Strona główna / Aktualności / Kronika policyjna

Kronika policyjna

Od 15 stycznia do 14 lutego w Luboniu skradziono 3 samochody, zatrzymano 5 osób poszukiwanych, 2 osoby posiadające narkotyki i 2 nietrzeźwych kierowców. Policja zatrzymała na gorącym uczynku lub w bezpośrednim pościgu 7 sprawców oraz wylegitymowała 408 osób. Ujawniono również 11 oszustw internetowych (tzw. przestępstwa w sieci).

15 stycznia – skradziono dwie listwy boczne drzwi od volvo zaparkowanego przy ul. Wschodniej (straty: 700 zł).

18 stycznia – w sklepie Vistula CH Factory przy ul. Dębieckiej skradziono z kasetki gotówkę (straty: 1 600 zł).

19 stycznia – skradziono skodę zaparkowaną przy ul. Sobieskiego, o wartości 10 000 zł. Sprawcę kradzieży ustalono, a skradziony pojazd odzyskano.

20 stycznia – przy ul. Armii Poznań zatrzymano mężczyznę kierującego pojazdem, będącego pod wpływem środków odurzających, działających podobnie do alkoholu.

20 stycznia – uszkodzono mitsubishi zaparkowany przy ul. Dębieckiej (straty: 2 500 zł).

20 stycznia – przy ul. Sobieskiego zatrzymano mężczyznę podejrzanego o udział w obrocie narkotyków (uprzednio był już karany za przestępstwa narkotykowe).

20/21 stycznia – skradziono samochód marki Hyundai zaparkowany przy ul. Żabikowskiej (straty: 38 500 zł).

21 stycznia – z mercedesa zaparkowanego przy ul. Poniatowskiego skradziono: telefon komórkowy, kluczyki do samochodu oraz portfel z dokumentami i kartą płatniczą (straty: 3 000 zł).

21 stycznia – skradziono forda zaparkowanego przy ul. Wschodniej (straty: 30 000 zł).

22 stycznia – włamano się do zaparkowanej na parkingu strzeżonym przy ul. Sikorskiego przyczepy kempingowej i skradziono z jej wnętrza dwie latarki akumulatorowe oraz zegar, uszkodzono też tylną szybę, na miejscu technik kryminalistyki zabezpieczył stosowne ślady (straty: 3 000 zł).

25 stycznia – z klatki schodowej jednego z bloków przy ul. Wschodniej skradziono rower (straty: 600 zł).

25 stycznia – przy ul. Powstańców Wielkopolskich zatrzymano mężczyznę podejrzanego o udział w obrocie narkotykami.

25/26 stycznia – włamano się do biura składu węglowego przy ul. Dworcowej i skradziono gotówkę, na miejscu technik kryminalistyki zabezpieczył stosowne ślady (straty:1 600 zł).

31 stycznia – w sklepie Rossmann CH Pajo przy ul. Żabikowskiej skradziono szczoteczki elektryczne do zębów (straty: 1 200 zł).

2 lutego – uszkodzono renaulta zaparkowanego przy ul. Powstańców Wielkopolskich (straty: 1 500 zł).

1/2 lutego – skradziono katalizator od seata zaparkowanego przy ul. Sikorskiego (straty 500 zł).

5 lutego – włamano się do lokalu gastronomicznego przy ul. Armii Poznań, z jego wnętrza skradziono laptop i telefon komórkowy (straty: 2 000 zł).

6 lutego – przy ul. Konarzewskiego zatrzymano nietrzeźwego (2,2 promila) kierowcę.

7 lutego – włamano się do lokalu gastronomicznego przy ul. Żabikowskiej i skradziono metalową kasetkę z pieniędzmi (straty: 500 zł).

7/8 lutego – skradziono katalizator od toyoty zaparkowanej przy ul. Szkolnej (straty: 3 000 zł).

9 lutego – przy ul. Dworcowej zatrzymano kierowcę, który prowadził samochód pomimo braku ku temu uprawnień.

14 lutego – kierujący samochodem ciężarowym, jadący ul. Armii Poznań mężczyzna, doprowadził do kolizji ze skodą, a następnie szybko się oddalił. Poszukiwany samochód i kierowcę ujawniono w KP w Mosinie. Okazało się, że sprawca kolizji był nietrzeźwy (2,2 promila).

Na podstawie danych policji (PAW)

 

Ogólnopolski telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111

www.116111.pl

Telefon zaufania

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, dla mieszkańców Wielkopolski funkcjonuje bezpłatny „Policyjny telefon zaufania i 10 minut”: 800 130 334. Infolinia jest czynna przez całą dobę, natomiast dyżurujący policjanci przyjmują od zgłaszających sprawy dotyczące szczególnie: braku reakcji lub przewlekłego oczekiwania na policję w sprawie zgłoszenia przestępstwa lub wykroczenia, na informacje o ich sprawcach, gdy zgłaszający nie chce osobiście zawiadomić o przestępstwie i zachować anonimowość, ukrywających się osób podejrzanych, a także działań lub powiązań przestępczych policjantów.

Uwaga!

Policjanci zwracają się do lubonian z prośbą o obserwowanie i informowanie policji, nawet anonimowo, o podejrzanie zachowujących się osobach bądź samochodach z obcymi numerami rejestracyjnymi. Jeżeli zauważysz coś niepokojącego, jeśli widzisz podejrzanie kręcące się osoby, kogoś, kto robi zdjęcia na tle domu czy też nieznany samochód, reaguj i powiadom policję, dzwoniąc na numer 112.

Paweł Wolniewicz

Sprawdź również

Wybory do Parlamentu Europejskiego

Jeszcze kurz nie opadł po wyborach samorządowych, bowiem w niektórych miastach i gminach 21 kwietnia …

gen. Henryk Kowalówka fot. Zb. Muzeum Martyrologicznego w Luboniu

80. rocznica zamordowania gen. Henryka Kowalówki

4 czerwca o godz. 10:00 odbędzie się uroczystość upamiętniająca 80. rocznicę zamordowania w obozie karno-śledczym …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *