Strona główna / Aktualności / Tarasiuk i Brzozowska zwycięzcami Lubońskiego Biegu Niepodległości!

Tarasiuk i Brzozowska zwycięzcami Lubońskiego Biegu Niepodległości!

Niemal 900 uczestników zaśpiewało cztery zwrotki polskiego hymnu przed startem jubileuszowego – 10. Lubońskiego Biegu Niepodległości, który w Dzień Niepodległości (piątek, 11 listopada, godz. 11:11) wystartował z ulicy 11 Listopada w Luboniu. Impreza od 2019 roku odbywa się pod honorowym patronatem „ppłk Ludwika Misieka” polskiego żołnierza kaprala AK i dowódcy drużyny plutonu Kedywu podczas II wojny światowej.

W tym roku łączymy miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości z biegiem już po raz dziesiąty. To najlepszy dowód na to, że połączenie uroczystości państwowych, samorządowych z imprezami sportowymi jest świetnym pomysłem. Uważam, że obchody nabierają radosnego i powszechnego wymiaru wtedy, gdy nie ograniczamy się jedynie do przemówień i składania wiązanek kwiatów. Sport wyzwala radość, a biegi masowe przyciągają biegaczy i publiczność. Wartością dodaną jest również promocja sportu i zdrowego stylu życia. Cieszę się, że po tylu latach nasza impreza nadal przyciąga do Lubonia wielu biegaczy, a nasi mieszkańcy licznie włączają się w obchody miejskie kibicując na trasie zawodnikom – zauważa Małgorzata Machalska, Burmistrz Miasta Luboń.

Podczas tegorocznej edycji najszybszy na 10-kilometrowej trasie był Paweł Tarasiuk, który bieg ukończył z wynikiem 32:44. Drugi do mety dotarł Grzegorz Michalak (33:21), a trzeci Marcin Fehlau (33:35). Wśród kobiet jako pierwsza linię mety przekroczyła Monika Brzozowska (35:40). Za nią przybiegły m.in. Sylwia Wasielewska (39:09) i Paulina Czaja (39:24).

Cieszę się, że po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią udało nam się powrócić z Biegiem Niepodległości na ulice Lubonia. Przez ten cały czas dostałem dziesiątki maili z zapytaniem czy bieg w kolejnych latach się odbędzie. Dla mnie najważniejsze jest bezpieczeństwo uczestników i atmosfera, którą oni i kibice tworzą. Dlatego nie chciałem robić biegów wirtualnych, wolałem poczekać. W końcu udało się wrócić i to mnie bardzo cieszy. Dopisała pogoda i frekwencja dlatego dziesiątą, jubileuszową edycję uważam za udaną i powoli myślę nad przyszłoroczną imprezą, na którą już dzisiaj zapraszam! – powiedział Adam Chudzicki, Organizator biegu.

Oprócz najszybszych biegaczy w klasyfikacji Open nagrodzeni zostali biegacz i biegaczka z flagą: Paweł Górczyński i Katarzyna Kacperowska. Nagrody otrzymali także: najlepsza Lubonianka i Lubonianin, najszybszy zawodnik i zawodniczka na wózku. Dodatkowo wszyscy uczestnicy rywalizowali w 15 kategoriach wiekowych. W ramach biegu odbyły się również mistrzostwa 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach, w których wystartował m.in. dowódca płk. pil. Łukasz Piątek. Tradycyjnie już odbył się także konkurs dla lubońskich szkół podstawowych pod nazwą „Mistrz Kibicowania”, który polegał na dopingowaniu uczestników biegu w specjalnie wytyczonych strefach kibica.

Projekt jest współfinansowany ze środków budżetu Miasta Luboń.

Sponsorzy i partnerzy: Biofarm, U Stefana Hurtownia Dodatków Krawieckich, Szkoła Językowa Salamanca, JAAS Kontenery, PlayMotion, Noclegi Po Drodze, Spar Luboń, Abrys dla Środowiska, Tovago, MP Usługi Instalacyjno-Sanitarne, HanaSped, KOM-LUB Luboń, Zespół Szkół Mechanicznycznych im. Komisji Edukacji Narodowej, 31. Baza Lotnictwa Taktycznego Poznań-Krzesiny, Piekarnia-Cukiernia RAWA,  WM Komputer, LOSiR,  SM Luboń, OSP Luboń.

Patroni medialni: Gazeta Lubońska.

Więcej informacji zamieszczono na stronie internetowej www.lubonskibiegniepodleglosci.eu

Maciej Młodzik

fot. Anna Strojna

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Rekrutacja do lubońskich przedszkoli publicznych

  Szanowni Państwo, od 26 lutego do 8 marca 2024 roku będzie trwała elektroniczna rekrutacja …

Nabór do klas I szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Luboń

Szanowni Państwo, od 26 lutego do 8 marca 2024 roku będzie trwało elektroniczne zgłoszenie do klas I …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *