Strona główna / Aktualności / Tęsknią za domem

Tęsknią za domem

Są naszymi towarzyszami i najwierniejszymi przyjaciółmi. Wierne na dobre i na złe, kochają bezwarunkowo – są z nami w kwiecie wieku i gdy nadejdzie starość. Czasami zdarza się, że z różnych powodów znajdą się bezradne i zagubione na ulicy, skąd trafiają do schroniska i wówczas są skazane na naszą łaskę lub niełaskę.

Jeżeli mają szczęście, to za przyczyną ludzi o wielkich sercach ponownie znajdą właściciela i ciepły kąt w domu, o którym marzą. Bez cienia wątpliwości zrewanżują się bezgranicznie – jak tylko potrafią.

Czekają

Obecnie w schronisku dla zwierząt w Poznaniu, przy ul. Kobyle Pole 51 (tel. 61 868 10 86) przebywają m.in. przygotowane do adopcji przemiłe psy – Stefania i Smerf oraz kotka – Wiera, znalezione na terenie Lubonia. Z nadzieją czekają na odszukanie ich przez właściciela lub adoptowanie przez nowego pana.

Jeśli zastanawiacie się Państwo czy przyjąć pod swój dach czworonoga, to najlepiej najpierw przeczytajcie szczegółowe informacje, które znajdują się na stronie internetowej schroniska i wypełnijcie ankietę przedadopcyjną. Później wystarczy już tylko czekać na wiadomość od pracownika ze schroniska.

Szczegółowe informacje i ankiety można znaleźć pod adresem:

https://schronisko.com/adopcje/#jak-przebiega-adopcja

Adopcje zwierząt

poniedziałek – piątek: 7 – 19

sobota – niedziela: 7 – 15

święta: nieczynne

Zanim znalezione na terenie naszego miasta zwierzę trafi do schroniska, 24 godziny przebywa w firmie Kom-Lub (tel. 61 813 05 51). Apelujemy do mieszkańców o zawiadamianie właścicieli czworonogów o ich wałęsających się psach lub poinformowanie „Kom-Lubu”.

(PAW)

foto: Archiwum Schroniska

Stefania jest bardzo delikatna, ostrożna, nieśmiała w pomieszczeniach i niezbyt chętna na dotyk. Robi wrażenie starszej pani, a na spacerze zachowuje się jak radosny podrostek, skacze, galopuje i chętnie węszy. Jest w niej pewna doza nieufności i niepewności, ale jest to bariera do pokonania. Ma 6 lat, jest wysterylizowana, zaszczepiona i zaczipowana (616096700086952). Dla Stefanii poszukiwany jest dom z cierpliwymi panem lub panią, dającymi psu przestrzeń, znającymi i czującymi jego potrzeby. Dom w którym nie mieszkają dzieci.

Smerf pieszczotliwie nazywany w schronisku Papą Smerfem, to senior, który skradł serce wolontariuszom. Do schroniska przybył delikatnie mówiąc w marnym stanie. Weterynarze nadal walczą o jego powrót do zdrowia. Jest przemiłym psem, o bardzo spokojnym usposobieniu. Spacery pokonuje w swoim powolnym tempie, często zatrzymując się aby powęszyć. Przyglądając się temu psiakowi, myśli człowieka samoistnie zwalniają. Smerf nic nie musi. On po prostu jest. Nowy dom dla seniora powinien uszanować jego eteryczną naturę. Przed zapoznaniem ponad 11-letniego Smerfa schronisko umożliwia rozmowę z weterynarzem. Smerf ma ponad 11 lat, jest zaszczepiony, wykastrowany i zaczipowany. W schronisku przebywa od maja 2021 roku. Szuka spokojnego domu z właścicielem w pełni rozumiejącym potrzeby psa seniora, właścicielem, dla którego monitorowanie stanu zdrowia psa nie będzie problemem.

Kotka Wiera jest dość płochliwa, nieśmiała, ale łagodna. O jej zainteresowanie należy starać się delikatnie. Kiedy już się przekona do człowieka, prowokuje do głaskania i docenia kontakt z nim. W trakcie zabawy domaga się nawet masowania brzucha, przy czym rozkosznie mruczy i ugniata kocyk. Wiera ma ponad 2 lata, jest zaszczepiona, wysterylizowana i zaczipowana (616096700078259).

Paweł Wolniewicz

Sprawdź również

Piknik Disc Golfa w Luboniu

Piknik z Disc Golfem, odbędzie się  już 21 lipca, w Lasku Majońskim. To idealna okazja, …

Życie w Ośrodku Kultury – czerwiec

Z okazji Dnia Dziecka Ośrodek Kultury jak co roku zaprosił najmłodszych mieszkańców oraz ich rodziny …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *