Strona główna / Aktualności / Tęsknią za domem

Tęsknią za domem

Są naszymi towarzyszami i najwierniejszymi przyjaciółmi. Wierne na dobre i na złe, kochają bezwarunkowo – są z nami w kwiecie wieku i gdy nadejdzie starość. 

Czasami zdarza się, że z różnych powodów znajdą się bezradne i zagubione na ulicy, skąd trafiają do schroniska i wówczas są skazane na naszą łaskę lub niełaskę. Jeżeli mają szczęście, to za przyczyną ludzi o wielkich sercach ponownie znajdą właściciela i ciepły kąt w domu, o którym marzą. Bez cienia wątpliwości zrewanżują się bezgranicznie – jak tylko potrafią, a opowiedzą o tym w wigilię, przemawiając ludzkim głosem.

Czekają

Obecnie w schronisku dla zwierząt w Poznaniu, przy ul. Kobyle Pole 51 (tel. 61 868 10 86) przebywa m.in. przygotowany do adopcji przemiły pies – Seweryn, znaleziony na terenie Lubonia. Z nadzieją czeka na odszukanie go przez właściciela lub adoptowanie przez nowego pana.

Jeśli zastanawiacie się Państwo czy przyjąć pod swój dach czworonoga, to najlepiej najpierw przeczytajcie szczegółowe informacje, które znajdują się na stronie internetowej schroniska i wypełnijcie ankietę przedadopcyjną. Później wystarczy już tylko czekać na wiadomość od pracownika ze schroniska.

Szczegółowe informacje i ankiety można znaleźć pod adresem:

Adopcje

Adopcje zwierząt

poniedziałek – piątek: 7 – 19

sobota – niedziela: 7 – 15

święta: nieczynne

Zanim znalezione na terenie naszego miasta zwierzę trafi do schroniska, 24 godziny przebywa w firmie Kom-Lub (tel. 61 813 05 51). Apelujemy do mieszkańców o zawiadamianie właścicieli czworonogów o ich wałęsających się psach lub poinformowanie Kom-Lubu.

(PAW)

Seweryn to aktywny psiak. Uwielbia swobodną zabawę na wybiegach, jego ulubioną zabawką jest szarpak. Przy pierwszym poznaniu jest dość spięty. Wspólna zabawa i spędzanie czasu na spacerach powinno pomóc w nawiązaniu relacji z nowym opiekunem. To psi spryciarz. Już kilka razy samodzielnie opuścił boks. Z trudem znosi ograniczenia swej psiej wolności. Nowi opiekunowie będą musieli skupić się na wzmocnieniu u niego poczucia bezpieczeństwa. Ten przemiły pies ma ponad 3 lata. Jest wykastrowany, zaszczepiony i zaczipowany. W schronisku przebywa od lipca tego roku. Potrzebuje domu z aktywnym, cierpliwym opiekunem, mającym dla niego czas
fot. Archiwum Schroniska

Paweł Wolniewicz

Sprawdź również

Piknik Disc Golfa w Luboniu

Piknik z Disc Golfem, odbędzie się  już 21 lipca, w Lasku Majońskim. To idealna okazja, …

Życie w Ośrodku Kultury – czerwiec

Z okazji Dnia Dziecka Ośrodek Kultury jak co roku zaprosił najmłodszych mieszkańców oraz ich rodziny …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *