Realizacja grantu ma się przyczynić do zapewnienia cyberbezpieczeństwa samorządowym systemom informatycznym.

(BM)

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Wigilia Miejska

W niedzielne popołudnie, 10 grudnia na placu Edmunda Bojanowskiego zapachniało świętami. Miasto zaprosiło mieszkańców na wspólną …

Powiew zimy

W ostatni weekend listopada w naszym mieście powiało zimą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *