Wiosenne moda - Stary Browar

Berdychowski Volkswagen - Tiguan

Strona główna / Aktualności / Stypendium dla lubonianki

Stypendium dla lubonianki

75 zawodniczek i zawodników z wielkopolskich klubów, wśród nich lubonianka – Paulina Grzelkiewicz, otrzymało stypendia sportowe Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

W czwartek, 20 października podczas gali, która odbyła się w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu, Marek Woźniak – Marszałek Województwa Wielkopolskiego wręczył młodym zawodnikom wielkopolskich klubów stypendia. Był to wyraz uznania dla osiągnięć sportowców, którzy w tym roku reprezentują 13 dyscyplin i 24 kluby sportowe. Stypendia otrzymali medaliści i uczestnicy mistrzostw świata i Europy, wśród nich kajakarka z Lubonia – Paulina Grzelkiewicz – reprezentantka poznańskiej Warty i Polski, o sukcesach której szerzej pisaliśmy przed dwoma miesiącami (czytaj: „GL” 09-2022, s. 30).

„Stypendium sportowe Samorządu Województwa Wielkopolskiego jest dla mnie dużym wyróżnieniem oraz motywacją do jeszcze cięższej pracy w przygotowaniach do przyszłego sezonu. W Polsce kajakarstwo nie jest popularną dyscypliną, więc tym bardziej cieszy, że nasze sukcesy na arenach międzynarodowych są doceniane” – powiedziała Paulina, która w lipcu tego roku, na Mistrzostwach Europy w maratonie kajakowym w duńskim Silkeborgu, położonym na Półwyspie Jutlandzkim zdobyła brązowy medal. Utalentowanej kajakarce z Lubonia gratulujemy i życzymy osiągania kolejnych sukcesów sportowych.

(PAW)

Utalentowanej Paulinie stypendium wręczył marszałek Marek Woźniak
fot. Zb. Pauliny Grzelkiewicz
Brązowa medalistka Mistrzostw Europy przy dawnej przystani kajakowej w Luboniu, nad Wartą
fot. Paweł Wolniewicz

Paweł Wolniewicz

Sprawdź również

Dzień Rodziny w SP6 – fotorelacja

27 maja br. odbył się festyn rodzinny w Katolickiej Szkole Podstawowej nr 6 im. ks. …

Przyjmowanie wniosków na dofinansowanie

Do 16 czerwca 2023 roku trwa przyjmowanie wniosków na dofinansowanie do likwidacji wyrobów zawierających azbest. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *